انجمن گلف NCGU
محمد علیپور با انجمن گلف مطرح كرد:

ثمرات حضور رئیس سپک تاکرا آسیا

ثمرات حضور رئیس سپک تاکرا آسیا

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی امیدوار است به واسطه سفر رئیس آسیایی سپک تاکرا به ایران، رایزنی های انجام شده تا با حمایت های لازم مسیر توسعه این رشته و مدال آوری در هانگژو هموارتر شود.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، این روزها مسؤلان سپک تاکرا ایران میزبان «حلیم بن قادر» رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی هستند، آنها دو روز پیش با حضور در محل کمیته ملی المپیک با سیدرضا صالحی امیری رئیس این کمیته دیدار داشتند و امروز (دوشنبه) هم ملاقاتی با سید حمید سجادی وزیر ورزش برگزار خواهند کرد.
اتفاقا سپک تاکرا که ورزشکارانش برای اولین بار در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شرکت داشتند یکی از ۳۱ رشته مصوب برای اعزام به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو هم هست. ملی پوشان این رشته در جاکارتا تا یک قدمی کسب مدال پیش رفتند اما در نهایت با کسب عنوان پنجم به کار خود آخر دادند (سپک تاکرا عنوان سوم مشترک دارد)، مسؤلان و مربیان ایرانی این رشته اما امیدوارند سپک تاکرا دست پُر از دومین حضور آسیایی بیرون برود باآنکه رسیدن به این مهم حمایت های گستره ای را می طلبد.
به نظر می رسد دعوت از «حلیم بن قادر» و میزبانی چند روزه از وی هم در همین راستا انجام شده است، این که به واسطه برخی رایزنی ها با حضور مسؤلان ارشد ورزش کشور، نظر مساعد مدیران آسیایی سپک تاکرا به منظور حمایت و پشتیبانی بیشتر از این رشته و توسعه آن در ایران جلب شود تا این گونه مسیر دستیابی به مدال در هانگژو هم هموارتر شود.
محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی که ریاست کنفدراسیون سپک تاکرا در منطقه آسیای میانه و غرب آسیا را بر عهده دارد در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه اظهار داشت: فدراسیون انجمن های ورزشی متشکل از ۲۷ انجمن است و ۷۰ رشته ورزشی را پوشش می دهد. سپک تاکرا یکی از مهم ترین و فعال ترین این رشته هاست که در راه توسعه و پیشرفت خوبی قرار گرفته است. ورزشکاران این رشته دو سال پیش در بازی های ساحلی تایلند صاحب مدال شدند. در بازی های آسیایی دوره قبل هم نزدیک به مدال حرکت کردند. ضمن این که در این رشته و هم اکنون صاحب ۷ - ۶ کرسی بین المللی هستیم.
وی با تکیه بر این که ارتباط با مسؤلان آسیایی و جهانی در ورزش اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: به همین جهت از رئیس کنفدارسیون سپک تاکرای آسیا که در فدراسیون جهانی هم متصدی دبیرکلی است دعوت کرده ایم تا با حضور در ایران از نزدیک در جریان شرایط این رشته در کشورمان و امکاناتش قرار بگیرد. در عین حال رایزنی هایی خواهیم داشت تا بتوانیم در مورد چگونگی حضور در میادین بین المللی و بهره مندی بیشتر از تجهیزات و امکانات به روز از حمایت مسؤلان آسیایی و جهانی برخوردار باشیم.
رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی که عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هم هست به دیدار «حلیم بن قادر» با رئیس این کمیته اشاره نمود و اظهار داشت: شخصا بعنوان رئیس آسیای میانه و غرب آسیا در جهت گرایش و ورود بیشتر کشورهای این دو زون به سپک تاکرا فعالیتهای زیادی انجام می دهم اما در کشور خودمان با مشکل تجهیزات مواجه هستیم. تجهیزات، ملزومات و امکانات جانبی این رشته در کشورمان تولید نمی گردد. در نشست برگزار شده بر حمایت های لازم در این حوزه تاکید گردید. همین حمایت برای در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات به مدال آوری در هانگژو کمک می نماید.

رئیس کنفدراسیون سپک تاکرا آسیای میانه و غرب آسیا با تکیه بر این که دنیای ورزش دنیای ارتباطات و ورابط بین الملل است، خاطرنشان کرد: حداقل بهره ای که میتوان از این تعاملات داشت عدم تضییع حق ورزش کشور است. امروز بسیاری از کشورها رشد و گسترش خود در بعضی رشته ها و حتی مدال آوری در آنها را مدیون ارتباطات شان با مقامات قاره ای و جهانی همان رشته هستند. در نتیجه همین تعاملات است که می توانیم در جهت توسعه رشته موردنظر و ارتقای سطح دانش مربیان و داوران گام های اساسی برداشت.
علیپور تصریح کرد: مدال آوری در بازی های آسیایی هانگژو برای مان اهمیت دارد ضمن این که به دنبال افزایش کرسی های بین المللی و توسعه تجهیزات و امکانات داخلی این رشته در کشورمان هستیم. این سه هدف عمده ای بود که به خاطر آن پیگیر سفر رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی به ایران بودیم. خوشبختانه رایزنی های انجام شده دراین سفر هم رضایت بخش بود.
رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی با تکیه بر این که طبق مصوبه ستاد عالی و کمیته ملی المپیک، سپک تاکرا در بخش مردان به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ اعزام می شود، اظهار داشت: البته در بخش بانوان هم پتانسیل لازم برای اعزام را داریم اما فعلاً فقط با حضور تیم مردان موافقت شده است.
علیپور با یادآوری این که ۴۵ روز قبل از بازیهای آسیایی کشور تایلند میزبان مسابقات جام جهانی سپک تاکرا است، اظهار داشت: حتما در این رقابت ها هم شرکت می نماییم. همین حضور به چگونگی شرکت در بازی های آسیایی و کمک به مدال آوری کمک می نماید ضمن این که مقرر است چند هفته ای در تایلند و زیرنظر مربیان این کشور اردوی آماده سازی داشته باشیم.

1401/01/29
20:40:12
0.0 از 5
360
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد