انجمن گلف NCGU

ورزش زورخانه ای مروج فرهنگ پهلوانی

ورزش زورخانه ای مروج فرهنگ پهلوانی

رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی اظهار داشت: این ورزش مروج فرهنگ پهلوانی است چونکه خیلی از ورزشکاران و جوانمردان در این محیط پرورش یافته اند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهرعلی باران چشمه شامگاه چهارشنبه در حاشیه آیین فرهنگ زورخانه ای که با حضور شخصیت های ورزشی در حوزه هنری برگزار شد اظهار نمود: این ورزش مروج فرهنگ پهلوانی و جوانمردی بوده است. جوانمردان همچون رزازها، سلیمانی ها، تختی ها و پوریای ولی ها از گود زورخانه ها برخاسته اند.
وی بیان نمود: گود زورخانه دارای قداست زیادی است چونکه مدح اشعار حماسی و شعرا سبب شده تا روح و جسم تربیت یابد.
باران چشمه یاد آور شد: فرهنگ پهلوانی به ورزش خلاصه نمی گردد بلکه در عرصه های مختلف زمانی یک کارمند مترو گمشده ای را تحویل صاحبش می دهد، قاضی که متهمش را از خودکشی نجات می دهد و نمونه های مشابه دیگر نمونه ای از فرهنگ پهلوانی است و در ارتباط با ورزش نیست بلکه در همه ابعاد بروز می یابد و باید به نسل های آینده تسری دهیم.
چراغ زورخانه ها نباید خاموش شود
وی به گزارش صداوسیما در مورد بی مهری به برخی زورخانه ها در زمان کرونا هم اشاره نمود و اضافه کرد: در مدت تعطیلی ۲ ساله زورخانه ها این اماکن گرفتار برخی مشکلات همچون بدهی انشعابات و فرسودگی بودند. با نشان دادن وضعیت؛ مسئولان مختلف، شهرداری ها، وزارت میراث، وزارت فرهنگ و ارگان های دیگر فکری اساسی برای این محیط ها داشته باشند چونکه بعضی از این محیط ها دارای قدمتی بیشتر از ۵۰ سال داشته و نیازمند حمایت هستند.
باران چشمه بیان نمود: هم اکنون ۲۰۰ زورخانه در سطح کشور فعال می باشند که ۲۰ درصد این اماکن فرسوده می باشند.


1401/02/31
13:36:49
0.0 از 5
548
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد