انجمن گلف NCGU

تجهیزات گران دوچرخه سواری و استقبال ضعیف ورزشکاران معلول از این رشته

تجهیزات گران دوچرخه سواری و استقبال ضعیف ورزشکاران معلول از این رشته

انجمن گلف: رئیس انجمن پاراسایکلینگ اظهار داشت: هزینه بالای خرید تجهیزات دوچرخه، شرایط را برای ورزشکاران حرفه ای این رشته گرفتار مشکل کرده و سبب استقبال ضعیف ورزشکاران معلول از این رشته ورزشی شده است.فرهاد عصفوری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور پارادوچرخه سواری مردادماه در رشت، اظهار نمود: این مسابقات در رشته های سرعت و استقامت برگزار می گردد که امیدوار هستم با استقبال خوب دوچرخه سواران معلول از این مسابقات، در آینده بتوانیم تعداد ورزشکاران بیشتری را جذب این رشته نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد ورزشکار تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک است، اظهار داشت: هم اکنون تنها مهدی محمدی باتوجه به اینکه در قهرمانی آسیا تاجیکستان و هندوستان در جاده و ۴ کیلومتر انفرادی به دو مدال طلا دست یافت و امتیاز ورودی به بازی های پاراآسیایی هانگژو را کسب کرده، تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار دارد. امیدوار هستم در قهرمانی کشور نیز سایر دوچرخه سواران بتوانند رکورد مدنظر کمیته ملی پارالمپیک را که سوم آسیاست، به ثبت برسانند تا دوچرخه سواران بیشتری تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار بگیرند.
رئیس انجمن پاراسایلکینگ اشاره کرد: متاسفانه دوچرخه سواری رشته پرهزینه ای است و یک ورزشکار برای خرید تجهیزات کامل چیزی حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان باید هزینه کند که شرایط تامین چنین هزینه ای برای تمام ورزشکاران میسر نیست. البته به جز هزینه ی بالای تجهیزات، فراهم نبودن شرایط برای حضور در تورنمنت های برون مرزی مشکلاتی است که سبب شده تا ورزشکاران استقبال خوبی از این رشته نداشته باشند.
عصفوری همین طور درباب وضعیت مهدی محمدی اظهار داشت: وی از شرایط آمادگی بدنی خوبی برخوردارست و در تست سنجش آمادگی جسمانی که توسط کمیته ملی پارالمپیک از او بتازگی گرفته شد، روند او راضی کننده و رو به رشد بوده است.
او در آخر پیرامون این پرسش که آیا محمدی هم اکنون امتیاز لازم برای حضور در بازی های پارالمپیک پاریس را نیز کسب کرده است یا خیر؟ اشاره کرد: برای اینکه بتواند امتیاز لازم برای حضور در پارالمپیک پاریس را کسب کند نیاز دارد در یک رویداد بین المللی یا جهانی شرکت نماید تا حضورش در پارالمپیک تثبیت شود. بدین سبب به دنبال آن هستیم تا با حمایت کمیته ملی پارالمپیک مقدمات اعزام او را به یک تورنمنت بین المللی امسال فراهم نماییم تا امتیاز ورودی جهت شرکت در پارالمپیک پاریس را نیز کسب کند.
منبع:

1401/04/31
13:40:36
0.0 از 5
321
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد