انجمن گلف NCGU
گفتگوی انجمن گلف با محسن رضوانی

ادامه همکاری فدراسیون با چیریچ تا مسابقات واترپلوی قهرمانی آسیا

ادامه همکاری فدراسیون با چیریچ تا مسابقات واترپلوی قهرمانی آسیا

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو می گوید تا مسابقات واترپلوی قهرمانی آسیا که اواخر شهریور برگزار می شود با چیریچ ادامه همکاری خواهند داشت.


محسن رضوانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد ادامه همکاری با چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلو اظهار نمود: قرارداد چیریچ تا دی ماه 1400 بود ولی او تعهدی به ما داد که در بازی های آسیایی 2022 در کنار تیم باشد. من با این شرط به او اجازه دادم که هدایت تیم باشگاهی المپیاکوس را به عهده بگیرد. یعنی او قرار بود از اول جولای (اوایل تیر) به ایران بیاید و هدایت تیم ایران را در بازی های آسیایی ژاپن به عهده بگیرد که این رویداد کنسل شد.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در ادامه اظهار داشت: بعد که بازی های آسیایی کنسل شد بحث مسابقات قهرمانی آسیا پیش آمد. مقرر است اواخر شهریور مسابقات قهرمانی آسیا واترپلو را داشته باشیم. چیریچ برای این مسابقات به ایران می آید و یک قرارداد کوتاه مدت با او خواهیم بست تا هدایت تیم ما را در مسابقات قهرمانی آسیا به عهده داشته باشد. امیدواریم که با هدایت او تیم ملی ایران در این مسابقات موفق باشد. اردوی ملی پوشان پس از اردوی تدارکاتی یونان تا همین چند روز پیش بصورت مداوم ادامه داشت. از چهارشنبه چند روز به آنها استراحت دادیم. با حضور چیریچ آنها باردیگر به اردو برمی گردند و ممکنست در روز سه نوبت تمرین داشته باشند.
رضوانی درباب میزبانی ایران از مسابقات واترپلوی قهرمانی آسیا اظهار داشت: ما این میزبانی را یک ماه پیش گرفته بودیم اما چون کشورها اعتراض کردند و خواهان برگزاری مسابقات بصورت مجتمع (برگزاری مسابقات زنان و مردان در یک کشور) بودند احتمالاً میزبانی را به کشور دیگر خواهند داد. ممکنست این رویداد در تایلند اجرا شود. این مسابقات قرار بود از آخر تابستان به نوامبر منتقل شود که در آن شرایط ما دیگر چیریچ را در اختیار نداشتیم. من خیلی تلاش کردم که در همین تاریخ اواخر شهریور اجرا شود تا ما بتوانیم از حضور چیریچ بهره ببریم.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مورد کسب کرسی کمیته فنی واترپلو فدراسیون جهانی اظهار نمود: فدراسیون جهانی 6 پست کمیته فنی شنا، شیرجه، واترپلو، سینکرونایز، های دایوینگ و آب های آزاد دارد که با اهمیت ترین کمیته های آنست. در این بین چون واترپلو بحث برگزاری مسابقه و گذاشتن داور و... دارد حساس تر است. خدا کمک کرد و ما باتوجه به فضایی که به وجود آمد توانستیم این پست را بگیریم. ما نسبت به کسب کرسی در دو کمیته دیگر هم ناامید نیستیم. انتخابات کمیته های دیگر آخر سال میلادی انجام می شود. حدود 5 ماه دیگر مسابقات آب های آزاد در استرالیا انجام می شود و مقرر است اعضای کمیته های دیگر در حاشیه آن مشخص شوند. ما برای چند کمیته افرادی را معرفی کردیم و درحال رایزنی هستیم تا باز هم کرسی بگیریم.
رضوانی اضافه کرد: ما متاسفانه در بخش بین المللی فقط حرف می زنیم. به شدت نسبت به این کمیته ها فضای بد درست می شود. آقای امینی 5 یا 6 سال پیش در این پست بود. او توانمند بود و برای ایران فضای خوبی به وجود آمده بود. ما پس از امینی عضوی در کمیته فنی فدراسیون جهانی نداشتیم. حالا این اتفاق افتاده و من هم باید حتما زبانم را بهتر کنم، واژه های انگلیسی واترپلو را بلد باشم و حتما باید بتوانم گزارش انگلیسی بدهم. یکی از واجبات مدیران ورزش کشور این است که زبان یاد داشته باشند.
ایشان سپس درباب اعزام تیم ملی شنا به اردوی تدارکاتی اظهار داشت: در تلاشیم تا تیم ملی شنا را به اردویی در کشور ارمنستان اعزام نماییم تا آنها هم بتوانند به آمادگی لازم برسند و در مسابقات کشورهای اسلامی خوش بدرخشند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مهدی انصاری در ترکیب تیم ملی شنا برای کشورهای اسلامی قراردارد اظهار داشت: خیلی حساس هستم که حقی از کسی خورده نشود. مهدی انصاری هم در یکی دو سال اخیر عملکرد خوبی نشان نداده است. او بدن بسیار خوبی دارد و ورزشکار خوبی است. سنش بالا است و باید از این شرایط استفاده نماید ولی در انتخابی دوم شده است.
وی ادامه داد: مهدی می گوید بر خلاف خودش شناگران دیگر با بدن کاملا آماده به انتخابی آمده بودند. من با مربی آنها که صحبت کردم که این مساله را تایید نکردند. به مهدی گفتم باید از حریفان جلوتر باشد. مهدی شناگر خوب ما است و اگر به این مسابقات اعزام نشود به این معنا نیست که او دیگر به مسابقات اعزام نخواهد شد. مقرر است برای مسابقات بعدی که مسافت کوتاه قهرمانی جهان است انتخابی برگزار نماییم. انصاری آنجا می تواند خودرا ارزیابی کند. او می تواند در مسابقات آینده هم عملکرد خوبی داشته باشد.1401/04/18
08:13:46
0.0 از 5
301
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد