انجمن گلف NCGU

فدراسیون شنا در انتظار نگاه ویژه وزارت و کمیته

فدراسیون شنا در انتظار نگاه ویژه وزارت و کمیته

به گزارش انجمن گلف مربی تیم ملی شنا اظهار داشت: برخی فدراسیون ها با نیازهای مالی شدیدی دست و پنجه نرم می کنند و در مضیقه هستند. اگر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگاه ویژه تری به این فدراسیون ها داشته باشد نتیجه بهتری به دست می آید.


خشایار حضرتی در گفت و گو با ایسنا، درباب شرایط آمادگی تیم ملی شنا اظهار نمود: در نوروز از 6 تا 12 فروردین برخی از ملی پوشان اصفهان و تهران تمرین مشترک داشتند. البته هم اکنون باتوجه به شرایط ماه رمضان ورزشکاران در شهرهای خود تمرین می کنند و در هفته های آتی مجدد اردوی تیم ملی شروع می شود.
مربی تیم ملی شنا در ادامه اظهار داشت: فصل تمرینی شناگران پس از لیگ به اتمام رسید. آنها فصل جدید را از اول فروردین آغاز نموده اند تا بتوانیم یک فصل 5 تا 6 ماهه ای را تا بازی های آسیایی و کشورهای اسلامی داشته باشیم. هم اکنون آنها در ابتدای فصل هستند و تنها ورزشکارانی که احتمال دارد در مسابقات یونان سهمیه جهانی بگیرند تمرینات مشکل تر و آمادگی بهتری دارند اما سایر ورزشکاران در ابتدای فصل هستند تا این که در انتهای فصل و برای بازی های آسیایی به آمادگی لازم برسند.
حضرتی در مورد احتمال اعزام تیم ملی شنا به مسابقه برون مرزی یونان اظهار داشت: پیگیر هستیم که اگر ورزشکاران به سطح آمادگی خوبی برسند برای کسب ورودی قهرمانی جهان به یک مسابقه برون مرزی اعزام شوند. احیانا این مسابقه در یونان خواهد بود. مسابقات قهرمانی جهان در تیرماه در بوداپست مجارستان انجام می شود. مهرشاد افقری و متین بالسینی که سهمیه این مسابقات را دارند. اگر شناگران دیگری هم ورودی را بگیرند با تعداد بیشتری به بوداپست خواهیم رفت. پس از قهرمانی جهان نیز مقرر است یک اردو و یکی دو مسابقه تدارکاتی داشته باشیم که البته همه اینها بستگی به شرایط مالی و بودجه فدراسیون دارد.
او با اشاره به مشکلات مالی تعدادی از فدراسیون ها اظهار داشت: فکر می کنم بودجه ای که باید وزارت ورزش و یا کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها پرداخت کنند با تاخیر روبه رو شده که باتوجه به شرایط گرانی و مشکلات اقتصادی بار مالی سنگینی برای فدراسیون ها به وجود آمده است. فدراسیون هایی مثل شنا، شیرجه و واترپلو که سه رشته را زیر نظر دارند و همین طور به سبب نداشتن رسانه های تصویری جذب اسپانسر ندارند، با نیازهای مالی شدیدی دست و پنجه نرم می کنند و در مضیقه هستند. اگر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نگاه ویژه تری به چنین فدراسیون هایی داشته باشد نتیجه بهتری به دست می آید. ما سه رشته هستیم و این خیلی کار را برای فدراسیون مشکل تر می کند.
حضرتی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به حضور چهره هایی مثل مهرشاد افقری و متین بالسینی در شنا چه انتظاری از این رشته در بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی می رود اظهار داشت: خودمان انتظار داریم همانند دوره قبل در کشورهای اسلامی مدال بگیریم. همین طور تعداد مدال ها را بیشتر و رنگ آنها را نیز خوشرنگتر نماییم. در بازی های آسیایی هم به فینال رسیدن و نتیجه بهتر و رنک بهتر در فینال فکر می نماییم و امیدواریم که بتوانیم به نتایج مطلوب دست یابیم.
منبع:

1401/01/18
12:31:48
0.0 از 5
310
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد