انجمن گلف NCGU
صالحی امیری:

تجربه ۵ساله ام را در اختیار خسروی وفا می گذارم

تجربه ۵ساله ام را در اختیار خسروی وفا می گذارم

به گزارش انجمن گلف، رییس سابق کمیته ملی المپیک اظهار داشت: به «محمود خسروی وفا» تعهد اخلاقی دارم و تجارب 5 ساله را بدون منت در اختیار او و هیئت اجرائی جدید می گذارم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدرضا صالحی امیری روز شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران در مورد عملکرد خود در دوره حضورش به عنوان رییس کمیته گفت: روز نخست که کارم را شروع کردم اصحاب رسانه را تکریم کردم و روز آخر هم این کار را انجام می دهم برای مدیران عزیز همین رهنمود را دارم که اگر بنا است ورزش در متن جامعه جاری باشد رسانه حلقه این اتصال است. در مدت حضورم خوشبختانه عملکرد سازمان و رییس را تدوین کردم و آنرا در قالب کتابی منتشر خواهم کرد.
رئیس سابق کمیته ملی المپیک، گفت: چند کار اساسی را در دوران مدیریت هم دنبال کردم. اول این که ورزش ایران بی ثباتی و حاشیه دیده بود و تلاش کردم ثبات را در ورزش قهرمانی ایجاد کنم و از حاشیه پرهیز کنم. بدین جهت ستاد عالی بازی ها را به ریاست وزیر ورزش و جوانان تشکیل دادیم و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک هم در کنار این ستاد بود.
وی اضافه کرد: همین طور تلاش کردم ۲ ساحت را در ورزش ایران تقویت کنم. ساحت اول، مادی و کوشش برای رسیدن به سکو است، ساحت دوم مرام پهلوانی، اخلاقی و معرفت است. در ۱۷۰۰ روز تلاش کردم ساحت دوم را تقویت کنم و تلاش کردم چهره فرهنگی ورزش قهرمانی تقویت کنم.
صالحی امیری تصریح کرد: نکته سوم بردن ورزش در متن جامعه بود. ورزش قهرمانی موجب نشاط ملی می شود، نیازمند رسانه ها بودیم به ما کمک کنند و تا حدودی صورت گرفت. نکته آخر این است که سعی کردیم مرجعیت کمیته را در سطح بین المللی ارتقا دهیم. فدراسیوهای جهانی، شورای المپیک آسیا و کمیته بین المللی المپیک، ما را به رسمیت بشناسند و از مدعیان بازی های آسیایی، کشورهای اسلامی و المپیک هستیم. من باور دارم که در المپیک پاریس نتایج خوبی خواهیم گرفت، زیرساخت های آن انجام شده و الان هم بهترین ارتباط را با کمیته بین المللی المپیک داریم.
رئیس سابق کمیته ملی المپیک در مورد بودجه کمیته اظهار داشت: ما بودجه را از ۳۰ میلیارد به ۳۰۰ میلیارد رساندیم که باید در آخر دوره چهار ساله به هزار میلیارد برسد و در این صورت می توانیم مدعی باشیم که می توانیم نیازهای ضروری فدراسیون ها را فراهم نماییم.
وی در مورد دیگر اقدامات کمیته ملی المپیک اظهار داشت: از ظرفیت نخبگان در قالب کمیسیون ها استفاده کردیم که اتاق فکر ما بودند. موزه ورزش را ایجاد کردیم تا نشان دهیم ورزش ایران تبار دارد. تاریخ شفاهی را تدوین کردیم و خدمات رایگان به فدراسیون ها دادیم چون حق نداریم با فدراسیون ها معامله نماییم.
صالحی امیری در مورد این که خسروی وفا اعلام نموده که از وی در کمیته ملی المپیک استفاده می نماید اشاره کرد: خسروی وفا شخصیت ممتازی است؛ شخصا معتقد بودم حضورش می تواند این مسیر را ادامه دهد. ۶ مرتبه از او خواهش کردم ثبت نام کند، به این کمیته خوش بین هستم. من به او تعهد اخلاقی دارم و تجارب ۵ ساله را بدون منت در اختیار او و هیئت اجرائی جدید می گذارم. البته روزی اظهار رضایت می کنم که ببینم قهرمانان در المپیک پاریس می درخشند.


منبع:

1401/06/12
18:35:20
0.0 از 5
326
تگهای خبر: المپیك , بازی , پهلوانی , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد