انجمن گلف NCGU
پس از ثبت نام برای پست نایب رئیسی

اورسجی: انتخابات کمیته المپیک در موعد مقرر برگزار گردد

اورسجی: انتخابات کمیته المپیک در موعد مقرر برگزار گردد

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون کبدی در تشریح اهدافش از ثبت نام در پست نایب رئیسی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: به دنبال ایجاد تغییر در کمیته المپیک هستم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی پس از ثبت نامش در پست نایب رئیسی انتخابات کمیته ملی المپیک اظهار نمود: فدراسیون های غیرالمپیکی طبق اساسنامه نمی توانند در هیأت اجرایی ثبت نام کنند و فقط امکان ثبت نام در پست ریاست و نایب رئیسی را دارند.
رئیس فدراسیون کبدی اضافه کرد: دوره ریاست صالحی امیری پررونق و شکوفا بود و دلم نیامد در جمع افرادی نباشم که در دوره بعد به کمیته کمک می کنند. امیدوارم شرایطی باشد که صالحی امیری بتواند در انتخابات حضور پیدا کند. اگر این اتفاق نیفتد کار و وظیفه هیات اجرایی و ریاست بعدی و نایب رئیس سخت تر خواهد بود. کارنامه درخشانی در دوره چهارساله صالحی امیری صورت گرفت. همان گونه که می دانید در دنیا نقش اساسی کمیته پررنگ است و کمیته نقش مهمی در ورزش دارد.
اورسجی اظهار داشت: با عملکرد خوب در کبدی احساس کردم می توانم در پست نایب رئیسی نقش بسزایی داشته باشم. به قول یونسکو امروز کسی باسواد است که توانایی تغییر داشته باشد. از این تعریف به دنبال ایجاد تغییر در کمیته هستم. البته تغییرات خوبی در زمان صالحی امیری بوجود آمد و امیدوارم بتوانم در صورت انتخاب فرد کارآمدی باشم اگر هم نه، به دوستان کمک می کنم.
رئیس فدراسیون کبدی در پاسخ به این سؤال که آیا برای پست هیات اجرایی برنامه خاصی داشتید اظهار داشت: ابراز تاسف من به این علت نبود که نمی توانم در پست هیات اجرایی ثبت نام کنم. بلکه به علت نحوه طراحی آئین نامه بود. فدراسیونی مثل فدراسیون کبدی در بازی های آسیایی درخشید و 2 مدال بازی های آسیایی کسب کردیم. علاوه بر آن مدال های مختلف دیگری هم بدست آوردیم؛ آن هم در شرایطی که یک رشته تیمی هستیم و به خاطر پوشش زنان، جدال نابرابری با رقبا داریم. مدال های این رشته آن قدر پرارزش است که می توانستند حداقل یک تبصره قائل شوند و آنرا به تصویب مجع برسانند که از بین 7 نفر از اعضای هیات اجرایی، 6 سهمیه المپیکی انتخاب گردد و یک سهمیه برای رشته های غیرالمپیکی باز کنند تا دست کم یک رشته غیرالمپیکی بتواند عضو هیات اجرایی شود.
وی افزود: بنابراین ابراز تاسف کردم وگرنه دوستانی که عضو هیات اجرایی می شوند، بطور قطع شایسته هستند که انتخاب می شوند و برای ما بسیار قابل احترام هستند. من باید مدافع رشته خودم باشم و جامعه کبدی این انتظار را از من دارد و بنابراین احساس تاسف کردم. امیدوارم در آینده این مشکل حل شود و دوستان عزیزمان در هیات اجرایی و مسؤلان بعدی کمیته ملی المپیک به این مساله توجه نمایند.
اورسجی در واکنش به برابر شدن اعضای المپیکی و غیرالمپیکی مجمع انتخاباتی کمیته ملی المیپیک و اینکه آیا با این شرایط انتخابات برگزار می شود یا خیر اظهار داشت: طبیعی است که اگر شرایط فراهم نباشد، بطور قطع انتخابات برگزار نخواهد شد ولی من مطمئن هستم که با درایت صالحی امیری و حمایت های سجادی وزیر ورزش، تدبیری برای برگزاری انتخابات اندیشیده خواهد شد. نیاز داریم که انتخابات برگزار گردد. من فکر می کنم باید از هر طریق ممکن شرایطی فراهم گردد که انتخابات بموقع برگزار گردد.
منبع:

1401/05/19
22:48:05
0.0 از 5
337
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد