انجمن گلف NCGU
مسابقات بین المللی ملاك عمل است؛

حذف مسابقات انتخابی از برنامه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر

حذف مسابقات انتخابی از برنامه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر

بگفته سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر و در امتداد تحقق جوانگرایی در ترکیب این تیم، برگزاری مسابقات انتخابی برای تعیین ترکیب ملی پوشان حذف و نتایج مسابقات انتخابی ملاک عمل خواهد بود.امین قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر به برنامه های مصوب برای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر اشاره نمود و با یادآوری این که از اواسط هفته پیش رو دور جدید اردوی آماده سازی این تیم شروع می شود، اظهار داشت: این مرحله از اردو ۱۰ روز ادامه خواهد داشت، پس از آن سه روز به بازیکنان استراحت می دهیم پس مرحله دیگری از تمرینات را شروع می نماییم.
وی در مورد ترکیب اردونشینان تیم ملی و این که چه بازیکنانی در تمرینات شرکت خواهند داشت، اشاره کرد: به غیر از بازیکنانی که همیشه در اردوی تیم ملی حضور دارند از بازیکنان منتخب تیم دانشجویان هم در اردوهای پیش رو استفاده خواهیم کرد. تیرماه مسابقات یونیورسیاد انجام می شود. در همین راستا شنبه آینده رقابت های انتخابی برای تیم ملی اعزامی به این مسابقات انجام می شود. نفرات برگزیده این مسابقات را هم در اردوی تیم ملی اسلحه سابر خواهیم داشت تا همزمان روی آنها هم نظارت لازم را داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با اعلان اینکه اردوهای برنامه ریزی شده این تیم بمنظور آماده سازی برای حضور در جام جهانی اسپانیا است، تصریح کرد: قرار بود اوایل اردیبشت ماه مسابقات بین المللی سئول در بخش انفرادی اجرا شود اما این رقابت ها در کل از تقویم فدراسیون جهانی حذف شد. بدین ترتیب جام جهانی اسپانیا نخستین رویدادی است که امسال در آن شرکت خواهیم کرد.
قربانی با اعلان اینکه حضور در جام جهانی ایتالیا هم در برنامه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر قرار دارد، اشاره کرد: با ترکیب ثابت در هر دو رویداد شرکت خواهیم داشت. ملاک مان هم برای انتخاب ترکیب اعزامی به اسپانیا و ایتالیا، مسابقات بین المللیو نتایج آنهاست نه رقابت های انتخابی.
وی دراین زمینه اشاره کرد: در کل این که مسابقات انتخابی را برای تعیین ترکیب تیم ملی حذف کرده ایم. دلیل این کار هم جوانگرایی است و نیازی که به انجام آن درترکیب تیم ملی حس می شد. پس از چند سال باید در ترکیب تیم یک تغییر و تحول ایجاد می شد تا هم انرژی جدید به آن منتقل شود و هم این که تیم را برای سال های آتی آماده نماییم.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر اشاره کرد: ملاک مان برای ارزیابی بازیکنان و استفاده از آنها در ترکیب تیم ملی فقط مسابقات بین المللی است. البته این مساله به این معنا نیست که بطورمثال اگر در مسابقات اسپانیا بازیکنی نتیجه نگرفت سریع او را از ترکیب کنار بگذاریم. بازیکنان جوان به جهت اینکه خودی نشان دهند به فرصت نیاز دارند.
قربانی با یادآوری این که یک دهه پیش هم پیمان فخری در ترکیب تیم ملی جوانگرایی ایجاد کرد، اظهار داشت: چند سال طول کشید تا نتیجه آن اقدام مشخص شد. باید به بازیکنانی هم که در امتداد جوانگرایی امروز وارد ترکیب تیم ملی شده اند، زمان بدهیم تا بتوانند توانایی های خودرا اثبات کنند. خوشبختانه همه بازیکنان با انگیزه هستند.
«یکی از دو بازیکنی که در امتداد برنامه جدید شما وارد ترکیب تیم ملی شده اند نیما زاهدی و امیرحسین شاکر هستند. دو نفر دیگر علی پاکدامن و محمد رهبری هستند. دقیقا ملاک شما از انتخاب این چهار نفر کدام نتایج بوده است؟»، وی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: نیما زاهدی قبل از المپیک و در جام جهانی مجارستان تا جدول ۳۲ نفره بالا آمد و نشان داد که توانایی های زیادی دارد. شاکر هم قهرمانی جوانان آسیا را دارد، در المپیک جوانان هم خودم هم بودم خیلی خوب کار کرد. پاکدامن هم روند خوب و حدودا ثابتی در اردوها و مسابقات اخیر داشته است. وقتی رنکینگ زیر ۱۶ دنیا را دارد چرا نباید به او فرصت بدهیم ضمن این که رهبری هم عملکدی نرمال تر و ثابت تری نسبت به دیگر بازیکنان داشته است.
قربانی در مورد محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران و این که وضعیت این دو بازیکن برای مسابقات آتی چگونه خواهد بود؟»، اظهار داشت: قرار نداشتن فتوحی و ارسباران در ترکیب تیم اعزامی به اسپانیا و ایتالیا به منزله حذف و کنار گذاشتن کامل آنها نیست. این دو بازیکن در هر صورت مهیا بودن شرایط و همکاری اسپانسر می توانند اعزام شوند. در هر صورت کماکان کنارمان هستند.
مجتبی عابدینی که پس از بازی های المپیک به سبب لطمه دیدگی از ترکیب تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر کنار رفت بازیکن دیگری بود که قربانی موضع خودرا در مورد او مشخص کرد. وی دراین زمینه اظهار داشت: عابدینی یکبار از تیم ملی خداحافظی کرد سپس با درخواست خودش باردیگر توسط پیمان فخری دعوت شد. حالا هم در صورت تمایل و اعلام آمادگی حتما از حضور مجتبی عابدینی در اردوهای تیم ملی استفاده خواهیم کرد.

1401/01/27
19:53:04
0.0 از 5
308
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد