انجمن گلف NCGU
صالحی امیری:

از انتخاب خبره های ورزشی راضی نیستم

از انتخاب خبره های ورزشی راضی نیستم

به گزارش انجمن گلف، رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: از نتیجه انتخاب خبره های ورزشی راضی نیستم اما طبق اساسنامه عمل کردم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، رضا صالحی امیری در مورد انتقادات به انتخاب خبرگان ورزشی مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک بیان کرد: من در قالب اساسنامه عمل کردم و طبق اساسنامه رئیس کمیته ملی المپیک باید گزینه ها را معرفی نماید اما انتخاب نهایی توسط هیات اجرائی صورت می گیرد. اگر از من در مورد نتیجه بپرسید پاسخ منفی است و من از نتیجه انتخاب خبره های ورزشی راضی نیستم اما همانطور که گفتم طبق اساسنامه عمل کردم.
صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که باتوجه به بلاتکلیفی برخی از فدراسیون های المپیکی انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار می گردد یا خیر؟ اشاره کرد: در مورد این مساله دو نکته وجود دارد. اول اینکه اراده ما و کمیته ملی المپیک به برگزاری انتخابات است و منافع ورزش و مصالح کمیته ملی المپیک در این است که انتخابات در موعد مقرر اجرا شود و برگزار نشدن آن در شان ورزش ایران نیست. نکته دوم این است که وزارت ورزش و معاونت قهرمانی وزارت ورزش مسئول برگزاری مجامع فدراسیون های بلاتکلیف هستند. استراتژی ما وفاق و همدلی بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است بدین جهت نسبت به اینکه برخی از فدراسیون های المپیکی بلاتکلیف هستند سکوت می کنم اما نمی توانم پاسخی به کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون جهانی ژیمناستیک و دوچرخه سواری بدهم. در سفری که به لوزان سوییس داشتیم، تعهد دادیم که ظرف ۴۵ روز انتخابات این فدراسیون را برگزار نماییم اما این اتفاق رخ نداد.
او اضافه کرد: در نامه ای هم که برای ما ارسال کردند، مطلبی را عنوان کردند که شما و وزیر ورزش ایران به لوزان سوییس آمدید و تعهد دادید که در ۴۵ روز انتخابات فدراسیون اجرا شود که این اتفاق رخ نداده است و ما ناچار هستیم که شما را تعلیق نماییم و با این جملات ما را زمین گیر کردند. من به خاطر وفاق و همدلی سکوت می کنم اما واقعا هیچ پاسخی هم هنوز به فدراسیون جهانی نداده ام. از وزارت ورزش و معاونت قهرمانی در تقاضا می کنم که انتخابات فدراسیون های بلاتکلیف اجرا شود تا خللی در برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک ایجاد نشود.
رئیس کمیته ملی المپیک در مورد اینکه گفته می شود که سرپرست ها می توانند در مجمع انتخاباتی حضور داشته باشند، اشاره کرد: چنین چیزی نیست و ما از کمیته بین المللی المپیک استعلام گرفتیم و طبق اساسنامه تنها رئیس می تواند حضور داشته باشد چون رئیس منتخب مجمع است اما سرپرست منتخب وزارت ورزش است.
وی در مورد اینکه از این جهت که برخی از فدراسیون های المپیکی بلاتکلیف هستند، امکان برگزاری انتخابات وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: هم اکنون که با شما صحبت می کنم می توانیم این انتخابات را برگزار نماییم اما اگر یکی دیگر از فدراسیون ها گرفتار مشکل شود در این صورت نمی توان انتخابات را برگزار کرد.
صالحی امیری که در برنامه ورزش و مردم حضور داشت، در پاسخ به این پرسش که اگر انتخابات کمیته ملی المپیک در ششم شهریور برگزار نشود تکلیف چه خواهد بود؟ اشاره کرد: اساسنامه می گوید که باید یک ماه بعد اجرا شود یا مجمع می تواند تاریخ جدیدی را تعیین کند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه اگر انتخابات برگزار نشود در مورد ادامه فعالیت رئیس کمیته ملی المپیک چه کسی تصمیم می گیرد؟ اظهار داشت: مجمع تصمیم می گیرد.
صالحی امیری در مورد ثبت نام خود در انتخابات کمیته ملی المپیک، اظهار داشت: شفاف بگویم هر اتفاقی هم که بیفتد من برای ریاست کمیته ملی المپیک ثبت نام نخواهم کرد و باردیگر از همه اعضای مجمع اظهار شرمندگی می کنم چونکه در طول این مدت خیلی به من اصرار کردند که ثبت نام کنم اما من قصد نداشتم که این کار را انجام دهم.
منبع:

1401/05/29
10:51:05
0.0 از 5
360
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد