انجمن گلف NCGU
واكنش وزارت ورزش به پرش فدراسیون سواركاری چیست؟

بلند شدن صدای پای اختلاف در سئول!

بلند شدن صدای پای اختلاف در سئول!

انجمن گلف: در شرایطی که وزارت ورزش و جوانان در مخالف با برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری اعلام نموده بود که این مجمع باید 31 خرداد اجرا شود اما با تصمیم فدراسیون و مجمع سوارکاری بر خلاف این تصمیم عمل و انتخابات اجرا شد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، درحالی که قرار بود مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری شنبه ۲۱ خرداد سال جاری با حضور ۳ نامزد شامل محمدکاظمیان، محمد اسد مسجدی و مسعود خلیلی برگزار شود، وزارت ورزش و جوانان اعلام نمود به سبب بررسی و رسیدگی به ادعاها و شکایت های واصله برخی کاندیداهای احراز پست ریاست این فدراسیون، انتخابات این فدراسیون باید با ۱۰ روز تعویق اجرا شود اما در نهایت فدراسیون سوارکاری اعلام نمود که مجمع انتخاباتی این فدراسیون ۲۱ خرداد سال جاری برگزار می گردد و بصورت رسمی از طرف وزارت ورزش و جوانان درباب لغو یا عدم برگزاری انتخابات تصمیمی اعلام نشده است.
سرانجام نیز مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری ایران، ۲۱ خرداد سال جاری در محل کمیته ملی المپیک انجام شد و ۴۷ نفر از اعضای حاضر در مجمع، برگ رای خودرا به صندوق انداختند و در آخر مسعود خلیلی با ۴۵ رای بعنوان رئیس فدراسیون سوارکاری انتخاب و ۲ مورد از آرای ماخوذه به سبب مخدوش بودن باطل اعلام گردید.
محمدکاظمیان، محمداسد مسجدی و مسعود خلیلی نامزدهای واجد شرایط شرکت در انتخابات فدراسیون سوارکاری بودند که مسجدی و کاظمیان ۲ نامزد انتخابات ریاست این فدراسیون در مجمع غایب بودند و غیبت آنها به منزله انصراف تلقی شد.
در شرایطی که قرار بود محمد پولاگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، مجید شهیدی بعنوان مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان، پریچهره، سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش و جوانان و سیاوشانی بعنوان معاون امور مجامع فدراسیون های ورزشی در مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری حضور پیدا کنند، همگی غایب بودند.
نکته قابل اشاره دیگر این که ناصر رزاقیان، رئیس هیات استان گلستان در صورتیکه قرار بود سید محمد پولادگر بعنوان رئیس مجمع حضور پیدا کند بعنوان رئیس مجمع، برگزیده شد.
برمبنای اطلاع خبرنگار ایسنا در مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری، سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پیامکی به یکی از اعضای مجمع اعلام نمود که برگزاری این مجمع به صلاح نیست و بهتر است که به تاریخ ۳۱ خرداد موکول گردد.
حال اما باید منتظر ماند و دید واکنش وزارت ورزش و جوانان به این تصمیم فدراسیون سوارکاری در برگزاری مجمع انتخاباتی چیست و چه تصمیمی در این خصوص اتخاذ خواهدنمود چونکه احتمال عدم صدور حکم رئیس فدراسیون سوارکاری از طرف وزیر ورزش و جوانان وجود دارد.
مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سوارکاری در گفت و گو با ایسنا، درباره قانونی بودن برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری بدون حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و با وجود مخالفت این وزارتخانه اعلام نمود: به نظر بنده قانونی بود و آنچه در اساسنامه و بخشنامه آمده، رعایت شد و اگر مورد غیر قانونی وجود دارد، دوستان بصورت مکتوب به ما اعلام کنند.
موافقت کمیته ملی المپیک با برگزاری انتخابات!
نکته قابل اشاره دیگر در مورد برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری این که در ابتدای امر قرار بود این مجمع در سالن فارسی کمیته ملی المپیک اجرا شود اما به سبب مخالفت وزارت ورزش و جوانان برگزاری آن در سالن مذکور لغو و به یک باره با موافقت کمیته ملی المپیک، انتخابات فدراسیون سوارکاری به سالن جلسات شماره ۱ کمیته ملی المپیک منتقل شد، مسئله ای که نشان میدهد کمیته ملی المپیک موافق برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری بوده است.
هم چنین در صورتیکه وزارت ورزش و جوانان با برگزاری این مجمع در تاریخ ۲۱ خرداد مخالفت خودرا اعلام نموده بود و در شرایطی که تمامی نمایندگان وزارت ورزش و جوانان در این مجمع انتخاباتی غایب بودند، طاهره طاهریان بعنوان نایب رئیس کمیته ملی المپیک در مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری حضور داشت.
منبع:

1401/03/22
09:44:51
0.0 از 5
443
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد