انجمن گلف NCGU
عابدینی:

در لهستان سهمیه المپیك را قطعی می نماییم

در لهستان سهمیه المپیك را قطعی می نماییم

به گزارش انجمن گلف ملی پوش شمشیربازی ایران اظهار داشت: از لحاظ رقابت با تیم های آسیایی برای قرار گرفتن در جایگاه بهترین تیم آسیا و كسب سهمیه تیمی المپیك حاشیه امنی داریم و مطمئن باشید در لهستان سهمیه را قطعی می نماییم.مجتبی عابدینی در گفت و گو با ایسنا درباره عملكرد تیم ملی شمشیربازی سابر ایران در جام جهانی مصر بیان كرد: از آنجائیكه سال كسب سهمیه المپیك است، تمام كشورها با قدرت در تمام مسابقات شركت می كنند و در جام جهانی مصر هم شرایط به همین شكل بود. ما برنامه ای كه برای این جام جهانی داشتیم را پیاده كردیم و توانستیم جزو ششم تیم برتر مسابقات قرار بگیریم. البته فكر نمی كردیم چین جزو هفت تیم برتر قرار بگیرد و چین تیم های قدرتمند آمریكا و فرانسه را شكست داد. به هر حال آنها تلاش می كنند كه سهمیه المپیك بگیرند اما ما هم طبق برنامه ای كه داشتیم، جلو رفتیم و در جام جهانی لهستان انشاالله تلاش می نماییم نتیجه خوبی بگیریم و دیگر كار را تمام نماییم.
* مطمئن باشید در لهستان سهمیه المپیك را قطعی می كنیم
وی در مورد اینكه چین با عملكردش مانع از قطعی شدن سهمیه المپیك ایران شد، اشاره كرد: چین فراتر از چیزی كه فكر می كردیم كار كرد. به هر حال كشورهای آسیایی به دنبال این هستند كه بهترین تیم آسیا شوند و سهمیه را بگیرند. ژاپن هم بسیار عالی كار كرد و در این مسابقات تنها تیمی كه توانست مقابل ژاپن قرار بگیرد ایران بود. البته ما حاشیه امنی داریم و با اختلاف ۴۲ امتیاز نسبت به چین به جام جهانی لهستان می رویم. سه مسابقه دیگر باقی مانده و اگر ما جزو ۱۶ تیم باشیم و چین در این سه مسابقه سه برنز بگیرد، شاید بتواند جای ایران را بگیرد كه چنین چیزی محال است. مطمئن باشید در لهستان سهمیه تیمی را قطعی می نماییم و نمی گذاریم دیگر به اما و اگر مسابقات بعدی برسد.
* پاكدامن فوق العاده بازی كرد
عابدینی در مورد دیدار نفس گیر و نزدیكی كه ایران برابر ژاپن داشت نیز اظهار داشت: ژاپن و چین به دنبال امتیاز هستند و ما اگر جزو چهار تیم برتر قرار بگیریم امكان آمدن تیم ژاپن هم به المپیك هست و ژاپن هم دوست دارد تیمش را به المپیك بیاورد. ژاپن یكی از تیم های قدرتمند آسیا است كه توانسته تیم های بزرگی را شكست دهد. این تیم با ایتالیا اردوی مشترك داشته است. خدا را شكر كه ما توانستیم این تیم را با نتیجه ۴۵ بر۴۴ شكست دهیم و علی پاكدامن فوق العاده بازی كرد.
* تمام تمركز روی بخش تیمی است نه انفرادی
عابدینی درباره حذف زودهنگام سابریست های ایران از جدول انفرادی اشاره كرد: تمام تمركز تیم ملی روی رقابت های بخش تیمی است نه انفرادی. الان هدفمان این است جایگاه ایران را در بخش تیمی محكم نماییم. كره جنوبی در این مسابقات رنكینگ یك خودرا مسجل كرد و الان بقیه كشورهای آسیایی به دنبال این هستند كه با قرار گرفتن در جایگاه بهترین تیم آسیا، سهمیه المپیك بگیرند و این زنگ خطری برای ایران است. چین و ژاپن با قدرت دارند تلاش می كنند، درست است كه ما نقره و مقام ششمی در قهرمانی آسیا و جهان، جلو زدیم اما به هر حال احتیاط شرط اول است.
* از خودم مقابل ژاپن راضی هستم اما در رقابت با مجارستان نه
ملی پوش شمشیربازی ایران در پاسخ به این پرسش كه از عملكرد خودش در رقابت های تیمی راضی است یا خیر، اشاره كرد: در بازی با ژاپن بسیاری از خودم راضی هستم. چون در بزنگاه هایی كه تیم عقب می افتاد تیم را باردیگر برگرداندم اما در بازی با مجارستان از خودم راضی نیستم و عملكردی كه می خواستم را نتوانستم داشته باشم. حالا دلیلش چه بود را نمی دانم. من از لحاظ فنی چیزی كم نداشتم اما خب گاهی در مسابقات برای ورزشكاران مشكلاتی پیش می آید.
بقیه دیدارها هم محمد فتوحی بازی كرد كه خوب بود و امتحان بسیار بزرگی را پس داد. نفر چهارم تیم هم بسیار عالی درخشید و خیلی بیشتر به تیممان اعتقاد پیدا كردیم. انشاالله همه این نتایج در لهستان به مدال ختم شود.
*امید دارم به جایزه ام برسم چون حقم است
عابدینی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینكه چاره ای پیدا شده تا بتواند پاداش دلاری خود در قهرمانی جهان را بگیرد یا همچنان باید حساب ارزی داشته باشد، اشاره كرد: متاسفانه خیر چاره ای پیدا نشده است. البته آقای فخری خیلی دارد تلاش می كند كه باید از او تشكر كنم. من امید دارم به جایزه ام برسم چون حقم است و برایش تلاش نموده ام. با این همه مشكلاتی كه داریم این مشكل هم اضافه شود، خیلی بد است. نفرات دیگر كه در قهرمانی جهان مدال گرفته بودند، پاداش هایشان را دریافت كرده بودند و تنها كسی كه پاداشش را نگرفته بود من بودم.
سابریست ایران در پاسخ به این پرسش كه كمیته ملی المپیك نمی تواند رایزنی در این مورد داشته باشد، بیان كرد: منتظر هستم كمیته ملی المپیك وارد شود و كمك نماید حالا ببینیم چه می شود.1398/08/29
09:49:04
5.0 از 5
4656
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد