انجمن گلف NCGU
مبینی:

به تیراندازان حاضر در اردو حق الزحمه می دهیم

به تیراندازان حاضر در اردو حق الزحمه می دهیم

به گزارش انجمن گلف سرپرست دبیری فدراسیون تیراندازی اظهار داشت: مقرر است هر زمان که تیراندازان در اردوی تیم ملی باشند در قالب سطح بندی انجام شده حق الزحمه ای را دریافت نمایند.مهدی مبینی در گفت و گو با ایسنا، در مورد اعزام تیم ملی تیراندازی به اردوی هانوفر اظهار نمود: برنامه ریزی شده و مکاتبات آن انجام شده است. منتظر پاسخ فدراسیون آلمان هستیم. پیگیری می نماییم که هر طور که شده فدراسیون آلمان به ما اوکی بدهد و برای ما دعوت نامه بفرستد. این اردو در برنامه ما قرار دارد و یکی از اردوهای مهم برای تیراندازان است. در این اردو سلاح های ورزشکاران به روز می شود و مهمات تهیه خواهد شد. بدین سبب تیراندازان هم به لحاظ تجهیزات، به روز می شوند و هم با آمادگی راهی مسابقات قهرمانی جهان می شوند. در مسابقات قهرمانی جهان نخستین سهمیه های المپیک پاریس توزیع می شود.

سرپرست دبیری فدراسیون تیراندازی در مورد اعزام تیم ملی تیراندازی به مسابقات جام جهانی کره جنوبی اظهار داشت: هنوز اعزام به این مسابقات قطعی نشده است. البته ما اعزام های مختلفی همچون اردوی هانوفر آلمان (شهریور)، مسابقات قهرمانی جهان مصر (مهر)، مسابقات سلاح های بادی قهرمانی آسیا کره جنوبی (آبان)، مسابقات قونیه کشورهای اسلامی در بخش اهداف پروازی (مرداد) و مسابقات اهداف پروازی آسیایی (مرداد) را تا آبان در پیش داریم. تیراندازان باتوجه به برنامه مسابقات و اردوهای زیادی را در پیش خواهند داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر تیراندازان به جام های جهانی اعزام نشوند رنکینگ جهانی آنها افت خواهد داشت، اظهار داشت: برنامه ریزی است که شده و حضور در این جام جهانی فعلا قطعیت ندارد. این اعزام درحال بررسی است و تا آخر هفته مشخص خواهد شد. رنکینگ مهمست اما مسابقات هدف ما قهرمانی جهان مصر است که سهمیه المپیک در آن توزیع می شود. ما در طول این مدت اعزام های خوبی داشتیم و برای نخستین بار پس از دو سال و نیم، تیم ملی اهداف پروازی هم به جام جهانی اعزام شد.

مبینی در پاسخ به این پرسش که آیا پیش بینی کسب سهمیه در مسابقات قهرمانی جهان مصر شده اظهار داشت: تیراندازی رشته قابل پیش بینی نیست، نمی توان آنرا پیش بینی نمود. رشته حساسی است که علاوه بر آمادگی جسمانی آمادگی ذهنی و روانی بالایی می خواهد. ما به کسب سهمیه امیدواریم و همه هدف ما این است که تیراندازان در نخستین مسابقه بتوانند سهمیه کسب کنند و موجب افتخار شوند. کار سختی است چون مسابقه اول کسب سهمیه است و همه ورزشکاران با آمادگی تمام می آیند. همه کشورهای صاحب نام با تمام قوا در این مسابقه شرکت می کنند. کار سختی است اما امیدواریم اتفاق خوبی رخ دهد.

سرپرست دبیری فدراسیون در مورد عملکرد تیراندازان در جام جهانی باکو اظهار داشت: عملکرد تیراندازان را باید جدا و نفر به نفر ارزیابی کرد. این رشته رکوردی است و باید افراد را جدا آنالیز کرد. در مجموع عملکرد تیراندازان خوب بوده است. آنها در مجموع دو اعزام (باکو و برزیل) روند قابل قبولی داشته اند. تیراندازی رشته حساسی است و ظرافت های خاص خودرا دارد. ورزشکار باید به لحاظ ذهنی و روانی آماده باشد تا در مسابقه نتیجه بگیرد. با اینحال در دو مسابقه جام جهانی روند خوبی را کسب کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد ورزشکار به اردوی تدارکاتی هانوفر اعزام می شوند اظهار داشت: برای این منظور باید کمیته فنی با حضور مربیان تشکیل گردد و بعد برای تعداد نفرات اعزامی به جمع بندی نهایی برسیم. هم اکنون باتوجه به جلساتی که داشتیم دیدگاه این است که پشتوانه سازی هم داشته باشیم. یعنی مقرر است در اردوی بعدی تفنگ و تپانچه تراندازان جوانان و نوجوانان را نیز به اردوی تیم ملی دعوت نماییم. دعوت از آنها سبب ایجاد رقابت می شود که این یک انگیزه مضاعف برای جوانان و نوجوانان است. آنها پشتوانه خوبی برای تیم ملی خواهند بود.

مبینی به پرداخت حق الزحمه به تیراندازان اشاره نمود و اظهار داشت: همین طور در جلسات فنی بررسی کارشناسی شد. طی روزهای آینده مقرر است بخشنامه سطح بندی B، A و C ورزشکاران برای دادن حق الزحمه یا کمک هزینه تمرینی مشخص شود؛ یعنی مقرر است هر زمانی که ورزشکار در اردوی تیم ملی است در قالب سطح بندی انجام شده حق الزحمه ای را دریافت کند. این حق الزحمه اگر نسبت به رشته های دیگر مقایسه شود بالاتر است. زمانی که عملیاتی شود مقدار آن مشخص هم می شود و می بینید که مبلغ از رشته های دیگر نه فقط کمتر نیست بلکه بالاتر هم خواهد بود. در نخستین اردو جوانان و نوجوانان نیز دعوت خواهند شد.

منبع:

1401/03/27
17:53:19
0.0 از 5
374
تگهای خبر: المپیك , تجهیزات , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد