انجمن گلف NCGU

اختتام قهر یک روز و نیمه دبیرکل

اختتام قهر یک روز و نیمه دبیرکل

انجمن گلف: دبیرکل کمیته ملی المپیک که گفته می شد بنا به دلایلی در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک قهر کرده، پس از غیبت یک روزه در حالی از روز گذشته و به محل کارش بازگشت که گفته می شود منعی برای حضور در مجمع انتخاباتی ششم شهریور ماه ندارد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری ایرنا، در صورتیکه تنها ۶ روز دیگر تا برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک فرصت باقی است، اواخر هفته گذشته حکم بازنشستگی ۳ عضو مجمع کمیته ملی المپیک رسانه ایی شد؛ نکته عجیب ماجرا این بود که نام کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته که برای پست های ریاست و نایب رئیسی انتخابات پیش روی کمیته ثبت نام کرده بود، هم در فهرست بازنشستگان دیده شد.
محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن های ورزشی (نام نویسی برای عضویت در هیئت اجرایی) و مسعود سلیمانی رییس فدراسیون اسکواش دیگر افرادی بودند که نامشان به عنوان بازنشسته اعلام گردید و به فاصله چند روز خبر رسید که علیپور بازگشت به کار گرفته است.
با قرار گرفتن نام سعیدی در فهرست بازنشسته ها، دبیرکل کمیته که مدعی بود حکم سرپرستی دبیرکلی دارد و با حکم ریاست آکادمی برای ریاست و نایب رئیسی کمیته اعلام کاندیداتوری کرده است، به ناگاه در محل کارش حاضر نشد تا شایعه قهر سعیدی گوش به گوش شود. البته گویا بازنشستگی تنها عامل قهر سعیدی نبوده. چون او که قرار بود در تاریخ ۲۳ مردادماه راهی قونیه، محل برگزاری بازی های کشورهای اسلامی شود، در حالی عزم سفر به ترکیه را داشته که گویا به او اعلام شده راهی این سفر نشود. همین مسئله هم دلخوری سعیدی را دوچندان کرد تا او با قهری که تقریباً یک روز و نصفی طول کشید، خبرساز شود.
امروز اما شنیده شد سعیدی از ظهر روز گذشته در محل کارش حاضر شده و این حضور چندان هم بی علت نبود. چونکه عنوان شد باتوجه به اینکه هنوز حکمی رسمی از طرف سازمان بازنشستگی ابلاغ نشده هر دو نامزد می توانند با حق رای در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت نمایند. البته به شرطی که حکم رسمی بازنشستگی آنها تا هفته بعد (قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی) صادر نشود. در غیر این صورت این ۲ عضو بازنشسته نه حق رای دارند و نه اجازه کاندیداتوری.
طبق اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک سعیدی مشکلی برای کاندیداتوری در هر ۲ پست ریاست و نایب رئیسی کمیته ندارد ولی گویا او دیگر قصدی برای رقابت برای احراز پست ریاست ندارد و تنها مقرر است برای پست نایب رئیسی وارد گود رقابت شود.
انتخابات کمیته ملی المپیک مقرر است روز ۶ شهریورماه اجرا شود اما به خاطر بلاتکلیف بودن چند فدراسیون المپیکی برگزاری مجمع در هاله ای از ابهام قرار دارد.منبع:

1401/06/01
09:12:33
0.0 از 5
305
تگهای خبر: المپیك , بازی , رقابت , سفر
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد