انجمن گلف NCGU
دو روز تا پایان ریاست پوریا در فدراسیون

تکلیف انتخابات بدمینتون هنوز مشخص نیست!

تکلیف انتخابات بدمینتون هنوز مشخص نیست!

دوره چهارساله ریاست محمدرضا پوریا در فدراسیون بدمینتون دو روز دیگر تمام می شود اما هنوز زمان برگزاری انتخابات این فدراسیون مشخص نمی باشد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، محمدرضا پوریا سوم مرداد ۱۳۹۷ در مجمع انتخاباتی با کسب اکثریت آرا برای سومین دوره پی در پی بعنوان رئیس فدراسیون بدمینتون انتخاب گردید. مهلت ریاست وی در این فدراسیون دو روز دیگر تمام می شود اما هنوز معلوم نیست که انتخابات این فدراسیون چه زمانی برگزار می شود.
زمان ثبت نام از کاندیداها هم فروردین ماه انجام شد و در انتها مهلت ثبت نام ۵ کاندیدا ثبت نام کردند که گفته می شود یکی از این کاندیداها تایید صلاحیت نشده است. محمدرضا پوریا، محمد فرجی، علی موذن و شهرام آهنجان چهار کاندیدای دیگر هستند که برای کسب کرسی ریاست ثبت نام کرده اند.
البته با عنایت به بند ۲ ماده ۲۲ اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران محمدرضا پوریا دیگر نمی تواند برای کسب ریاست در انتخابات این فدراسیون شرکت نماید. حتی بند ۳ این ماده هم شامل حال پوریا نمی گردد. او تنها عضویت هیات رییسه و رئیس کمیته قوانین و مقررات فدراسیون آسیا را بر عهده دارد.
طبق بند ۲ و ۳ ماده ۲۲ اساسنامه جدید، افراد بیشتر از سه دوره متوالی امکان ریاست ندارند و فعالیت بیشتر از سه دوره به صورت مشروط امکان پذیر شده است. در بند ۲ ماده ۲۲ اساسنامه آمده است: رئیس فدراسیون توسط مجمع برای یک دوره چهارساله انتخاب می شود و انتخاب مجدد وی برای حداکثر ۲ دوره دیگر (جمعا سه دوره متوالی یا متناوب) بلامانع است. همینطور بر مبنای بند ۳ ماده ۲۲ اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران اعلام شده: در صورتیکه رئیس فدراسیون، یکی از اعضای هیات رییسه جهانی یا رئیس، نایب رئیس یا دبیرکل کنفدراسیون های آسیایی مربوطه باشد، انتخاب مجدد وی تا زمان تصدی پست های یاد شده بیشتر از سه دوره بلامانع است.
با این وجود هنوز وزارت ورزش و جوانان زمان برگزاری انتخابات و اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده را مشخص نکرده است. در این شرایط اگر وزارت ورزش زودتر برای این فدراسیون تعیین تکلیف نکند امکان دارد انتخابات این فدراسیون هم به سرنوشت شمشیربازی گرفتار شود.
ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون شمشیربازی بهمن سال قبل انجام شد. با انتهای دوره ریاست فضل الله باقرزاده در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ وزارت ورزش او را بعنوان سرپرست برگزید که هنوز با گذشت دو ماه تکلیف برگزاری انتخابات مشخص نمی باشد. باقرزاده که حالا بعنوان سرپرست فعالیت می کند، سه دوره رئیس فدراسیون شمشیربازی بوده است و منتظر این است تا با داشتن کرسی های آسیایی بتواند راهی برای حضور در انتخابات پیدا کند.
حال باید دید وزارت ورزش و جوانان در این دو روز باقی مانده زمان برگزاری انتخابات را مشخص می کند، یا باید اهالی بدمینتون منتظر انتخاب سرپرست برای این فدراسیون باشند.
منبع:

1401/05/01
17:48:31
0.0 از 5
360
تگهای خبر: بازی , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد