انجمن گلف NCGU

گشوده شدن درهای مدارس کشور برای ترویج ورزش شهروندی

گشوده شدن درهای مدارس کشور برای ترویج ورزش شهروندی

به گزارش انجمن گلف معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در دیدار با رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، بر استفاده از فضای مدارس به منظور حضور بانوان و شهروندان در عرصه ورزش صبحگاهی و شهروندی تاکید کرد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از ورزش شهرداری، دیدار مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران و معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید. در این دیدار حسین اوجاقی گزارشی مختصر از رویدادهای ورزشی تعریف شده توسط سازمان متبوع خود برای شهروندان تهرانی، امکانات و پتانسیل های موجود در این خصوص عرضه داد.
برگزاری رقابت های قهرمان شهر در اولین تابستان قرن در ۲ بخش بانوان و آقایان در ۸ رشته تیمی و انفرادی، برگزاری ۷۰۰ ایستگاه تندرستی ویژه بانوان و ۴۰۰ ایستگاه برای آقایان؛ ساماندهی فرهنگی این ایستگاه ها و جذب گروههای خودجوش مردمی موجود در بوستان ها به منظور جلوگیری از بروز برخی ناهنجاری های اجتماعی، در اختیار داشتن ۲۱۱ مکان ورزشی شامل استخر، مجموعه ورزشی ویژه بانوان، زورخانه، زمین چمن، سالن تیراندازی، مجموعه سوارکاری، سالن های توپی و چندمنظوره با نگاه عدالت محور، بخشی از مواردی بود که اوجاقی در اظهارات خود بدان اشاره نمود.
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران اظهار داشت: ما با نگاهی خانواده محور، توجه به ورزش بانوان را در اولویت برنامه ها قرار داده ایم چونکه بانوان ستون های خانواده هستند و در نهایت هر سرمایه گذاری فرهنگی روی این قشر، کل جامعه را متأثر از خود می کند. ما هم در جهت رسالت خود، در صدد توسعه ورزش شهروندی و دستیابی به نتایج نیکوی آن یعنی "تحکیم بینان خانواده" و "حال خوب مردم" هستیم.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به ضرورت تشکیل مثلثی اشاره نمود که یک ضلع آنرا سازمان ورزش شهرداری تهران و دو ضلع دیگرش را فدراسیون های ورزشی و آموزش و پرورش می سازند تا استعدادیابی به روشی صحیح و سیستماتیک انجام شده و ضمن گسترش ورزش همگانی، پشتوانه سازی محکمی هم برای ورزش قهرمانی به وجود بیاید.
در ادامه، صادق ستاری فرد معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان این که" مدرسه، کانون تربیتی است" خاطرنشان کرد: مدارس نباید در تابستان تعطیل باشند. همکاری با ورزش شهرداری در تمام ایام سال؛ در طول سال تحصیلی و ایام غیر آموزشی را در دستور کار می گذاریم تا این فضاها در اختیار شهروندان قرار بگیرند.

ستاری فرد با بیان این که" ورزش ابزار برابر ساز اجتماعی است" خاطرنشان کرد: به جرئت میتوان اذعان داشت که در نظام حکمرانی و در جهت برابر سازی ورزش و اجرای مرّ صریح قانون اساسی کشورمان در خصوص مجانی بودن ورزش برای همه، ۲ دستگاه اجرایی یعنی شهرداری تهران و آموزش و پرورش خیلی خوب عمل کردند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: رویکردها و عملکردهای هر دو نهاد، نشان داده است که فصل مشترک های زیادی وجود دارد که با تاکید بر آنها میتوان به نفع مردم و توسعه سلامت و ورزش در جامعه حرکت کرد و از آن جا که تهران، همواره الگو بوده است، تعاملات و اقدامات سازنده پیش رو، می تواند سرمشق خوبی برای سایر کلانشهرهای کشورمان هم باشد.
وی ضمن اشاره به ضرورت اجرای برنامه تحولی در گام دوم انقلاب برای همه دستگاه ها، خاطرنشان کرد: ما در آموزش و پرورش ظرفیت بسیار خوبی در بُعد نیروی انسانی داریم و شهرداری هم زیرساخت های خوبی در اختیار دارد که ترکیب این دو با هم، می تواند نتایج درخشانی را رقم بزند.
ستاری فرد افزود: ما با داشتن ۳۳ هزار مربی ورزشی، 6 برابر وزارت ورزش و جوانان، نیروی متخصص در اختیار داریم که می توانند در حوزه استعدادیابی به کمک ورزش قهرمانی بیایند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در انتها تاکید کرد: ما آماده هستیم محوطه مدارس را در اختیار شهرداری قرار دهیم تا ضمن متناسب سازی، ایمن سازی و بهینه سازی در خدمت ورزش دانش آموزی و دیگر اقشار جامعه باشند.1401/04/20
20:08:36
0.0 از 5
369
تگهای خبر: آموزش , تیم , دستگاه , دیدار
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد