انجمن گلف NCGU
درخواست فدراسیون ها از المسلم:

میزبانی و کرسی موثر می خواهیم

میزبانی و کرسی موثر می خواهیم

انجمن گلف: نشست دبیرکل شورای المپیک آسیا با رییسان فدراسیون ها انجام شد و آنها درخواست هایی را مطرح نمودند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، نشست حسین المسلم، دبیرکل شورای المپیک آسیا و حیدر فرمان، مدیر بازی های آسیایی با رییسان فدراسیون های ورزشی در محل آکادمی ملی المپیک انجام شد.
با توجه به این که رییسان فدراسیون ها دعوت بودند اما تعداد زیادی از آنها در این جلسه حضور نداشتند.
*ما به داشتن رییسان فدراسیون های خود افتخار می کنیم
سیدرضا صالحی امیری در نشست دبیر کل شورای المپیک آسیا، رئیس کمیته ملی المپیک و رییسان فدراسیون های ورزشی اظهار نمود: از حضور حسین المسلم و حیدر فرمان، دو مقام عالی ورزش آسیا و جهان در ایران تشکر می کنم. آنها امروز برنامه فشرده ای داشتند همچون دیدار با معاون اول رئیس جمهور، دیدار از موزه ملی ورزش، دیدار با وزیر ورزش و جوانان و دیدار با مجموعه مدیران و مربیان و نسل نوجوان شنا.
وی در ادامه اضافه کرد: ما بتازگی در تاشکند دیدارهای خوبی را با المسلم داشتیم. آقایان المسلم و فرمان؛ باید بگویم این عزیزانی که امروز در این نشست حاضر هستند صف اول ورزش قهرمانی ایران و پرچمدار افتخارات این کشور هستند و من و آقای سجادی، وزیر ورزش به داشتن این سرمایه ها افتخار می نماییم.
رئیس کمیته ملی المپیک ایران یادآوری کرد: فدراسیون های ما ظرفیت های زیادی دارند و می توانند نقش زیادی در ورزش جهان داشته باشند. در وضعیت سخت کرونا بدون یک روز تعطیلی اردوها را ادامه دادند و با کسب سهمیه راهی المپیک شدند. با وجود همه محدودیت ها کاروان ایران با رنک اول در منطقه و چهارم آسیا پایان یافت.
وی ادامه داد: تا دو ماه دیگر کاروان ۵۰۰ نفره ایران به بازی های کشورهای اسلامی قونیه اعزام خواهد شد. اردوهای لازم نیز برای حضور در بازی های آسیایی هانگژو انجام می شود و در نهایت برای المپیک پاریس آماده می شویم. مسیر سختی را طی کردیم ولی فدراسیون های ما عزم و اراده جدی برای درخشش در المپیک پاریس را دارند.
* سیاه نمایی از ایران به دنیا نشان داده اند
هم چنین محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال در این جلسه بیان کرد: به آقای المسلم و حیدرفرمان خوش آمد می گویم. قاره آسیا بیش از ۶۰ درصد جمعیت دنیا را دارد و تعداد زیادی کشور فعال در ورزش دارد. شما بعنوان یک فرد آسیایی و نفر شنای جهان اساسا با مشکلات دیپلماسی در ورزش دنیا آشنا هستید.
او اضافه کرد: همه رییسان فدراسیون های حاضر در این نشست، افراد حرفه ای در ورزش هستند و سیاسی نیستند که راجع سیاست صحبت نماییم. حدود ۴۰ سال است که ما در دو جبهه می جنگیم، یکی با تحریم های آمریکا و دیگری با رقیبان می جنگیم که کار بسیار سختی است.
در ادامه داورزنی اشاره کرد: در بسیاری از ورزش های جهان ما جزو تاپ ترین های دنیا هستیم. ورزشکاران ما در والیبال، ووشو، کشتی، کاراته، تکواندو و... با وجود همه مشکلاتی که دشمن به وجود آورده و برخورد سیاسی که در محافل مختلف انجام شده مدال های خوبی آوردند و در بازی های آسیایی، المپیک و قهرمانی جهان با وجود فشارها نتایج خوبی را کسب کردند.
ایشان سپس اضافه کرد: امیدوار هستم ریاست شورای المپیک آسیا را بگیرید و از ظرفیت مدیران ورزش ایران در آسیا و فدراسیون های بین المللی استفاده کنید و در انتخاب ها و گرفتن کرسی ها در آسیا و فدراسیون های بین المللی و بالاتر از آن حمایت کنید. با وجود قدمت ایران و پیام صلح و دوستی که همیشه برای ملت ها داریم ما مدت ها است عضوی در IOC نداریم.
رئیس فدراسیون والیبال اشاره کرد: متاسفانه در دنیای امروز سیاه نمایی شده و به مردم ما ظلم شده از شما که ایران و ظرفیت های ایران را خوب می شناسید می خواهم از این پتانسیل ها استفاده گردد.
*میزبانی رویدادهای آسیایی را به ما بدهید
محمد علیپور، رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی نیز در این جلسه اظهار داشت: از شورای المپیک آسیا برای زحمتی که برای برگزاری رویدادها می کشند، تشکر می کنم. ایران قدمت زیادی در ورزش دارد و پس از چین، کره و ژاپن، قدرت بعدی در آسیا، ایران است. در بعضی رشته ها حتی از این سه کشور هم سبقت گرفته ایم. سه درخواست دارم. نخستین مورد، گرفتن میزبانی رویدادهای آسیایی است. باتوجه به زیر ساخت های خوبی که داریم میزبانی رویدادهای آسیایی را می خواهیم و می خواهیم از ما حمایت کنید.
او افزود: بحث دوم، کسب کرسی های بین المللی است. در گذشته نه چندان دور، دبیرخانه دو رشته المپیکی را در ایران داشتیم و فکر می کنم در دوران خود به نحو احسن دبیرخانه را اداره کردند. همه مدیران که دور میز نشستند، قوی و فنی هستند و تلاش می کنند که پرچم ایران را در میادین بین المللی به اهتزاز درآورند که افتخار آن برای قاره آسیا نیز هست. از نمایندگان ایران حمایت کنید تا کرسی های موثر در سطح جهان و آسیا بگیرند و قول می دهم نمایندگان خوبی خواهند بود. مورد سوم، حمایت شورای المپیک آسیا در بحث های داوری، حقوقی و انضباطی است. عموما در این موارد فدراسیون های جهانی و دادگاه CAS ورود می کنند. خواهش می کنم شورای المپیک به داوری ها ورود کند چون می خواهیم عدالت اجرا شود.
منبع:

1401/03/21
22:05:44
0.0 از 5
398
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , داور
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد