انجمن گلف NCGU
صالحی امیری:

فدراسیون اتومبیل رانی کانون ایجاد نشاط اجتماعی است

فدراسیون اتومبیل رانی کانون ایجاد نشاط اجتماعی است

به گزارش انجمن گلف رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: باید بپذیریم که نسل جوان بیش از هر زمان دیگری به نشاط احتیاج دارد و برای رسیدن به نشاط اجتماعی مستلزم احیای زمینه های لازم برای ایجاد تخلیه اجتماعی است که در این راه فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی عامل و کانون ایجاد این مهم می باشد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدرضا صالحی امیری روز شنبه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی که در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، با اشاره به این که امروز روز مهمی در تاریخ و تقویم این فدراسیون است، گفت: از همین جا اعلام می کنم که روزی به عنوان روز ملی فدراسیون در تقویم رسمی مشخص شود که در سراسر کشور همه هیئت های اتومبیلرانی و موتورسواری، از قهرمانان و پیشکسوتان در این روز تقدیر و تجلیل کنند.
وی افزود: باور ما این است که فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به سبب اوج نشاط و هیجان آفرینی و قدرت تخلیه اجتماعی می تواند رقیبی برای ورزش فوتبال باشد.
رئیس کمیته ملی المپیک راه حل رسیدن به این امر را تغییر نگاه به این فدراسیون در سطح ملی عنوان و اشاره کرد: باید بپذیریم که نسل جوان بیش از هر زمان دیگری به نشاط اجتماعی و به طبع به تخلیه اجتماعی نیاز دارد که مستلزم احیای زمینه های لازم برای ایجاد نشاط اجتماعی است که در این راه فدراسیون اتومبیلرانی عامل و کانون ایجاد این امر خواهد بود، بنا بر این امروز در سراسر دنیا این رشته توسط کمپانی های بزرگ و صنعتی اداره می شود.
صالحی امیری اضافه کرد: این فدراسیون نیاز به جهش دارد تا به جایگاه قبلی خود در جهان و آسیا برگردد. باید تلاش نماییم تا نهادهای بزرگ اقتصادی، تجاری و صنعتی به عنوان حامی مالی به سراغ این فدراسیون بیایند تا در تمامی کشور جوانان بتوانند در پیست ها هم رقابت کنند و هم در تخلیه هیجانات و تولید نشاط اجتماعی نقش و سهم داشته باشند.
وی خطاب به اصحاب رسانه اظهار داشت: بدانید توجه بیشتر به این فدراسیون نشاط بیشتر می آفریند. باور داریم که امروز ورزش، ساحت جسمانی و ساحت انسانیت، معرفت، اخلاق و فضیلت دارد، بنا بر این پیشکسوتان را تجلیل می نماییم برای اینکه نماد فضیلت، معرفت، اخلاق و پرچمدار انسانیت هستند. درخت بدون ریشه سبز نمی ماند و ورزش هم به سبب وجود این پیشکسوتان می درخشد.
صالحی امیری با تاکید بر این که مبادا غرور و احساس خودبرتربینی موجب شود که نسل جدید، بزرگان خودرا فراموش کند، گفت: این فرهنگ باید در ورزش ایران دمیده شود و همه باید به این برسند که بزرگان را قدر بشناسند، در غیر اینصورت تمام تلاش هایی که به سکو منجر شود ارزشی ندارد.
رئیس کمیته ملی المپیک اشاره کرد: سکویی باارزش است که در آن فضیلت و اخلاق وجود داشته باشد. وجه تمایز فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی با بقیه این است که روح بلندی دارد و انسان هایی در آن حضور دارند که جسور و از دل بزرگی برخوردار می باشند.
وی اشاره کرد: امروز همه بدانند بقا و ادامه حیات ما در ادامه حیات پیشکسوتان است. در تاریخ و تبار ما همیشه بزرگان ارج شمرده می شدند، اما متاسفانه امروز این مساله در جامعه کمرنگ شده که نوعی تهدید شمرده می شود. در صورتیکه ورزشکاران جوان هر روز باید با پیشکسوتان سخن بگویند و از آنان بیاموزند راه رفتن و انتخاب مسیر را و بدانند هر که از گذشته خود منقطع شود حتما خشک و بی اعتبار می شود.
رئیس کمیته ملی المپیک با بیان این خبر که بنا داریم تالاری را به این فدراسیون اختصاص دهیم، اظهار داشت: در این تالار بنا داریم اشیا قدیمی، مدال ها، موتورها و خودرو های قدیمی را در یک تالار اختصاصی قرار دهیم تا دانش آموزان و دانشجویان و همه مردم بیشتر با فضای فدراسیون آشنا گردند.
صالحی امیری اضافه کرد: پیشنهاد بعدی ما این است که سالی یکبار چهره های ماندگار را دور هم جمع کرده و از قهرمانان، پیشکسوتان و مربیان بصورت سمبلیک تجلیل شوند. ضمن این که بنا داریم از تندیس بنیانگذار این فدراسیون رونمایی نماییم برای اینکه تبار و هویت خوبی دارد.
وی تصریح کرد: بپذیریم که امروز باید در فضای اجتماعی حضور عینی تری داشته باشیم و تلاش حداکثری برای برگزاری رویدادها می تواند در تغییر ذائقه مردم موثر باشد. ورزشکاران می توانند با بودن در کنار مردم به آنان نشاط بدهند.


منبع:

1401/05/08
18:30:14
0.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد