انجمن گلف NCGU
اصغر رحیمی :

امکانات ترکیه برای بازی های اسلامی بالاتر از المپیک است

امکانات ترکیه برای بازی های اسلامی بالاتر از المپیک است

به گزارش انجمن گلف سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی ضمن اشاره به حضور در نشست مشترک سرپرست کاروان های اعزامی به بازی ها اظهار داشت: امکانات ترکیه برای بازی های اسلامی بالاتر از استانداردهای المپیک است.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، نشست مشترک سرپرستان کاروان اعزامی کشورهای مختلف به بازی های کشورهای اسلامی طی روزهای ۲۷ اسفندماه تا ۲ فروردین ماه با حضور مسؤلان کمیته برگزارکننده بازی ها در قونیه برگزار گردید.
اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی که در این جلسه حضور داشت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نشست مورد نظر به صورت عمومی و بیشتر به منظور بازدید از ورزشگاه ها و سالن های محل برگزاری مسابقات، ارزیابی زیر ساخت ها و... برگزار گردید.
وی ضمن اشاره به این که نمایندگانی از ۵۱ کشور در نشست موردنظر شرکت داشتند، تصریح کرد: البته نمایندگان برخی کشورها به خاطر عدم دریافت ویزا موفق به سفر به ترکیه نشده بودند. آنها همزمان با ما و به صورت آتلاین در جریان نشست قرار گرفتند.
سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی با یادآوری بازدیدهای که از محل های موردنظر برای میزبانی ترکیه در این دوره بازی ها انجام شد، تصریح کرد: دهکده بازی ها که محل استقرار ورزشکاران هم بشمار می رود در واقع یک دانشکده است، سالن مسابقات تکواندو و شمشیربازی چسبیده به این دانشکده هستند و سایر سالن ها هم در فاصله 15، 20 یا 25 دقیقه ای تا آن هستند. در کل فاصله میان سالن مسابقات مختلف و دانشکده ای که دهکده بازی ها بشمار می رود خیلی زیاد نیست. حداکثر فاصله 30 دقیقه است.
رحیمی خاطرنشان کرد: پیشبینی برگزارکنندگان بازی های کشورهای اسلامی در ترکیه بگونه ای است که رقابت های هر دو رشته در یک فضا برگزار گردد. در کل سالن هایی که برای این بازی ها در نظر گرفته شده از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار می باشند. آنچه من دیدم این بود که کیفیت سالن ها و شرایطی که برای بازی ها در نظر گرفته شده بالاتر از سطح استاندارهای المپیک هم بود.
وی با اشاره به اینکه ترکیه تا به امروز چندبار کاندیدای میزبانی بازی های المپیک شده است، اظهار داشت: واقعا کیفیت سالن هایی که مقرر است محل برگزاری بازی های کشورهای اسلامی باشند در حد استانداردهای المپیک است. نورپردازی سالن ها بی نظیر است. بخصوص استادیومی که برای مراسم افتتاحیه و اختتامیه در نظر گرفته شده است کاملا به روز و باکیفیت است. این استادیوم 50 هزار نفری است و تیم ملی ترکیه هم در آن بازی داشته است.
سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی با تاکید باردیگر بر این که ترک ها نشان دادند که میزبانی با کیفیتی خواهند داشت، تصریح کرد: آنها در پیگیری کارها خیلی مشتاق نشان می دادند. برنامه های پیشبینی شده برای ترانسپورت و اسکان هم کاملا حرفه ای بود. تنها نکته قابل تامل فضای دهکده بازی ها یا همان دانشکده است که شاید کمی کوچک باشد اما در حد هتل چهار ستاره باکیفیت و استاندارد بود.
رحیمی که در ادوار مختلف بازی های کشورهای اسلامی حضور داشته است، اظهار داشت: فکر می کنم این دوره بازی ها یکی از بهترین ادوار آن بشمار می رود بخصوص اراده ای قوی و کیفیت و استانداردی بالا در تمام کارها مشاهده می شود.
وی در مورد «محدودیت اعزام اعضای کادر فنی به بازی های کشورهای اسلامی و این که در این زینه صحبتی عنوان شد یا نه؟»، اظهار داشت: در کتابچه ارسالی تعداد همراهان برای هر تیم و رشته ای تا سقف ۲۵ درصد مجاز اعلام شده است. توجیه برگزارکنندگان بازی ها هم این است که می خواهند از المپیک و پروتکلهای آن الگوبرداری کنند در صورتی که درست نیست. شاید هم در کتابچه رقم موردنظر اشتباه درج شده چون اصلا محدودیت در این حد برای همراه داشتن کادر فنی قابل اجرا نیست. در هر صورت نیست شخصا در مورد این مورد صحبت هایی را مطرح کردم.
سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی همینطور در مورد برخی صحبت های مطرح در خصوص لغو احتمالی این بازی ها اظهار داشت: تا به امروز مبنایی بر لغو بازی ها نیست و مقرر است رقابت ها در زمان مقرر برگزار گردد. پیش از این صحبت هایی مطرح بود آنهم در ارتباط با جابه جایی و تعویق بازی ها نه کلی، آنچه امروز مسلم است این که بازی ها در زمان پیشبینی شده برگزار می شود.
رحیمی همینطور در ارتباط با ترکیب کاروان ایران برای اعزام به بازی های کشورهای اسلامی اظهار داشت: در مورد برخی از رشته ها برای اعزام به بازی ها به جمع بندی نهایی رسیده ایم. مقرر است ستاد عالی نشست باردیگر ای ویژه این بازی ها داشته باشد تا ترکیب اعزامی قطعی و نهایی شود بخصوص که با عنایت به فاصله زمانی باقی مانده باید هر چه زودتر برای تهیه بلیت و لباس و... اقدام گردد.
به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، پنجمین دوره بازی های کشورهای اسلامی طی روزهای ۱۸ تا ۲۷ مرداد سال به میزبانی قونیه ترکیه برگزار می شود. این دوره از بازی ها در ۱۹ رشته برگزار می گردد اما با تصویب ستاد عالی، کاروان ایران در ۱۶ رشته ورزشکار اعزامی خواهد داشت.
تنیس روی میز، تیروکمان، دوومیدانی، کیک بوکسینگ، جودو، بسکتبال، تکواندو، کاراته، والیبال، هندبال، وزنه برداری، دوچرخه سواری و شمشیربازی (مردان و بانوان) همراه با کشتی، شنا و ژیمناستیک (مردان) رشته های اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی هستند.


منبع:

1401/01/17
09:29:35
0.0 از 5
377
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد