انجمن گلف NCGU

هیمالیانورد کرمانشاهی به ماکالو صعود کرد

هیمالیانورد کرمانشاهی به ماکالو صعود کرد

به گزارش انجمن گلف ایرنا- «رضا شهلایی» هیمالیا نورد مطرح کرمانشاهی امروز ( پنجشنبه) بر فراز قله هشت هزار و ۴۶۰ متری ماکالو ایستاد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری ایرنا، شهلایی که بعنوان دومین هیمالیا نورد مطرح ایران پیش از این پنج قله با ارتفاع بیشتر از هشت هزار متر جهان را صعود کرده است، بامداد امروز صعود به قله ماکالو را هم به کارنامه خود اضافه کرد.
این هیمالیانورد مطرح کرمانشاهی ۲۰ فروردین ماه برای صعود به ماکالو فرودگاه امام خمینی را به مقصد کشور نپال ترک کرد و از آنجا برای رسیدن به قله به یک گروه بین المللی از هیمالیانوردان مطرح پیوست.
شهلایی در تماسی که روز پنجشنبه با خبرنگار ایرنا داشت، اعلام نمود که حالا درحال آمدن به کمپ های پایین تر است.
این هیمالیانورد که به غیر از ماکالو به قله های بالای هشت هزار متری اورست، کانچن چونگا، آناپورنا، کی تو و نانگاپاربات صعود کرده است، در ارتباط با برنامه صعود خود، اظهار داشت: برای صعود به ماکالو بعد از رسیدن به منطقه هشت روز پیاده کوهپیمایی کردیم تا به کمپ اصلی در ار ارتفاع پنج هزار و ۶۰۰ متری رسیدیم.
وی اضافه کرد: پس رسیدن به کمپ اصلی و یک روز استراحت راهی کمپ یک در ارتفاع ۶ هزار و ۵۰۰ متری شدیم و سپس از تیغه مشرف به قله اورست صعود به قله را در پیش گرفتیم.
شهلایی توضیح داد: از چند ماه قبل کار آماده سازی خود برای انجام این صعود را آغاز کردم و الان از نظر شرایط بدنی در وضعیت مطلوبی قرار دارم.
شهلایی علاوه بر صعود به پنج قله بالای هشت هزار متری جهان صعود به چندین قله هفت هزار متری در منطقه پامیر روسیه و نپال را هم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
این کوهنورد کرمانشاهی در سومین جشنواره صعودهای برتر بعنوان 'کوهنورد دوران' ارائه شد.
ماکالو، پنجمین قله مرتفع جهان است که در ۱۹ کیلومتری جنوب شرقی اورست قرار گرفته و قله ای هرم شکل به حساب می آید.
این کوه همواره بعنوان یکی از سخت ترین قلل شناسایی شده و به علت شیب های زیاد، لبه های چاقویی در مسیرها و هم تلاش نهایی فنی یخ و سنگ در قله معروف است.


منبع:

1401/02/23
23:35:46
0.0 از 5
348
تگهای خبر: تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد