انجمن گلف NCGU
در بازدید از فدراسیون های ورزشی؛

صالحی امیری: ذهن تان درگیر حاشیه نشود

صالحی امیری: ذهن تان درگیر حاشیه نشود

به گزارش انجمن گلف مسؤلان کمیته ملی المپیک در بازدید از چند فدراسیون ورزشی ابراز امیدواری کردند ورزشکاران ایران بتوانند به بهترین شکل ممکن برای بازیهای آسیایی آماده شوند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری به همراه نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های آسیایی هانگژور و اصغر رحیمی سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی های کشورهای اسلامی از فدراسیون های بوکس، شنا و شیرجه و فدراسیون پزشکی - ورزشی بازدید کرد.
مدالی که بوکس بعد از ۸۶ سال به دست آورد برای ایران پرارزش است
صالحی امیری ضمن تقدیر از زحمات مسئولین فدراسیون بوکس عنوان کرد: این که انتظار داشته باشیم بخاطر موفقیت های ورزشکارانمان (بوکس) بیگانه ها تشویقمان کنند منطقی نیست اما برای همه مردم عزیز مدال دانیال شه بخش که پس از ۸۶ سال در سطح جهانی بود بویژه توسط دانیال که از نقطه محرومی به این مدال رسید پرارزش است.
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه اظهار داشت: انتخابات به اتمام رسید و چهارسال دیگر آقای ثوری حضور دارند و هدایت تیم ملی بر عهده استکی است اگر مقرر است ذهنتان درگیر حواشی شود از پاریس و آسیایی بازخواهید ماند خواهش میکنم حاشیه ها را از ذهن حذف کنید و به اصل قضیه بپردازید.

دکتر صالحی امیری با تکیه بر نگاه حمایتی کمیته ملی المپیک عنوان کرد: فخری و سجادی و سایرین همه شاهد هستند ما از بوکس به نیکی یاد میکنیم کارنامه درخشانی دارید، نباید انتظار داشت بیرونی ها و بیگانه ها از موفقیت شما خوشحال باشند.

وی تصریح کرد: این استراتژی افراد غیر منطقی است که شما را از متن به حاشیه بکشند. حضور ما یک هدف دارد که بوکس در اولویت ما است و از امیدهای ما در هانگژو است و انشالله در پاریس ۲۰۲۴ روی سکو بروید.

در ادامه حسین ثوری رئیس بوکس ضمن تشکر از مسئولین کمیته ملی المپیک برای حضور در فدراسیون عنوان کرد: ما در این زمان سختی بسیاری کشیدیم و به صراحت میگویم استکی و سایر همکاران خیلی زحمت کشیدنداما خوشبختانه کمیته ملی المپیک در همین شرایط فراتر از انتظار به ما کمک کردو برای ما مایه دلگرمی بود، بویژه در بحث اعزام ها حمایت خوبی از بوکس کردند و این برای ما بسیار پرارزش بود.

وی افزود: پس از ۸۶ سال دانیال شه بخش مدال جهانی به دست آورد و این مدال خیلی هارا به تکاپو انداخت و سبب شد حاشیه های مطرح شود که در نتیجه تجلیل شایسته ای از دانیال و مربی اش نشد.

ثوری ضمن اشاره به موفقیت های کسب شده در رشته بوکس اضافه کرد: سال قبل ۲۲ مدال در آسیا و جهان گرفتیم در ارتش های جهان هم پس از پیروزی انقلاب اسلامی نخستین بار بود مدال گرفتیم، با قاطعیت میگویم یکسال مدال های ما برابر ۱۵ سال مدال های دیگران بود.

رئیس فدراسیون بوکس افزود: برای بازی های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس برنامه ریزی دقیقی داریم و میدانیم که در چه مسیری حرکت کنیم؛ با عنایت به این که تعداد سهمیه ها به شدت پایین آمده است کار سختی پیش رو داریم اما بسیار امیدوار و مدعی هستیم، چون روند رو به رشد را حس کردیم و بطور حتم در آسیا حرف برای گفتن داریم.

وی ضمن عرضه گزارشی از اردوها و شرایط انتخابی تیم های ملی و سایر برنامه ها برای بازی های آسیایی اظهار داشت: امیدوارم که باتوجه به پتانسیلی که داریم ان شاءالله نماینده بوکس را در فینال خواهید دید.

ثوری اضافه کرد: نسبت به دوره قبل برخلاف جاکارتا که حتی ما بوکسور مناسب برای اعزام هم نداشتیم و ترجیح میدادیم که اعزام نداشته باشیم اما هم اکنون به قدری شرایط مساعد است و در تمام گروههای سنی ما بوکسور تربیت کرده ایم که حتی برترین بوکسورهای ما که مدال آوران آسیایی و جهانی هستند هم حاشیه امنیت ندارند.

وی در خاتمه ضمن تشکر مجدد از مسئولین کمیته ملی المپیک اظهار داشت: عیدی ما حضور دکتر صالحی امیری و هیئت همراهشان در فدراسیون بوکس و دیدار با این عزیزان است، امروز به شدت نیازمند حمایت های کمیته هستیم چونکه ما حتی برای برگزاری اردوها هم مشکلات فراوان داریم.
پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی هم ضمن اشاره به اردوهای مشترک بوکس که با کشورهای دیگر برگزار میکند و سبب پیشرفت شده است اظهار داشت: بارقه کسب مدال در آسیایی بیشتر شده است قول می دهیم هر گونه کمکی نیاز باشد در اختیارشان بگذاریم البته حجم ورودی ما به خوابگاه ها بسیار زیاد است البته دوستان همکاری بسیار خوبی با ما دارند و خوشبختانه مشکلی نداریم.

در ادامه دکتر سجادی مشاور عالی رئیس کمیته ملی المپیک با ابراز شادمانی از نتایج کسب شده در رشته بوکس عنوان کرد: جاکاراتا که میخواستیم برویم با مسؤلان بوکس نشست داشتیم که چه نتیجه ای میگیریم حتی نمی توانستیم ۳ نفر بفرستیم خوشحالم که از ۲۰۱۸ تا امروز در این چهارسال در تمام پایه ها بوکس رشد کرده است و حضور استکی بسیار موثر بوده و عاشق کارش است مثل ثوری هردو زحمت بسیار می کشند من هم به نتایج بوکس در هانگژو امیدوار هستم. گفتگوی صالحی امیری با ثوری رئیس فدراسیون بوکس و استکی سرمربی تیم ملی
شنا، شیرجه و واترپلو در راه جهش است
صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار نمود: مجموعه شنا، شیرجه و واتر پلو در راه جهش است. ارزیابی تیم فنی ما آقایان سجادی، فخری و رحیمی این است که فدراسیون و سه رشته حمایت شوند، در بازی های هانگژو می درخشند و بعد در رویدادهای بزرگ تر و مهمتر هم خواهند درخشید. آقای رضوانی قول داد تیم واترپلو در فینال بازی های آسیایی خواهد بود.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه اضافه کرد: واترپلو مربی خارجی داشت و ما هم حمایت ارزی کردیم و حالا مربی خوشنام خارجی از خرداد بر می گردد و تا شهریور کنار تیم واترپلو خواهد بود. حقیقت این است این رشته ها پر هزینه هستند و احتیاج به اردو های خارجی دارند تا با حریفان رقابت کنند. چین و قزاقستان رقبای جدی هستند. اگر این رشته ها حمایت شوند می توانند در آینده برای جایگاه های بالاتر روی آنها حساب کرد. ما بعنوان کمیته ملی المپیک متعهد هستیم حمایت نماییم تا این فدراسیون در هانگژو بدرخشد.
شنا

در ادامه محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو هم بیان نمود: کرونا و تعطیلی ورزش، صدمه جدی به همه رشته هابخصوص رشته های آبی زد. تیم واترپلو ما دو سال در هیچ مسابقه رسمی شرکت نکرد اما همه اعضای تیم هم قسم شدند که در بازی های آسیایی دست به کار بزرگی بزنند.
وی اضافه کرد: ما سه رشته داریم و علاوه بر آن در شنای هنری بانوان ورزشکاران زیادی داریم اگر حمایت شویم این ورزش پایه متحول می شود. من همیشه گفتم اگر کشوری شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک قوی داشته باشد در ورزش موفق خواهد بود. توضیحات محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا به مسؤلان کمیته ملی المپیک
فدراسیون پزشکی ورزشی در سه محور برای ما مهم است
صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: انگیزه ما از حضور در فدراسیون پزشکی ورزشی سه محور است، نخستین نکته قدردانی از زحمات همکاران خوب فدراسیون برای عبور از شرایط سخت کرونا تا به امروز که کارنامه درخشانی را از خود به جا گذاشتند و همه ما شاهد بودیم این فدراسیون با تمام توان به کمک ورزش آمد.
وی افزود: خوشبختانه کلیه اقدامات لازم برای کاروان ما که عازم المپیک توکیو بود، انجام شد و واکسیناسیون در الویت بود که جای تقدیر دارد و هم اکنون هم اگر برای اعزام کاروان به بازی های آسیایی هانگژو، کشورهای اسلامی و جوانان احتیاج به اقداماتی همچون واکسیناسیون مرحله چهارم است، تقاضا دارم اقدامات لازم صورت گیرد.
صالحی امیری تصریح کرد: در المپیک زمستانی چین قرنطینه سختگیرانه اعمال کردند و فقط بین هتل و محل بازی ها امکان تردد بود این سختگیری ها را در قونیه و چین هم خواهیم داشت و باید ورزشکاران آمادگی احتمالی برای رویارویی با شرایط اینچنینی را داشته باشند.
وی اضافه کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی جامعه بزرگ چندمیلیونی را پوشش می دهد که از این جهت جای تقدیر دارد.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: باتوجه به پیش رو بودن سه رویداد مهم باید معاینات فصلی و گواهی سلامت ورزشکاران آماده شود و برنامه ریزی های لازم برای سخت ترین شرایط ممکن در کشور میزبان رو پیشبینی کنید و آماده باشید، امیدوارم کار شما در قونیه و هانگژو کمتر باشد هرچند که میدانم کار سختی پیش رو دارید.
صالحی امیری تصریح کرد: اعزام ها نزدیک است و بلافاصله باید همه اقدامات ظرف دوماه صورت گیرد.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: نکته سوم که بسیار مهم می باشد ورزش پاک است، دوپینگ فقط یک فرد را محروم نمی کند بلکه تصویر یک کشور رامخدوش می کند البته خوشبختانه با تلاشهای بسیار به تازگی در رویدادهای مهم شرایط خوبی داشتیم وان شاءالله با دقت هایی که مسؤلان فدراسیون پزشکی ورزشی دارند حتی یک مورد در قونیه و هانگژو نباید داشته باشیم تا چهره ورزش ایران و ایرانی مخدوش نشود
صالحی امیری اضافه کرد: کمیته ملی المپیک حمایت همه جانبه از فدراسیون پزشکی ورزشی خواهد داشت اما حساسیت رویدادهای مهم در شرایط کرونا بسیار زیاد است و فدراسیون پزشکی ورزشی کار سختی پیش رو دارد.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: سلامت ورزشکاران در اولویت است بعد سکو و مدال؛ امروز از مجموعه کادر فدراسیون پزشکی در سرتاسر کشور که نماینده شان دکتر نوروزی و دکتر اردیبهشت هستند قدردانی میکنیم و جا دارد که از گذشتگانی که در این فدراسیون زحمت کشیدند هم قدردانی نماییم. گزارش غلامرضا نوروزی به مسؤلان کمیته ملی المپیک
غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی ضمن خوشامدگویی و تشکر از حمایت دکتر صالحی امیری اظهار داشت: وظیفه خود میدانیم که کمک حال ورزشکاران کشور در رویدادهای مهم پیش رو باشیم.
وی افزود: مثل گذشته تمام تلاشمان را می نماییم تا کاروان پاکی در المپیک ناشنوایان، بازی های آسیایی و بازی های کشورهای اسلامی داشته باشیم و هم اکنون معاینات فصلی ورزشکاران در سطح کلی، مشاوره های آنتی دوپینگ را شروع کرده ایم تمام تلاشمان را برای هرچه بهتر انجام دادن به کار بسته ایم.
وی اضافه کرد: خداروشکر در چندسال اخیر که در خدمت ورزش کشور بودیم در رویدادهای مهم و بزرگ آسیایی و المپیک مورد مثبتی نداشتیم و این حاصل تلاش همکاران خودم و همکاری مشترک با روسای فدراسیون هاست.
رئیس فدراسیون پزشکی - ورزشی افزود: در این چند سال دوره مسئولیت دکتر صالحی امیری در کمیته ملی المپیک شاهد شکوفایی و شکل جدید همکاری و مساعدت در ورزش بودیم که من به عنوان شاگرد از دکتر صالحی امیری تشکر میکنم و از ایشان درسی های بسیاری گرفتم.


منبع:

1401/01/30
12:37:19
0.0 از 5
413
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , پیروزی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد