انجمن گلف NCGU
شادی قیاسی مطرح كرد:

تیم ملی نجات غریق بانوان به مسابقات جهانی اعزام می شود

تیم ملی نجات غریق بانوان به مسابقات جهانی اعزام می شود

انجمن گلف: نایب رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی در امور بانوان، رویکرد فدراسیون در زمینه بانوان برای سال جاری را تشریح و بر اعزام تیم ملی بانوان به مسابقات قهرمانی جهان با ترکیب کامل تاکید نمود.به گزارش انجمن گلف به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، دکتر شادی قیاسی با یادآوری این که مسابقات نجات غریق قهرمانی جهان سال جاری به میزبانی ایتالیا برگزار می شود، اظهار داشت: به همین دلیل اولین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی بانوان همزمان با تیم ملی مردان سال قبل در بوشهر اجرا شد. برای برگزاری این اردو از ۹ ورزشکار دعوت شد، خروجی یک هفته پیگیری تمرینات هم دعوت از ۶ نفر از آنها برای اردوی دوم بود که اردیبهشت ماه به میزبانی بندرعباس انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر این که تیم ملی نجات غریق بانوان با ترکیب کامل متشکل از چهار ورزشکار در مسابقات جهانی ایتالیا شرکت می کند، تصریح کرد: این حضور در بخش ساحلی مسابقات انجام می شود. به همین دلیل در مجموع چهار مرحله اردوی آماده سازی برای تیم پیش بینی شده است تا ورزشکاران در بهترین شرایط ممکن عازم مسابقات شوند.

دکتر قیاسی از شرایط اردونشینان و آمادگی آنها در اردوی نخست ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: تلاش مان برای مدال آوری در مسابقات جهانی است بااینکه صرف حضور و رقابت با تیم های دیگر کشورها هم برای فدراسیون و وزارت ورزش از اهمیت بالایی برخوردارست.

نایب رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی اشاره ای به کارهای انجام شده در زمینه بانوان طی سال قبل داشت و اظهار داشت: پس از دو سال وقفه و با وجود ادامه پاندمی کرونا، مسابقات قهرمانی کشور را هم با حضور ۲۰ تیم و در سطح کیفی قابل قبول برگزار کردیم.

وی با اعلان اینکه انجام واکسیناسیون و صدور مجوزهای لازم شرایط را برای برگزاری دوره های آموزشی حضوری در نیمه دوم سال مهیا کرد، افزود: به همین دلیل در این نیمه از سال دوره های داوری، مربیگری و همسان سازی مدرسان آب درمانی را بصورت جامع برگزار کردیم. همین طور برگزارکننده بیش از ۱۵ کارگاه در بخش همگانی و آب درمانی بودیم.

دکتر قیاسی در تشریح رویکرد مورد نظر فدراسیون نجات غریق و غواصی برای سال جاری نیز اظهار داشت: برمبنای درخواست واصله از استانها و همین طور کسب مجوز لازم از وزارت ورزش، پیگیر برگزاری دوره های مربیگری و آب درمانی در استانها هستیم. ضمن این که تدوین سرفصل های آموزشی جهت برگزاری دوره های ارتقای مدرسی درجه ۳ آب درمانی را هم دنبال می نماییم.

بگفته نایب رییس امور بانوان فدراسیون، یکی از اولویت های این فدراسیون امسال تمرکز بر کمیته پیش گیری از غرق شدگی است به شکلی که در حوزه آموزش و همین طور فرهنگ سازی، فعال تر و پویا تر از قبل فعالیت داشته باشد. در همین راستا تعریف سرفصل های آموزشی جدید و ابلاغ به استانها در برنامه است.

فعال کردن کانون های استعدادیابی دیگر برنامه پیش بینی شده فدراسیون برای سال جاری است. وی البته اجرای این برنامه را منوط به بازگشایی استخرها عنوان نمود و اظهار داشت: مکاتبه اولیه با استانها انجام شده است. بمحض شروع به کار استخرها، این کانون فعالیت خودرا شروع خواهند کرد تا بتوانیم پیگیر اهداف و برنامه های مان در حوزه استعدادیابی باشیم.

دکتر شادی قیاسی در آخر بر بروزرسانی سرفصل های آموزشی در کمیته های داوری و مربیگری برمبنای منابع اطلاعاتی جهانی اصرار کرد و اظهار داشت: از برگزاری دوره های آموزشی و ارتقا نتیجه لازم حاصل نخواهد شد مگر این که این دوره ها طبق استانداردهای جهانی اجرا شود. بنا بر این بروزرسانی سرفصل های آموزشی در دستور کار است.


منبع:

1401/01/22
16:19:53
0.0 از 5
302
تگهای خبر: آموزش , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد