انجمن گلف NCGU
باقری:

در چند سال قبل بیش تر شو اجرا کرده ایم

در چند سال قبل بیش تر شو اجرا کرده ایم

به گزارش انجمن گلف، مدیر فنی تیم های ملی وزنه برداری اظهار داشت: نباید با این مدال ها خودمان را گول بزنیم، باید بیشتر کار نماییم.


کوروش باقری در گفت و گو با ایسنا، درباره ی عملکرد وزنه برداران ایران در بازی های کشورهای اسلامی اظهار نمود: با ۹ وزنه بردار مرد و ۸ زن به این مسابقات آمده ایم. هم زنان و هم مردان مدال های خوبی گرفتند. نتیجه ورزشکاران قابل تقدیر و تحسین است. در بعضی وزن ها رکوردها بالاتر بود. برخی ورزشکاران مبتدی هم در این مسابقات وزنه زدند که طبیعت این مسابقات این است.
مدیر تیم های ملی وزنه برداری در ادامه اظهار داشت: در مورد ورزشکاران ایران باید بگویم که کار زیادی داریم یعنی برای گرفتن مدال در سطح دنیا و المپیک این رکوردها جواب نمی دهد. نباید خودمان را گول بزنیم. باید بیش تر کار نماییم، فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فراتر از آنها نهادها و اسپانسرها حمایت کنند و جلو بیایند. فراتر از همه این ها نیروی انسانی خوبی که در کشور داریم همه باید کمک کنند. حالا همه برای کمک آمده اند و من کسی را نمی بینم که تا به امروز بنای همکاری نکردن داشته باشد. همه به دنبال کمک هستند. فضای خوبی داریم اما کار خیلی زیاد است.
وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود سطح مسابقات کشورهای اسلامی آن طور نیست که بتوان ورزشکاران را سنجید نظر شما در مورد وزنه برداری چیست؟ اظهار داشت: برای من قابل سنجش هست اما اینکه فقط مدال ها را ببینیم نه. نباید گول مدال را بخوریم. مدال ها باارزش است اما همه کشورهای صاحب نام در این مسابقات حضور نداشتند. ازبکستان و قزاقستان با ترکیب اصلی آمده اند. ما هم به جز یکی دو نفر با داشته های مان آمده ایم. نیاز است بیش تر کار شود و سطح ورزشکاران ارتقاء پیدا کند.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه وزنه برداری رشته رکوردی است خوب می شود آینده را پیش بینی نمود. در بخش زنان که خیلی بیش تر از یک قدم عقب هستیم و نیاز به کار زیاد است. البته مدال طلای الهام حسینی باارزش و رکوردهایش هم نسبت به قبل قابل تحسین است اما اینکه فکر نماییم که می توان با اینها در جهانی هم مدال گرفت نه اصلا. نیاز به تعارف نیست باید وزنه برداران افزایش رکورد داشته باشند.
باقری اضافه کرد: برخی تجربه دارند اما بسیاری از آنها تجربه قهرمانی کشور را هم حتی نداشتند. این نشان میدهد که ما در چند سال قبل به آن صورت کار نکرده و بیش تر شو اجرا کرده ایم. تازه در سنگین وزن می بینیم که چه چالش های بزرگی داریم. خداراشکر همت و برنامه هست که حرکت رو به جلو باشیم.
او درباره ی حمله ناموفق معتمدی به رکورد جهان اظهار داشت: توانش را داشت. او فوق العاده با انگیزه و قدرمند است ولی او هم نیاز به تجربه دارد. اگر او زمانش را مدیریت می کرد می توانست. مربیان پشت صحنه تذکراتی را که باید دادند و او می توانست بموقع در صحنه حاضر شود. با اینحال باید خود ورزشکار به بلوغ فکری و تجربی برسد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا او به حرف مربی گوش نکرده است اظهار داشت: نه اینکه گوش نکرد به هر حال باید در این موقعیت ها قرار بگیرند و کسب تجربه کنند. وقتی حریف وزنه را انداخت یک دقیقه بیش تر زمان نیست. بهانه اینکه تخته تمیز شود یا وزن بالا پایین شود ۱۰ یا ۱۵ ثانیه وقت می توان خرید اما قانون می گوید از زمانی که اسم خوانده می شود تا آن زمان که وزنه را از زانو رد می کنی یک دقیقه بیش تر زمان ندارند.
باقری در پاسخ به این پرسش که آیا ایراد کار معتمدی همین بود؟ اظهار داشت: ایراد که نه باید تجربه کسب کند اما موثر بود. سه ثانیه مانده بود که به تخته رسید و خودش گفت تمرکزش را از دست داده است. در مسابقات بعدی بیش تر تمرکز خواهدنمود.
وی در مورد عملکرد حقوقی نیز اظهار داشت: من فکر می کردم در دوضرب مدال بگیرد. واقعیت این است که در آن دسته رقابت سنگین تر بود. امیر هم ظاهرا چند وقتی بود که تمرین نمی کرد. اتفاقاتی که پیش از فدراسیون جدید افتاد و ورزشکاران تمرینات را رها کردند بی تاثیر نبوده است. اما فکر می کنم همه این ها تجربه است اگر ورزشکاران اهداف بلند داشته باشند باید به نحو احسنت از این تجارب بهره گیرند تا اشتباهات و معایب را به حداقل برسانند.
او در آخر اظهار داشت: باید بگویم برنامه ریزی مسابقات خیلی ضعیف بود. زمان بندی افتضاح بود. فکر نمی کردم اینگونه اجرا شود. دوره قبل خیلی بهتر بود و به این شکل نبود. چه خوب است که کشور ما که نیروی انسانی و فضا را دارد این میزبانی ها را بگیرد.1401/05/24
21:28:34
0.0 از 5
365
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد