انجمن گلف NCGU
در واكنش به اعتراض برخی دوچرخه سواران

هاشم کندی: حق کسی را برای بازی های قونیه نخوردیم

هاشم کندی: حق کسی را برای بازی های قونیه نخوردیم

انجمن گلف: سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری در واکنش به اعتراض رکابزنان نسبت به نفرات اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی اظهار داشت: دلیل منطقی داشتیم و حق کسی را نخورده ایم.رسول هاشم کندی در گفت و گو با ایسنا درباره اعتراض رکابزنانی که در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی کشور مقام آوردند اما نامشان جزو اعزامی ها به بازی های کشورهای اسلامی قونیه نیست، بیان کرد: ما رنکینگ و نتایج آخرین مسابقات را مد نظر قرار دادیم اما نکته این است که رکابزنانی که اعزام می شوند هم در پیست و هم در جاده شرکت می کنند بدین جهت نمی توان تنها نتایج قهرمانی کشور جاده ملاک باشد. از طرفی پروفایل قهرمانی کشور بصورت کفی بود در صورتیکه بازی های کشورهای اسلامی بصورت سربالا برگزار می گردد.
او افزود: همین طور سن هم برای ما ملاک بود. حسین عسگری در قهرمانی کشور اول شد اما انتظار داشت او را اعزام نماییم در صورتیکه نمی توانستیم یک رکابزن ۴۷ ساله را به بازی ها اعزام نماییم و ما خواستیم این فرصت را در اختیار نفرات جوان تر بگذاریم. در بین نفرات اعزامی، بهنام آرین نسبت به بقیه سن بالاتری دارد که در مسابقات نتایج خوبی گرفت و در پیست و جاده هم خوب رکاب می زند. کسانی که مدعی هستند، حقشان ضایع شده است، شاید از دید خود می گویند اما ما دلیل منطقی داشتیم و رنکینگ، توانایی رکابزنان در هر دو بخش پیست و جاده و شرایط سنی را ملاک قرار دادیم.
*نمی دانم چرا فکر می کنند حقشان را خورده ایم
هاشم کندی در پاسخ به این پرسش که نفرات اعزامی در هر دو بخش پیست و جاده رکاب می زنند؟ اشاره کرد: ما هشت سهمیه داریم و باید به شکلی نفرات را انتخاب می کردیم که هم در پیست رکاب بزنند و هم در جاده و هم از بانوان باشند و هم مردان. محمد چایچی در رنکینگ بود اما در مسابقات سه ماه اخیر، وضعیت خوبی نداشت بدین جهت او را از فهرست کنار گذاشتیم. در حقیقت رنکینگ معیار قوی و خوبی است اما تنها معیار برای ما نیست. از طرفی نفراتی که در قهرمانی کشور جاده نتیجه گرفتند، چند سال است که در پیست پا نزده اند. پرستو باستی تماس گرفته بود و عنوان می کرد چرا با وجود این که درقهرمانی کشور بانوان سوم شده است، در میان اعزامی ها نیست در صورتیکه ما دو نفر اول جاده(ماندانا دهقان و سمیه یزدانی ) و نفر اول پیست (فروزن عبدالهی) را انتخاب کردیم. رکابزنان باور ندارند که وقتی تصمیمی گرفته می شود، منطقی پشت آن قرار دارد وگرنه امیرحسین جمشیدیان که پسرخاله من نیست. نمی دانم چرا فکر می کنم حق آنها را خورده ایم.
*صفحات مجازی متعلق به افرادی بوده که در زمان قمری سمت داشتند
وی در مورد شکایت از دو صفحه مجازی به پلیس فتا اظهار داشت: بله شکایت کرده ام و افرادی که این صفحات مجازی متعلق به آنها بوده است را به دادسرا احضار کرده اند. دلیل شکایتم اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی بود. این پیج ها متعلق به دو نفر از افرادی بوده که در فدراسیون زمان آقای قمری سمت داشتند. نکته این است که با اطرافیان من تماس می گیرند و می گویند اکه اگر رضایت ندهم، بیشتر انتقاد می کنند.
*دلیل کنار گذاشتن محمود پراش
سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری در مورد علت این که محمود پراش از کادرفنی تیم ملی بانوان کنار گذاشته شد، اظهار داشت: هنوز هست، نکته این است که دوچرخه سواری بانوان باید به دست خود بانوان اداره شود و این قانون وزارت ورزش است. حضور پراش هم موقت بود.
*برای انتخابات مشکلی نداریم
وی در مورد زمان شروع ثبت نام انتخابات فدراسیون و حل مشکل اساسنامه اشاره کرد: اول باید مجمع فوق العاده بگذاریم و اساسنامه را به تصویب برسانیم. ما ابتدا می خواهیم جلسه هیات رییسه را بگذاریم موارد را در هیات رییسه تصویب نماییم و بعد مجمع فوق العاده را برگزار نماییم. مشکل اساسنامه حل شده است و مشکل خاصی برای برگزاری انتخابات نداریم و انتخابات کمیسیون ها را هم پس از برگزاری مجمع فوق العاده، برگزار می نماییم. زمان مجمع فوق العاده هم چهارشنبه هفته جاری یا شنبه هفته آتی است.
*حکمم تا زمان برگزاری انتخابات است
هاشم کندی در پاسخ به این پرسش که همچنان سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری می ماند و آیا خودش می خواهد در انتخابات کاندیدا شود؟ اظهار داشت: من از آقای وزیر تا برگزاری انتخابات حکم دارم. هم اکنون هم فعلا تصمیمی نگرفته ام.
*اعزام ۴ همراه با رکابزنان به بازی های کشورهای اسلامی
وی در مورد تعداد نفراتی که همراه رکابزنان به بازی های کشورهای اسلامی می روند، بیان کرد: من، محمود وفایی، دلارام ذاکرانی و یک مکانیسین همراه رکابزنان هستیم. البته من در دهکده نیستم. بیش از این هم سهمیه نداشتیم که مربیان دیگر را ببریم.
منبع:

1401/04/19
14:11:53
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد