انجمن گلف NCGU

تایید تاریخ برگزاری رقابت وزنه برداری المپیک2024

تایید تاریخ برگزاری رقابت وزنه برداری المپیک2024

انجمن گلف: تاریخ برگزاری رقابت های المپیک پاریس تایید شد و رئیس فدراسیون جهانی اعلام نمود که این رشته سهم به سزایی در موفقیت المپیک 2024 خواهد داشت.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از فدراسیون جهانی وزنه برداری، تاریخ برگزاری رقابت های وزنه برداری در المپیک پاریس ۲۰۲۴ تایید شد و مسابقات ۷ تا ۱۱ آگوست ۲۰۲۴ ( ۱۷ تا ۲۱ مرداد ۱۴۰۳) انجام می شود.

وزنه برداری همراه با کشتی و دوچرخه سواری پیست آخرین رقابت های المپیک پاریس را می سازند.

وزنه برداری در پاریس ۲۰۲۴، در ۵ وزن مردان و ۵ وزن زنان برگزار می گردد و ۶۰ ورزشکار در هر جنسیت حضور دارند.

در مجموع ۵۰ ورزشکار از ۶۰ ورزشکار بوسیله رنکینگ المپیک فدراسیون جهانی ( IWF )واجد شرایط خواهند بود. پنج سهمیه قاره ای در هر جنسیت، دو سهمیه به کشور میزبان و سه سهمیه دیگر برای هر جنسیت بوسیله وایلد کارت توزیع می شود.
محمد جلود رییس IWF اظهار داشت: تنها دو سال تا مسابقات وزنه برداری المپیک پاریس ۲۰۲۴ باقی مانده است. حس انتظار و هیجان زیادی در خانواده وزنه برداری وجود دارد. پاریس ۲۰۲۴ رویدادی فوق العاده ای خواهد بود و ما شک نداریم که رقابت های وزنه برداری سهم به سزایی در موفقیت بازی ها خواهد داشت.
آنتونیو اورسو، دبیر کل IWF نیز بیان کرد: وزنه برداری یکی از رشته های موسس در المپیک است و همیشه هیجان به بازی ها داده است. البته این فقط خود پاریس ۲۰۲۴ نیست که باید منتظر آن باشیم. ما مسابقات فوق العاده ای برای کسب سهمیه المپیک در پیش داریم و هیجان بیشتری را برای ورزشکاران و هواداران ما به وجود می آورد.
کریستوفر اوسی، رئیس کمیسیون ورزشکاران IWF اظهار داشت: تایید تاریخ مسابقات وزنه برداری المپیک پاریس ۲۰۲۴ یک هدف برای ورزشکاران ایجاد کرد. این رویای هر ورزشکاری است که کشور خودرا در بازی های المپیک نمایندگی کند. ورزشکاران تلاش خواهند کرد تا هر کاری که می توانند برای رزرو مکان خود در پاریس ۲۰۲۴ انجام دهند.
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، وزنه برداری قبل از این به سبب دوپینگ، فساد مالی و مدیریتی در فدراسیون جهانی در خطر حذف از بازی های المپیک قرار داشت. تاریخ برگزاری رقابت این رشته در المپیک ۲۰۲۴ تایید شد تا خطر حذف از المپیک پاریس از وزنه برداری دور شود.
منبع:

1401/05/12
22:21:19
0.0 از 5
433
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد