انجمن گلف NCGU
پس از تعویق بازی های آسیایی۲۰۲۲

انتخابات کمیته ملی المپیک زودتر برگزار می شود؟

انتخابات کمیته ملی المپیک زودتر برگزار می شود؟

به گزارش انجمن گلف با تعویق بازی های آسیایی هانگژو دیگر دلیلی برای برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک در پاییز نیست و کمیته ملی المپیک می تواند زودتر پرونده انتخابات را ببندد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، انتخابات کمیته ملی المپیک قرار بود ۱۷ اسفند سال قبل برگزار گردد که به علت اینکه هیات اجرایی دیر به سراغ تدوین آئین نامه برگزاری انتخابات رفت، انتخابات به بهار ۱۴۰۱ موکول شد و در نهایت هم در مجمع عمومی روز ۱۷ اسفند با رای اعضا به پس از بازی های آسیایی ۲۰۲۲ یعنی مهر سالجاری موکول شد. در آن مجمع برخی از اعضا با عنایت به در پیش بودن بازی های آسیایی خواهان این شدند که برگزاری مجمع تا پس از بازیها به تعویق بیفتد.
اما حالا با عنایت به این که بازی های آسیایی به تعویق افتاده و در سال ۲۰۲۲ برگزار نمی گردد دیگر دلیلی هم به جهت اینکه مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک هم در پاییز برگزار شود، وجود ندارد. از طرفی پرونده بازنشستگی رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک هم همچنان باز است و اگر او هم مجبور شود که از ریاست کنار برود، بدون رئیس بودن کمیته ملی المپیک اتفاق خوبی نخواهد بود ازاین رو برگزاری انتخابات هم باید زودتر از زمان در نظر گرفته شده (پاییز) در دستور کار قرار بگیرد.
از طرفی فاصله زمانی زیادی هم تا بازی های المپیک ۲۰۲۴ باقی نمانده و هر چه زودتر تکلیف کمیته ملی المپیک مشخص شود میتوان برای این رویداد مهم برنامه ریزی بهتری داشت.

هم اکنون تنها مساله تایید آئین نامه برگزاری انتخابات توسط کمیته بین المللی المپیک است که کمیته ملی المپیک باید جدی تر از قبل پیگیر گرفتن تاییدیه شود و بمحض گرفتن تاییدیه و با موافقت مجمع، مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم آورد.
تا وقتی که تاییدیه IOC بیاید هیات اجرایی باید کارهای نیمه تمام در ارتباط با انتخابات را به پایان برسد. یکی از کارهایی که هیات اجرایی باید در مورد انتخابات انجام می دهد تدوین دستور العمل انتخاب خبرگان ورزشی بود. طبق اساسنامه کمیته ملی المپیک پنج نفر از کارشناسان خبره در امور بازی های المپیک به پیشنهاد رئیس و تصویب هیات اجرایی انتخاب شوند که انتخابات کارشناسان برپایه ادستورالعملی که به تصویب کمیته ملی المپیک می رسد، صورت خواهد گرفت.
این دستورالعمل قرار بود قبل از آخر سال ۱۴۰۰ در دستور کار کمیته ملی المپیک قرار بگیرد که انجام نشد و فعلاً هم در دستور کار هیات اجرایی قرار نگرفته است.
هیات اجرایی حالا باید تدوین این دستورالعمل را در دستور کار قرار دهدتا بعد از گرفتن تاییدیه IOC مانع دیگری وجود نداشته باشد.
البته تدوین این آئین نامه وانتخاب خبرگان ورزشی جزو تصمیماتی است که پیشبینی می شود حواشی زیادی به همراه داشته باشد چون برخی افراد تنها با معرفی بعنوان خبره ورزشی می توانند وارد انتخابات شوند که البته تعداد این نفرات هم کم نیستند ازاین رو هر چه زودتر پرونده این مساله هم بسته شود، بهتر است.1401/02/17
22:57:47
0.0 از 5
288
تگهای خبر: المپیك , بازی , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد