انجمن گلف NCGU

آگهی بدنساز ایرانی به آنها كه یك شبه می خواهند آرنولد شوند!

آگهی بدنساز ایرانی به آنها كه یك شبه می خواهند آرنولد شوند!

به گزارش انجمن گلف فرید شیرمحمدزاده قهرمان فیزیك مسابقات جام جهانی در «سلام بامداد بخیر» اظهار داشت:  قبل از مسابقه سه روز آب نمی خوریم و این خطرناكست.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبر آنلاین، سعید اكبری امروز در برنامه سلام بامداد بخیر، میزبان فرید شیرمحمدزاده قهرمان فیزیك مسابقات جام جهانی در امارات بود.
شیرمحمدزاده در ابتدا اظهار داشت: رقابت های مسابقات جهانی در امارات انجام شد كه طی آن 25 ورزشكار تیم ملی اعزام شدیم و در نهایت 11 طلا و 3 نفره گرفتیم؛ تیم فیزیك كامل بود و پرورش اندام هم توانست موفق شود.
وی درباره تفاوت شاخه های فیزیك و بادی بیلدینگ توضیح داد: تفاوت در تیپ بدنی و نوع نگرش به بدنسازی است. كسانی كه در بادی بیلدینگ كار می كنند عضلات گردتر و بزرگتری دارند و سبك زندگی شان كاملا متفاوت می باشد. در فیزیك ظریف تر و سبك زندگی و رژیم غذایی سبك تری دارد و نوع نگرش خاص است.
این قهرمان فیزیك درباره تلفیق این ورزش با هنر اظهار نمود: كل ورزشها در سطح حرفه ای باید با هنر تركیب شود. قهرمان باید چیز متفاوتی از خود نشان دهد و همه چیز به خلاقیت ورزشكار برمی گردد.
شیرمحمدزاده درباره روند ورزشی خود و واكنش خانواده اش افزود: از 7 سالگی ورزش می كنم. اول شناگر بودم. 12 سالگی بدنسازی را شروع كردم و از 16 سالگی كاملا جدی به این سمت رفتم. كسی كه یك شبه تغییر می كند ممكنست خانواده اش مخالف كنند.
وی اشاره كرد: چیزی كه آنقدر یك دفعه آدم را تغییر می دهد اساسا برای سلامتی مجاز نخواهد بود و هرچیزی جایگاهی دارد اما اینكه مبتدی بیاییم و بخواهیم مثل حرفه ای ها رفتار نماییم، درست نیست و بدن مثل حرفه ای ها رفتار نمی نماید. وقتی بدن گنجایش ندارد و آماده نیست هزار عوارض گریبان آدم را می گیرد حتی برای حرفه ای ها هم همین است.
این قهرمان فیزیك تصریح كرد: نوع رفتار بدنسازان و چیزی كه نشان می دهند و حرفی كه می زنند مهمست و اگر هرچیزی درست صورت گیرد و افراط و تفریط انجام نشود، بهتر است.
شیرمحمدزاده درباره پیش بینی كه از وضعیت 10 سال آینده بدنسازی دارد، اذعان كرد: اگر با این سیر جلو برویم درست نیست. جوانان هم سن و سال من دوست دارند بدن خوبی داشته باشند و قهرمان شوند اما نمی دانند پشت پرده چه خبر است و چه سختی هایی را باید بكشند تا به این مرحله برسند. به قول معروف این نوای دهل از دور خوش است.
وی درباره عوارض رشته ورزشی خود توضیح داد: یك شناگر ممكنست كتفش لطمه ببیند. تمام مفاصل یك كشتی گیر به درد بیاید اما درباره بدنساز، كلیه و قلب او است كه لطمه می بیند و ترس از این لطمه باید باشد و اگر نباشد هزار قهرمانی جهان هم بیاید وقتی مشكل داری خیلی دشوار است.
این ورزشكار افزود: مثلا ما یك زمانی آب مصرف نمی نماییم كه مدت آن به بدن بستگی دارد یا به سبك مسابقه بستگی دارد و مثلا در فیزیك برخی سه روز آب نمی خورند و تاثیر این خیلی بد است. ما پس از رژیم همه چیزمان آغاز می شود و بدنمان بهم می ریزد، حمله می كند و تمام دیوارهای دفاعی بدن از بین می رود و خیلی خطرناكست.
شیرمحمدزاده در پاسخ به اینكه آیا مرگ بیت الله عباس پور به خاطر پرورش اندام و تغذیه و رژیم او رخ داد، اشاره كرد: من در جایگاهی نیستم كه درباره او نظر بدم او الگو بوده و اخلاق خوبی داشته است. اینكه دقیق بگویم مرگ او به خاطر بدنسازی بوده درست نیست.
وی با اشاره به اینكه كسانی كه بیشترین لطمه را به كلیه می رسانند بیشتر نزدیك مسابقه به خاطر رژیم ها است، درباره مكمل های قلابی اظهار داشت: این مكمل ها خیلی زیاد بود و حالا كمتر شده است. همه چیز از جانب وزارت بهداشت چك می شود و من هم به شخصه صدمه ای ندیدم.
این قهرمان فیزیك درباره هزینه های بدنسازی توضیح داد: هزینه ها برای هركسی متفاوت می باشد. من خودم برای یك مسابقه كه بخواهم كار را شروع كنم روزی 200، 300 هزار تومان باید هزینه كنم و این هزینه ها از سه ماه پیش از مسابقه شروع می شود. من تازه جزو كم خرج ها هستم. حدود ۲۰ میلیون خرج یك مسابقه ام می شود.
شیرمحمدزاده درباره درآمد حاصل از این رشته اظهار داشت: جایزه قهرمانی جهان كه همان عنوان آن بود و كسانی كه برای تیم ملی اقدام می كنند به خاطر پرچم كشور است و جایزه خاصی ندارد. این رشته از جانب فدراسیون درآمد ندارد اما تمام ورزشكاران كار می كنند و شاگرد دارند.
وی درباره برخی حواشی حضور در این مسابقات و سختی های مسیر اضافه كرد: ما با هزینه خودمان به مسابقه نرفتیم و اتفاقات هم ناشی از ضعفهای كوچكی است كه خودرا نشان میدهد و این موارد می تواند با یك حركت خیلی ساده حذف و درست شود و بستگی به اقدام دارد. این قهرمان فیزیك درانتها اظهار داشت: امیدوارم جوانان بتوانند آینده خودشان را بسازند. بعضی كه از من سوال می پرسند سوالات ترسناكی درباره بدنسازی می پرسند. امیدوارم جوانان حواسشان به خودشان باشد و ارزش اینكه بخواهید به خودتان لطمه بزنید ندارد وگرنه اگر راه درست را بروند خیلی هم خوب است. 256 43


منبع:

1398/09/04
23:48:17
5.0 از 5
5129
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد