انجمن گلف NCGU

تصمیم جنجالی قهرمان شطرنج جهان عملی خواهد شد؟

تصمیم جنجالی قهرمان شطرنج جهان عملی خواهد شد؟

ستاره شطرنج جهان دیگر نمی خواهد در رقابت های قهرمانی جهان شرکت کند!


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مقرر است مسابقات شطرنج قهرمانی جهان اوایل سال ۲۰۲۳ اجرا شود. کارلسن بعد از قهرمانی قبلی در سال ۲۰۲۱ اظهار داشت که انگیزه کافی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان را ندارد و ممکنست در سال ۲۰۲۳ مسابقه ندهد، مگر این که رقیب علیرضا فیروزجا باشد! بعد از این صحبت ها قهرمان نروژی در مصاحبه ای اعلام نمود که بعید است در این مسابقات بازی کند درحالی که او هیچ اشاره ای به فیروزجا نکرد!
حال این صحبت های مرد شماره یک شطرنج جهان در رسانه های شطرنجی تحلیل می شود. بسیاری معتقدند که تصمیم بالقوه مگنوس کارلسن برای کنار گذاشتن عنوان خود و کنار گذاشتن مسابقات قهرمانی جهان می تواند نتایج بزرگی برای دنیای شطرنج داشته باشد. واکنش ها متفاوت بوده و تعدادی از بازیکنان برتر نسبت به جدی بودن یا نبودن بازیکن نروژی ابراز تردید کرده اند و برخی دیگر پا را فراتر گذاشته و از اظهارات قهرمان جهان انتقاد کرده اند. مگنوس کارلسن بار دیگر و در ماه گذشته تکرار کرد که بعید است دیگر در مسابقات قهرمانی جهان بازی کند، او قبلاً گفته بود که انگیزه ای برای بازی ندارد، برای اینکه نکات مثبت بیشتر از موارد منفی نخواهد بود.
با این تفاسیر باید دید که آیا دوران قهرمانی ستاره نروژ بعد از ۱۰ سال به انتها خواهد رسید یا خیر؟ واکنش ها در دنیای شطرنج متفاوت بوده و عده ای ابراز ناباوری، ناامیدی و تعجب کرده اند. یوردن ون فارست، عضو تیم کارلسن نیز به روزنامه نروژی VG درباره نتایج اینکه بهترین بازیکن جهان دیگر در مسابقات قهرمانی جهان بازی نمی کند، اظهار داشت: این مساله موجب بی ارزش شدن مسابقه قهرمانی جهان می شود. بنا بر این من واقعا امیدوار هستم که مگنوس بازی کند و از عنوان خود دفاع کند.1401/03/17
11:52:10
0.0 از 5
320
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد