انجمن گلف NCGU
فروغی:

به مدالم بی توجهی شد

به مدالم بی توجهی شد

دارنده مدال طلای المپیک اظهار داشت: شاید پروپاگانداهایی هست که می خواهند افراد یا رشته های خاصی را مطرح کنند، نمی دانم اینها سبب شد که مدالم را ندید بگیرند و به آسانی از آن بگذرند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، جواد فروغی در جمع خبرنگاران درباب تعویق بازی های آسیایی اظهار نمود: ما به شوک ها عادت کرده ایم، مسابقات مصر را هم که از دست دادیم، مسابقات فوق العاده مهمی بود. لیگ برتر سال ۱۴۰۰ را نیز از دست دادیم که آن هم یک شوک به بدنه فدراسیون بود. بحث لغو المپیک توکیو به سبب کرونا مطرح بود که مسابقات انجام شد اما در مورد بازی های آسیایی چین خبر ناگهانی بود. آن هم برای کشور چین که زمانی که درگیری و آمار مرگ و میر در همه کشورها بالا می رفت اعلام نموده بود که بیماری کنترل شده است. از طرفی آنها بصورت ناگهانی و بدون این که از قبل احتمال لغو ان را اعلام کنند تعویق بازی ها را اعلام نمودند.
قهرمان المپیک در پاسخ به این پرسش که آیا این تعویق بازی های آسیایی فرصت است یا تهدید اظهار داشت: این تعویق یک بدی دارد، آن هم این است که مسابقات مهم پس از آن مثل قهرمانی جهان مصر هم اساسا عقب می افتد. رسم این است که قهرمانی جهانی که نخستین سهمیه المپیک در آن توزیع می شود پس از بازی های آسیایی اجرا شود. این بدبیاری ها پشت سر هم می آید. البته به قول آقای نصر آن روی سکه را باید ببینیم این تعویق فرصت بیشتری را برای آمادگی تیراندازان فراهم می آورد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازی های آسیایی هانگژو کلا لغو خواهد شد یا خیر؟ اظهار داشت: بعید می دانم. کشوری که برگزاری بازی های آسیای را قبول می کند از نظر منابع انسانی و امکانات بسیار هزینه کرده است. اعتبار خودرا وسط گذاشته و بعید می دانم آنرا لغو کند. احتمال لغو ان خیلی کم است. فکر نمی کنم که بازی ها لغو شود. چون رسم این است که مسابقات در تابستان اجرا شود اساسا در بهار و تابستان سال آینده برگزار می شود.
فروغی در ادامه در مورد عملکرد خود در این روزها اظهار نمود: درست است که من در مسابقات آزاد قهرمان شدم اما از عملکرد خودم راضی نبودم. خودم را بیشتر و بهتر از اینها می دیدم. احساس می کنم برای بالا بردن سطح کیفی و کمی عملکرد تیراندازان جای کار هست. این مساله می طلبد که کادر فنی با انرژی و انسجام بیشتری تمرینات و اردوها را ادامه دهند. من حس می کنم به یک یا دو اردوی خارجی هم نیاز داریم. همانطور که در جام جهانی برزیل تغییرات آب و هوایی و فاصله های زیاد را تجربه کردیم و در ذهن و عملکرد ورزشکاران بی تاثیر نیست.
وی به حمایت هر چه بیشتر وزارت و کمیته ملی المپیک از این رشته اشاره نمود و اظهار داشت: حالا می طلبد که مقدمات را بهتر کنند. البته حمایت فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش همیشه خیلی خوب بوده ولی انتظار داریم بهتر شود. برای همه حتی بی سوادترین فرد این مملکت روشن شده است که تیراندازی رشته ای مدال آور است بدین سبب می طلبد که بیشتر روی آن سرمایه گذاری شود. بازیکنان هم باید طوری عمل کنند که بتوانند افرادی که از این رشته حمایت می کنند را رو سفید کنند.
فروغی در مورد مسابقات جام جهانی برزیل اظهار داشت: ما از نظر مشکلات سفر چند ضربه در برزیل خوردیم. مشکلاتی مثل فاصله زیاد، برخورد نامناسب پلیس فدرال در سائوپائولو و تعداد پروازهای زیاد سر راه ما بود. برخورد پلیس فدرال برزیل با ما وحشتناک بود. این همه سفر من و دیگر ملی پوشان به کشورهای مختلف داشته ایم و برخورد های مختلف را دیده ایم هیچگاه این شکلی نبود. در برزیل کار را خیلی برای ما و خودشان سخت گرفتند. خیلی کند و بی حال پیش می رفتند. ایرادهای بنی اسراییلی می گرفتند که ما تصور می کردیم از روی عمد ما را معطل می کنند تا از پرواز بمانیم. وگرنه چک کردن ۱۵ سلاح حداکثر یک یا دو ساعت زمان بیشتر نمی خواهد. در برگشت هم پس از ۴ ساعت معطلی گفتند باردیگر سلاح ها را بیاورید. تعداد زیاد پروازها هم روی ذهن ورزشکاران بی تاثیر نیست.
ایشان سپس در مورد عملکرد ورزشکاران در جام جهانی برزیل اضافه کرد: عملکرد تیراندازان در بعضی موارد جای بحث دارد. در بعضی رشته ها ضعیف تر ظاهر شدیم. از طرفی در این مسابقات تعدادی از کشورهای آسیایی هم نبودند ولی ورزشکاران آمریکا و اروپا با قدرت ظاهر شدند. نمره ها و رکوردهای تیراندازان در این مسابقات نشان از سطح قابل قبول این رویداد داشت. سطح مسابقات عالی نبود ولی خوب بود. برای محک زدن ورزشکاران ایرانی خوب بود. ما هم در بعضی رشته ها خوب بودیم اما در بیشتر رشته ها باید نقاط ضعف برطرف شود.
ملی پوش تپانچه درباب قوانین جدید در مسابقات تیراندازی اظهار داشت: فاجعه بار است. به خاطر دارم که در لهستان برای نخستین بار تغییرات اعمال شد. این تغییرات در برزیل تکرار شد. ما فکر می کردیم تغییراتی که در لهستان لحاظ شد، تثبیت شده است و در این مسابقات اجرا می شود. ما برای آن تمرین کرده بودیم، ولی شب پیش از مسابقه مربی به ما اظهار داشت که قوانین با مسابقات لهستان نیز متفاوت می باشد. این تغییرات که ادامه داشت برای ما جالب و به شکلی به شوخی و بازی تبدیل گشته بود که فقط باید دنبال این بودیم که چه نماییم چه نکنیم. حتی زمانی که برای مقدماتی تیمی وارد خط شدیم از نصر پرسیدیم که زمان قلق و آماده سازی ۳ یا ۵ دقیقه است؟ باز زمان آن تغییر کرده بود. این تغییرات نسبت به لهستان بهتر شده است. تغییرات در مسابقات لهستان شکایت بسیاری از ورزشکاران را به دنبال داشت. حالا قوانین چیزی بین لهستان و فرم قبل آنست. هنوز به فرم قبلی نرسیده که ورزشکار پسند باشد اما بهتر شده است.
قهرمان و تاریخ ساز رشته تیراندازی در المپیک در مورد این که آیا ریاست جدید فدراسیون توانسته مشکلاتی از قبیل بحث مهمات را برطرف کند اظهار داشت: لازم است که فدراسیون قدرت خودرا در بیرون مرز محک بزند و ببیند که چقدر می تواند مهمات وارد کند. خداراشکر در بحث اعزام ها و سفرها شرایط بهتر است. بطورمثال در جام جهانی مصر با وجود اینکه فشار زیادی روی کادر ریاست جدید که تنها چند روزی کار خودرا آغاز نموده بود وجود داشت اما در همان دو سه روز کارها را پیش بردند البته که به نتیجه نرسیدند. پس از آن هماهنگ کردن سفری مثل برزیل نیاز به روزها و هفته های کاری زیادی داشت اما در روزهای تعطیلی عید بدون حاشیه پیش رفتند که خیلی عملکرد خوبی بود. بحث فشنگ و مهمات که بحث سنگینی است فدراسیون باید بیرون از مرز خودش را محک بزند. باید دید که چقدر فدراسیون می تواند مهمات خرید کند و چقدر آنرا وارد کشور کند. حتی باید دید که چقدر می تواند وارد خرید سلاح بشود. در بحث خرید سلاح ما تحریم هستیم و کار دشوار است. هنوز به آن شرایط نرسیدیم و نیاز به زمان است. هنوز فدراسیون در این موقیعت خودرا محک نزده است.
فروغی در پاسخ به این پرسش که آیا پول و بودجه خرید مهمات وجود دارد یا با مشکلات مالی هم روبه رو خواهید بود اظهار داشت: چند باری از سردار قربانی شنیده ام که شخصا و با قاطعیت می گوید نگران منابع مالی برای اعزام، سفرها، امکانات و خریدها نباشید. باید ببینیم در عمل چه خواهدنمود. فعلا چون انجام نشده و این موقعیت پیش نیامده نمی توان قضاوتی کرد. باید منتظر باشیم.
ایشان سپس به توجه نشدنش پس از کسب مدال المپیک اشاره نمود و اظهار داشت: اگر ورزشکاری پس از گرفتن مدال سجده ای کرد یا به پرچم کشورش احترام گذاشت یا به هر نحوی خوشی خودرا با احترام به دینش و مملکتش نشان داد به خاطر این روزی نبوده که شما از او تجلیل بکنید یا این که اسمش را جزو آیتم ها بیاورید! عرق داشته است. اما اگر شما آیتم ها را بررسی می کنید یا نخواستند مدال من را ببینند یا نمی دانم چطور از مدال من راحت گذشتند. تمام خاصیت هایی که برای یک ورزشکاری مدال آور می توان لحاظ کرد در مدال من بود ولی جزو 10 یا ۱۵ مدال بود که بین کاندیداها مطرح نشد چه این که بخواهند بصورت ویژه بلد شود.
وی اظهار داشت: مدال من نخستین مدالی است که در طول تاریخ المپیک در روز اول گرفته شد. مدالی بود که توسط مسن ترین ورزشکار کسب شد. نخستین مدال طلای تاریخ تیراندازی بود که با رکورد هم همراه شد. مدالی بود که رنک ایران را برای چند ساعتی بالاتر از همه کشورها قرار داد. اگر این مدال را از این جهات بررسی نمایند بالاترین مدال کشور است. ولی ساده از کنار آن گذشتند. داشتیم عزیزانی را که حتی یک حرکتش در صحنه های برتر بوده، اما مدالش خاصیت داشته و در چند جا بررسی شده است اما این مدال را یا نخواستند ببینند و یا پروپاگانداهایی هست که می خواهند افراد یا رشته های خاصی را مطرح کنند. نمی دانم اینها سبب شد که ندید بگیرند و به آسانی از آن بگذرند.
او در آخر بعنوان یک پرستار در مورد شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد: خداراشکر بر این مشکل فایق آمدیم باید منتظر باشیم تا سرود پیروزی را بخوانیم. هر چند که نباید دشمن که این بیماری است را دست کم گرفت. بعنوان پرستار عرض می کنم دیگر نیازی به سخت گیری نیست اما اگر نیاز به دست دادن با افراد نیست دست ندهیم یا فاصله را بیشتر نماییم. بهداشت را بدون اعمال سختگیری رعایت نماییم. فعلا خطر رفع شده مگر این که باز از کشورهای دیگر مواردی برسد. آمار شانگهای دو ماه پیش با ۲۶ تا ۲۷ میلیون جمعیت بالا بود بطوریکه کشورش قرنطینه شد و هنوز هم قرنطینه برقرار است. اگر چین عامل نشود و باز یک ویروس جدید نفرستد شرایط خوب است.1401/02/27
11:57:03
0.0 از 5
465
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , پیروزی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد