انجمن گلف NCGU
از بهبود خلق و خو تا سوزاندن چربی های اضافه

چرا هر روز بامداد باید ورزش کنیم؟

چرا هر روز بامداد باید ورزش کنیم؟

انجمن گلف: چگونه خودرا هر روز بامداد مجبور به انجام تمرینات ورزشی کنید؟ بهترین سفارش ها برای ایجاد انگیزه چیست؟ مزایای ورزش صبحگاهی و دویدن چیست؟ چه تمریناتی به شما کمک می نماید تا از خواب بیدار شوید و باتری های خودرا شارژ کنید؟


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از ژورنال اسپورت دیلی، تمرینات صبحگاهی به شما این امکان را می دهد که به سرعت خستگی را از تن بیرون کنید تا در طول روز از نظر بدنی فعال باشید. این تمرینات همین طور به حفظ تناسب اندام کمک می نماید، نکته اصلی این است که این تمرینات باید منظم باشند.
ورزش صبحگاهی چه فوایدی دارد
ما از دوران کودکی در مورد فواید ورزش صبحگاهی می شنویم، اما اگر آنرا قسمتی از زندگی خود نکنید، پایبندی به این عادت بسیار دشوار است. در حقیقت، برای انجام یک سری حرکات ساده اما موثر به پانزده دقیقه زمان نیاز دارید و در صورت تمایل، می تواند بدن را آماده یک دویدن نیز کند.
حرکات ساده ژیمناستیک در بامداد مجموعه نسبتاً ساده ای از حرکات است که به بیدار شدن فرد و آمادگی برای کل روز کمک می نماید. علاوه بر این، تمرینات صبحگاهی تأثیر مفیدی بر عملکرد سیستم قلبی عروقی دارد، فرآیندهای متابولیک را در بدن فعال می کند و مغز و سیستم عصبی را نیز تحریک می کند.
با انجام منظم تمرینات صبحگاهی موجی از قدرت و نشاط را در سراسر بدن احساس خواهید کرد. با توجه به این که تمرینات پیچیده و طاقت فرسا را ​​انجام نمی دهید، بدن هورمون های شادی تولید می کند که به این معنا است که خلق و خوی شما بهبود می یابد.
ورزش منظم به سوزاندن چربی اضافی (و در نتیجه کاهش وزن)، تقویت بافت عضلانی و افزایش استقامت کمک می نماید.
مهمست که در نظر داشته باشید که خلق و خوی بد در صبح، تنبلی و عدم تمایل به بلند شدن از تخت خواب اغلب دقیقاً ناشی از عدم فعالیت بدنی است. واقعیت این است که بدن انسان نمی تواند بلافاصله بعد از به صدا درآمدن زنگ "بیدار شود". در حقیقت در پروسه خواب تمام فرآیندهای بدن کند می شوند و بامداد ها زمان می برد تا توان فیزیکی به حالت عادی خود بازگردد. برای فعال کردن جریان خون و فعال کردن تمام فرآیندهای بدن، می توانید با ماساژ خود (self-massage) شروع کنید.
نحوه سازماندهی تمرینات و دویدن در صبح
یک فرد بزرگسال می تواند تمرینات صبحگاهی را کاملاً فشرده انجام دهد، اما مدت آن از 30 دقیقه تجاوز نکند.
ورزش یا ژیمناستیک باید با معده خالی صورت گیرد. پیش از شروع تمرینات کمی ماساژ (self-massage) داشته باشید، صورت خودرا بشویید، یک لیوان آب بنوشید. لباس و کفش ورزشی راحت بپوشید. بعد از انجام یک سری تمرینات، می توانید به دویدن بروید. این فرآیندها بدن را با اکسیژن پر و متابولیسم را فعال می کند.
دویدن در پارک یا مناطق دیگری که درختان زیادی در آن وجود دارد بهتر است که به مفهوم هوای تمیزتر است. سرعت دویدن نباید شدید باشد، اگر احساس خستگی می کنید یا در بدن خود درد دارید، آهسته تر بدوید. مدت و شدت تمرین دویدن باید به تدریج افزایش یابد.
با تصمیم به شروع ورزش در صبح، باید زمان بیدار شدن را بدانید تا زمان داشته باشید نه فقط تمرینات، بلکه تمام کارهای صبحگاهی را انجام دهید. بعد از این تمرینات گرفتن دوش مفید خواهد بود.
بهتر است مجموعه ای از تمرینات را در بامداد با موسیقی شاد و پرانرژی انجام دهید. هم اکنون بعد از هفته اول، نخستین تغییرات مثبت را در بدن خود و در وضعیت روانی-عاطفی خود در بامداد احساس خواهید کرد.
اگر انگیزه ندارید، می توانید به چنین "اقداماتی" متوسل شوید:
ساعت زنگ دار خودرا چند متر دورتر از خود قرار دهید تا مجبور شوید بامداد که از خواب بیدار می شوید چند متر راه بروید و آنرا خاموش کنید.
برای بیداری ها و کارهای هفته پیش رو برنامه ریزی کنید.
یک انتخاب موسیقی مورد علاقه اداشته باشید که تحت آن انجام تمرینات صبحگاهی برای شما جالب خواهد بود.
پس از ظهر مکان تمرینات صبحگاهی خودرا آماده کنید.
برای انجام تمرینات در طول هفته، ماه، سه ماهه و سال به خود انگیزه دهید و به خود پاداش دهید.


نحوه انجام تمرینات صبحگاهی
تمرینات صبحگاهی بمنظور کشش عضلات انجام می شود، این تمرینات شامل انجام تمرینات قدرتی با هدف رشد عضلانی نیست. وظیفه شما در بامداد این است که بدن را تحریک کنید، آنرا شاد کنید و به کار بپردازید. بعد از بیدار شدن از خواب، کمی خودرا ماساژ دهید که برای فعال کردن جریان خون انجام می شود.
اگر تصمیم دارید که ژیمناستیک را از بامداد شروع کنید، ابتدا با ده دقیقه کلاس شروع کنید. سپس به تدریج مدت آنرا به پانزده یا بیست دقیقه افزایش دهید. پیش از شروع ورزش یک لیوان آب بنوشید و در حین تمرین به میزان لازم آب بنوشید. اهتمام کنید در محیطی با تهویه مناسب با موسیقی شاد ورزش کنید.
به جهت اینکه ورزش مفید باشد، باید بطور منظم، یعنی روزانه ورزش کرد. در عرض یک ماه، احساس می کنید که بدن شما قوی تر شده است و استرس در زندگی بسیار کمتر شده است.
می توانید خودتان تمرینات مورد نظر را انجام دهید یا بوسیله فیلم انجام دهید. برای جلوگیری از کسالت، می توانید ترتیب و انواع تمرینات را هر چند وقت یک دفعه تغییر دهید.
منبع:

1401/04/29
21:08:55
0.0 از 5
297
تگهای خبر: تمرین , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد