انجمن گلف NCGU

واکنش سرمربی رویینگ به مهاجرت بهمن نصیری

واکنش سرمربی رویینگ به مهاجرت بهمن نصیری

به گزارش انجمن گلف سرمربی تیم ملی قایقرانی رویینگ ایران اظهار داشت: در مدت زمان کوتاه پر کردن جای بهمن نصیری کار سختی است.


افشین فرزام در گفتگو با ایسنا درباره مهاجرت بهمن نصیری ملی پوش رویینگ ایران به کشور آذربایجان بیان نمود: نصیری پس از بازی های آسیایی جاکارتا به کشور آذربایجان رفته بود وقتی کمیته فنی من را بعنوان سرمربی تیم مردان برگزید با من ارتباط گرفت و از لحاظ شرایط فنی و این که چه کار میتوان کرد با هم صحبت کردیم و من چشم اندازی را برایش ترسیم کردم. احساس کردم میتوان نتایج خوبی بگیریم و برگشت که این اتفاق هم رخ داد و طلای آسیا را گرفت و حتی مجوز حضور در المپیک را دریافت کرد. همان موقع هم آذربایجان پیشنهاداتی می داد و پیشنهادات هم برایش جذابیت داشت. منتظر بود ببیند شرایط در ایران به چه صورت می شود و احساس کرد شرایط در کشور آذربایجان می تواند برایش جذاب تر باشد. البته فکر می کنم بهتر باشد خود وی در مورد علل رفتنش صحبت کند.
فرزام در مورد این که یکی از مهره های اصلی خویش را برای بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ از دست داد، خاطرنشان کرد: دقیقا مشکل اینجا است که وقتی من کاری را شروع می کنم با برنامه جلو می روم. وقتی روی ورزشکاری تمرکز می کنم، برنامه ای برای او تدوین می کنم که در هر مرحله به کجا برسد. بهمن نصیری وقتی برگشت انتظار حضور در رویینگ یک نفره را نداشت و برای قایق های گروهی آمده بود اما من خواستم در یک نفره کار کند. به هر حال در قایق های یک نفره شرایط سخت تر و ورزشکار تنها است و بهترین های هر کشور سر خط شروع قرار می گیرند.
او افزود: از لحاظ زمانی سرمایه گزاری نموده بودیم که با پول هم قبل جبران نیست و ما چند سال کار و سرمایه گذاری می نماییم تا ورزشکار پخته شود. حتی اگر تا پنج ماه دیگر ورزشکاری در حد رکوردهایی که بهمن نصیری داشت را آماده کنم باز هم ریسکش بالا است که او را سر خط شروع بفرستم چون قبلا میدان رقابت در یک نفره را ندیده است. بهمن نصیری قبلا در قهرمانی و کاپ آسیایی و انتخابی المپیک این شرایط را تجربه کرده بود. کار در یک نفره فنی و تخصصی تر است و در مدت زمان کوتاه پر کردن جای نصیری کار سختی است. دور روز پیش از این که برود طبق برنامه اردویی تست گیری داشتیم و شرایط خیلی خوبی داشت و حتی نسبت به شرایطی که در قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک داشت، یک سر و گردن بالاتر بود. ورزشکار آماده ای بود که آذربایجان در کمین نشست و توانست از او استفاده نماید.
سرمربی تیم ملی رویینگ در پاسخ به این پرسش که امکان این که نصیری را منصرف کند، وجود نداشت؟ تصریح کرد: تا جایی که بحث فنی است، من یک مرتبه این کار را کردم و رسالتم را انجام دادم. از جایی به بعد باید مقداری هم مسؤلان دل بسوزانند. من یکی دو سال هم برایش اسپانسر گرفتم و اگر قرار باشد همه کار ما انجام دهیم کسی متوجه نمی گردد که چه اتفاقی افتاده است. از طرفی به این هم اعتقاد دارم برای سرنوشت افراد نباید خیلی سفارش کنم. فقط شرایط را می گویم و بطور قطع تصمیم گیری با خود فرد است. فکر می کنم هر کسی باید وظیفه خودش را انجام دهم و مسئولیت من فنی است. البته فکر می کنم وقتی ورزشکار ما برود بستری برای ورزشکاران دیگر فراهم گردد. امیدوارم همه شرایط برایش خوب پیش برود اما می تواند راهی هم برای بقیه ورزشکاران باشد که وقتی ببینند همه چیز برای او خوب پیش رفت متاسفانه آنها هم به فکر رفتن بیفتند. ازاین رو به نظرم باید این مساله ریشه ای حل شود و نمی توان کوتاه مدت کار کرد. مسؤلان باید بستری را فراهم نمایند که جلوی خروج ورزشکاران را بگیرند چون به هر حال جذابیت های اقتصادی، امکانات، حضور در مسابقات همه این مسائل می تواند در رفتن یک ورزشکار تأثیر گذار باشد.
منبع:

1401/02/05
23:42:39
0.0 از 5
287
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد