انجمن گلف NCGU
واكنش فدراسیون سواركاری به موضع وزارت ورزش؛

خدشه قانونی به انتخابات سوارکاری وارد نیست

خدشه قانونی به انتخابات سوارکاری وارد نیست

انجمن گلف: بنابر اعلام دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری، مجمع عمومی انتخاباتی این فدراسیون مطابق اساسنامه و دستورالعمل ابلاغی وزارت ورزش مو به مو اجرا شده است و هیچگونه ایراد و خدشه قانونی به برگزاری آن وارد نیست.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مهدی ختار، دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری که به عنوان دبیرکل این فدراسیون نیز فعالیت می کند در مورد این که هیچ نوع نظارتی از طرف وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری صورت نپذیرفت و نهادهای نظارتی هم درحال بررسی این مساله هستند، اظهار نمود: انتخابات فدراسیون سوارکاری کاملا مطابق با اساسنامه فدراسیون های ورزشی و دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای دارای وثاقت و امانت و نیز دستورالعمل های ابلاغی وزارت ورزش، کاملا قانونی و در زمان مقرر انجام شد.
صفر تا صد انتخابات سوارکاری
وی افزود: پروسه انتخاباتی فدراسیون سوارکاری از ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ شروع شد و مطابق بند ۲ ماده ۴ دستورالعمل بصورت قانوی فعالیت ها پیش رفت و مطابق بند ۳ همین دستورالعمل طی ۱۰ روز کاری از داوطلبان پست های ریاست ثبت نام به عمل آمد و در نهایت نیز ۱۰ نفر ثبت نام کردند و مدارک خودرا تحویل دادند.
دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری با اشاره به این که مطابق ماده ۹ دستورالعمل اسامی داوطلبان جهت تایید کمیسیون تطبیق به اداره کل امور مشترک فدراسیون ها ارسال شد، اشاره کرد: در تاریخ ۹ اسفند ۱۴۰۰ در این دفتر با حضور اعضای مربوطه مطابق اساسنامه و دستورالعمل، جلسه کمیسیون تطبیق احراز شرایط داوطلبان با حضور اعضای مربوطه شامل مدیرکل وقت امور مشترک فدراسیون ها به عنوان رئیس کمیسیون، دبیر مجمع به عنوان دبیر کمیسیون، مسئول امور مجامع اداره کل امور مشترک فدراسیون ها، مدیرکل هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش، تشکیل شد.
ختار اضافه کرد: در آن جلسه صلاحیت ۷ نفر از داوطلبان احراز نشد و این مسئله به داوطلبان مربوطه اعلام که با اعتراض ۵ نفر از داوطلبان همراه شد و درخواست تجدید نظر کردند.
وی با اعلان اینکه مطابق بند ۱۱ دستورالعمل اعتراض کتبی معترضان جهت طرح در شورای تجدید نظر ارائه شد و در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ این شورا با حضور تمامی اعضا شامل معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش، بازرس فدراسیون، مدیرکل دفتر حقوقی و املاک وزارت ورزش، مدیرکل حراست وزارت ورزش و مدیرکل مدیریت عملکرد و رسیدگی به شکایات مردمی وزارت ورزش در دفتر محمد پولادگر تشکیل شد، عنوان کرد: رای کمیسیون موضوع ماده ۱۱ در این نشست باردیگر تایید شد و در نهایت ۳ نفر از داوطلبان بمنظور تایید نهاییی به دفتر امور امور مشترک فدراسیون ها، عرضه شدند.
دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری افزود: باتوجه به بند ۱ ماده ۱۲ دستورالعمل در خصوص تاریخ تشکیل مجمع عمومی فدراسیون که حداقل باید ۴۵ روز پیش از جلسه اطلاع رسانی و ابلاغ شود، در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ اطلاعیه منتشر و به اطلاع عموم رسید.
ختار با اشاره به این که در تاریخ ۲ خرداد مطابق بند ۳ ماده ۱۲ دستورالعمل از معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و تمامی اعضا برای شرکت در مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون سوارکاری دعوت به عمل آمد، اظهار نمود: روند قانونی برگزاری مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون سوارکاری مطابق اساسنامه و دستورالعمل ابلاغی وزارت ورزش مو به مو اجرا شد و هیچگونه ایراد و خدشه قانونی به برگزاری مجمع این فدراسیون وارد نیست.
چه کسی مانع از حضور دوستان در مجمع سوارکاری شد؟
​​​وی افزود: بنده از برخی دوستان که مصاحبه و اعلام می کنند اصل نظارت بر حسن اجرای مفاد اساسنامه رعایت نشده است، سوال دارم؛ چه کسی مانع از حضور دوستان در مجمع شد که نظارت مربوطه را انجام ندهند؟
دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری با اشاره به این که بنده به عنوان دبیر مجمع انتظار دارم دوستان بگویند چه کسی مانع حضور آنها شد تا با معرفی این افراد شاهد برخورد از طرف نهادهای نظارتی و قضایی باشیم، اظهار داشت: تعدادی از دوستان حکم سرپرستی دارند و اشرافی به موضوعات حقوقی ندارند و حتی اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی و دستورالعمل را یکبار هم مطالعه نکرده اند و قابل تامل است که چگونه به خود اجازه می دهند چنین مسائلی را مطرح کنند؟ این اظهارات اعتبار و شان وزارت ورزش را زیر سوال می برد!
ختار با اعلان اینکه تمامی مراحل قانونی را مو به مو اجرا کرده ایم، عنوان کرد: به عنوان دبیر مجمع شائبه هایی به وجود آمده بود که در تاریخ ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ در نامه ای به معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد کردم درباب تعویق تاریخ انتخابات در شروع جلسه مجمع به عنوان دستور جلسه رای گیری شود و مجمع به عنوان بالاترین رکن در این خصوص تصمیم گیری کند که متاسفانه هیچ پاسخی داده نشد.
وی با تاکید بر این که چه کسی مانع از حضور دوستان در جلسه شده است که اصل نظارت بر حسن اجرای مفاد اساسنامه را رعایت نکنند؟ بیان کرد: مجمع در تاریخ مصوب هیات رییسه که به تایید وزارت ورزش نیز رسید، انجام شد و هیچ نوع فعالیت غیرقانونی انجام نشده است و مجمع با اکثریت اعضای مجمع که ۴۷ نفر از ۵۵ عضو بودند، انجام شد.
دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری اضافه کرد: صورت جلسه مجمع برای فدراسیون جهانی ارسال شده است و تمامی فعالیت ها بصورت قانونی پیش رفته است. نکته بسیار مهم نیز این که در جلسه مجمع نماینده سازمان بازرسی کل کشور حضور داشت و با حضور نماینده مراجع نظارتی مجمع انجام شد که گزارش های مربوطه در این جهت نیز از طرف مراجع نظارتی ارائه شده است.
تابع دستورات و قوانین وزارت ورزش هستیم
ختار اضافه کرد: همیشه تابع دستورات و قوانین وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش کشور هستیم و در امتداد اجرای سیاست ها و دستورات خودرا مکلف به تبعیت و اجرا می دانیم.
منبع:

1401/05/14
12:47:59
0.0 / 5
245
تگهای خبر: تیم , فدراسیون , قهرمانی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد