انجمن گلف NCGU

انتظاری که از مجمع کمیته ملی المپیک می رود رودربایستی دیگر جواب نمی دهد

انتظاری که از مجمع کمیته ملی المپیک می رود رودربایستی دیگر جواب نمی دهد

انجمن گلف: انتظار می رود در مجمع فوق العاده کمیته ملی المپیک رای گیری برای زمان انتخابات این کمیته بصورت کتبی صورت گیرد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری ایرنا، تعیین زمان مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک برای چندمین بار به یک چالش برای ورزش کشور تبدیل شد. در صورتیکه قرار بود مجمع انتخاباتی این کمیته اسفند سال قبل برگزار شود، یک دفعه به مجمع سالیانه تغییر پیدا کرد و به بهانه در پیش بودن بازی های آسیایی تصمیم گرفته شد که انتخابات کمیته ملی المپیک به بعد از بازی های آسیایی موکول گردد.
این تصمیم هیئت اجرائی با واکنش های زیادی روبرو شد؛ چونکه برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک نمی توانست هیچ تاثیری بر عملکرد کاروان ایران در بازی های آسیایی داشته باشد؛ اما برای هیئت اجرائی دستاویز خوبی شد تا انتخابات به تعویق بیفتد.
برگزار نشدن بازی های آسیایی در تاریخ مقرر کار اعضای هیئت اجرائی را برای بیشتر شدن دوره مسئولیت شان سخت کرد؛ چونکه دیگر نمی شد به این بهانه انتخابات کمیته را به تعویق بیندازند. در نهایت هیئت اجرائی مجبور شد جلسه فوق العاده ای به جهت اینکه زمان جدید انتخابات تعیین شود برگزار کند. این جلسه سه شنبه هفته گذشته انجام شد و همانطور که پیش بینی می شد هیئت اجرائی تصمیم گیری در این خصوص را به مجمع موکول کرد؛ اما سوال اینجاست که اگر مجمع تصمیم گیرنده است چرا هیئت اجرائی تصمیم مجمع را به دو پیشنهاد محدود کرد؟
ضمن این که می شد نظر مجمع کمیته بصورت کتبی از اعضای آن گرفته شود و نیازی به برگزاری مجمع فوق العاده بصورت حضوری نبود. تصمیم درباب زمان مجمع موضوع پیچیده ای نبود که احتیاج به برگزاری مجمع باشد؛ همانطور که در مجمع اسفند سال قبل رای گیری در این خصوص بصورت کتبی انجام نشد.
موضوع مهمی که درباب جلسه اخیر هیئت اجرائی وجود دارد این است که کیکاووس سعیدی در توجیه پیشنهاد دومی که برای تصویب در مجمع کمیته ملی المپیک ارائه شده عنوان کرد: "پیشنهاد دوم ملاحظه این مساله است که اختلالی در حضور مقتدرانه کاروان ما در بازی های کشورهای اسلامی ایجاد نشود. ۲۰ فدراسیون درگیر این بازی ها هستند و بحث پشتیبانی از کاروان، تهیه ارز و بلیت و... مورد ملاحظه قرار گرفت."
بازی های کشورهای اسلامی که بیشتر ابعاد غیرورزشی آن مطرح است، بهانه جدیدی است که دست هیئت اجرائی کمیته را برای برگزاری مجمع در اواخر مرداد و یا حتی اوایل شهریور باز گذاشته است. بهانه دیگر عدم برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک در اسرع وقت، عدم پاسخ IOC به بخشنامه انتخاباتی کمیته ملی المپیک است. هیئت اجرائی در طول ۴ سال قبل فرصت داشت این بخشنامه را تدوین کند؛ اما در ماه های پایانی خود مبادرت به این کار کردند. خیلی سخت می توان به شائبه هایی که در این خصوص وجود دارد فکر نکرد.
با توجه به شرایط فعلی می توان پیش بینی نمود این دفعه و در مجمع سوم خرداد، بازی های کشورهای اسلامی بهانه ای باشد به جهت اینکه مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک در اواخر مرداد و حتی شهریور برگزار شود؛ اما اساسا چنین اتفاقی پذیرفتنی نیست و باید در وهله اول مجمع به دنبال برگزاری انتخابات در سریع ترین زمان ممکن باشد؛ چونکه تا الان هم فرصت سوزی های زیادی انجام شده است.
ضمن این که در مجمع فوق العاده نباید اجازه تکرار اتفاقات مجمع سوم اسفند سال قبل را داد. تصمیم گیری درباب این که انتخابات در چه تاریخی برگزار می گردد باید بصورت کتبی صورت گیرد تا دیگر کسی در رودربایستی قرار نگیرد و بتواند آزادانه و با خیال آسوده در این خصوص تصمیم گیری کنند.منبع:

1401/02/26
09:45:49
0.0 / 5
203
تگهای خبر: المپیك , بازی , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد