انجمن گلف NCGU
عاصم یوسفی:

مزایده برگزار شده قانونی می باشد

مزایده برگزار شده قانونی می باشد

به گزارش انجمن گلف مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ضمن توضیح در مورد حواشی به وجود آمده پیرامون برخی مزایده های اخیر اظهار داشت: اجازه نمی دهیم که بیت المال محل رانت خواری شود.به گزارش انجمن گلف به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، علیرضا عاصم یوسفی گفت: قانون به صراحت می گوید واگذاری اماکن عمومی و دولتی باید بوسیله مزایده باشد. تعریف مزایده هم یعنی این که تمام مشخصات و شرایط داخل سایت گذاشته شده و متقاضی بصورت الکترونیکی و با بهره گیری از توکن، کل مدارک و تضامین و قیمت های خودرا بارگذاری کند. این یعنی هیچکس چه متقاضی چه عرضه کننده هیچ دخل و تصرفی در اتفاقات ندارد و احتمال تبانی را به صفر می رساند.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اضافه کرد: ما مزایده ای که قانون گفته است را برگزار کردیم، سه نفر در این مزایده ها برنده شدند که اتفاقا یکی از آنها وابسته به زیرمجموعه های دولت می باشد، حالا قیمتی که مشخص شده از سنوات سابق خیلی بیشتر است. من یک سوال می پرسم کدام بخش خصوصی یا شبه دولتی در مزایده ای شرکت می کند که نخواهد بهره مالی ببرد؟ پس پرواضح است که ارزش واقعی این مکان دولتی بالا می باشد. نکته جالب این است که امروز بجای این که بگویند چرا در سنوات قبل، حق بیت المال تضییع شده است به ما حمله ور شده اند که چرا انقدر اجاره دادید!؟
وی افزود: مزایده می گوید هر کسی از واجدین شرایط، قیمت بالاتر داد برنده است. من می توانم بگویم آقایی که قیمت بالا دادی ببخشید به تو نمی دهیم و می دهیم به فرد دیگری!؟ مزایده شفاف و کاملا الکترونیکی با حضور نمایندگان مراجع ذیصلاح اجرا شد. بجای تشویق به ما حمله کردن! این یعنی که با شفافیت مشکل دارند! وقتی شفافیت نباشد و همه چیز داخل اتاقک شیشه ای صورت نپذیرد یعنی مذاکرات پشت پرده، یعنی رانت، یعنی پایمال شدن حق بیت المال، که این در دولت آقای رئیسی شدنی نیست.
عاصم یوسفی گفت: بعضی ها می گویند این یعنی گران شدن ورزش، اولا آنچه در قیمت موثر است پارامترهایی است که اقتصاد مشخص می کند مثل تورم، ثانیا ما سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تعزیرات حکومتی داریم که بسیار جدی مراقب قیمت گذاری هستند، ضمن این که ما هم در قرارداد برای برندگان مزایده، شرط قیمت مصوب را گذاشته ایم. حتی فراتر از این، در قرارداد مشخص کردیم که باید با فدراسیون مربوطه همکاری هم بکنند و حتی در صورت لزوم و دستور مقام عالی ورزش، در برهه های مشخص، زمین را بصورت رایگان در اختیار بگذارند.
وی افزود: آنچه که از مصاحبه های بعضی عزیزان می شود استنباط کرد این است که ظاهرا تفاوت قیمت واقعی امسال با سالهای قبل، منافعی را شاید برای برخی ایجاد می کرده که حال به این صیانت، حمله ور می شوند.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در آخر اظهار داشت: افزایش درآمد در این شرکت موجب می شود که مشکلات جاری ورزشگاه های کشور، رسیدگی و مرتفع شده و در جای جای کشورمان، مردم عزیز ورزشگاه ها و اماکن ورزشی در شان ایران اسلامی داشته باشند. رهبر انقلاب فرمودند دوران بزن در رویی تمام شده است. من هم به کیسه دوزان بیت المال عرض می کنم که تا جان در بدن داریم نمی گذاریم بیت المال محل رانت خواری شود و تا آخرین روز، محکم در همه زمینه ها به دنبال شفاف سازی و احقاق حق مردم هستیم.


منبع:

1401/01/31
12:35:41
0.0 از 5
358
تگهای خبر: برند , تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد