انجمن گلف NCGU
صالحی امیری:

ایران عدالت جنسیتی را در ورزش محقق کرده است

ایران عدالت جنسیتی را در ورزش محقق کرده است

به گزارش انجمن گلف، رییس کمیته ملی المپیک با تقدیر از عملکرد زنان ورزشکار ایران در بازی های کشورهای اسلامی اظهار داشت: ایران در زمینه ورزش عدالت جنسیتی را محقق کرد؛ حضور دختران ما در مسابقات فراتر از کسب سکو بود و آنها اعتبار و پرستیژ جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک که کمی با تاخیر به مراسم تجلیل از بانوان مدال آور بازی های کشورهای اسلامی رسید، با تجلیل از عملکرد بانوان ایران در قونیه اظهار داشت: این رویداد محصول کوشش های خالصانه حمید سجادی وزیر ورزش، پولادگر و کاظمی پور است که از آنها صمیمانه قدرشناسی می نماییم. همکاران خوبم در کمیته ملی پارالمپیک هم کمک کردند. ما در شرایطی ۱۳۳ مدال کسب کردیم که ۲۵ کشور مدال نداشتند و خیلی از کشورهای مطرح، بی مدال ماندند. امروز می توانیم مدعی شویم که ایران عدالت جنسیتی را محقق کرده و هر روز شاهد درخشش دختران مان در عرصه های بین المللی هستیم.
وی اضافه کرد: دو فدراسیون ما همچون تکواندو و کشتی با کسب ۱۳ مدال، بیشترین سهم را در مدال آوری کاروان داشتند. ۳۹ طلا، ۴۴ نقره و ۵۰ برنز رقم بسیار خوبی در بین ۵۷ کشور شرکت کننده بود. البته رفتار غیراخلاقی در ستاد بازی ها اگر شکل نمی گرفت، جایگاه ما باید بجای سوم، دوم می شد.
صالحی امیری درباب پیام این مراسم اظهار داشت: پیام این مراسم آنست که دولت باید برای ورزش قهرمانی زنان اهمیت ویژه ای قائل شود و اگر سرمایه گذاری خوبی روی ورزش قهرمانی زنان صورت گیرد، در چندسال آینده با ظرفیت دختران در ورزش قهرمانی، نسبت کمی و کیفی در بخش دختران و پسران از بین خواهد رفت.
وی اضافه کرد: باید یک پیام روشن بوسیله دختران به دنیا منتقل نماییم که حضور دختران ما فراتر از کسب سکو و اهتزار پرچم بوده و پرستیژ جمهوری اسلامی است که هم می توانند قهرمان شوند و هم با داشتن حجاب، روی سکو قرار گیرند. این ظرفیت دختران ما، در دنیای امروزی، مثال زدنی است.
از همه کسانی که در افتخارآفرینی کاروان تلاش کردند، صمیمانه تشکر می نماییم. بی گمان اگر حمایت های وزارت نبود، این درخشش محقق نمی شد.
رییس کمیته ملی المپیک همین طور با اشاره به برگزاری دیدار استقلال و مس کرمان در لیگ برتر فوتبال با حضور تماشاگران زن، اظهار داشت: حضور زنان در بازی استقلال و مس کرمان، تصویر غلط تبعیض جنسیتی را از بین خواهد برد. چه تفاوتی بین حضور زنان در محیطی همانند سینما و کنسرت و دانشگاه با محیط های ورزشی وجود دارد؟! اتفاقا در سایر محیط ها، دغدغه ها بیش از فضاهای ورزشی است.

صالحی امیری اشاره کرد: حضور زنان این امر را به جهانیان نشان میدهد که دختران ما می توانند در ورزشگاه های بزرگ که امکان سرویس دهی خوب وجود دارد، حضور پیدا کرده و تصویر غلط تبعیض جنسیتی و هرگونه ابهام را از بین ببرند.

1401/06/03
22:42:27
0.0 / 5
253
تگهای خبر: استقلال , المپیك , بازی , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد