انجمن گلف NCGU
ورزش ایران در سال ۱۴۰۰

روزهای پر فراز و نشیب تنیس روی میز در ۱۴۰۰

روزهای پر فراز و نشیب تنیس روی میز در ۱۴۰۰

به گزارش انجمن گلف تنیس روی میز در سالی که گذشت فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشت و در حالیکه انتظار بر کسب نتایج بهتری بود اما اتفاق نیفتاد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، سال ۱۴۰۰، چندان برای تنیس روی میز ایران افتخارآفرین نبود و شاید عملکرد درخشان تری را از بازیکنان ایران انتظار داشتیم. مهم ترین اتفاق مثبت در سالی که گذشت، گرفتن پست دبیرکلی آسیا توسط افشین بدیعی بود اما در رویدادهای مهمی چون قهرمانی جهان و المپیک نتیجه مورد انتظار به دست نیامد.
نوشاد از المپیک جا ماند
نیما عالمیان در یک ساعت مانده به شروع سال ۱۴۰۰ موفق به کسب سهمیه المپیک شد. بعد از آن همه منتظر اعلام رنکینگ المپیک بودند تا مشخص شود نوشاد عالمیان هم می تواند برای سومین مرتبه صاحب سهمیه المپیک شود یا خیر که این اتفاق رخ نداد و در خرداد مشخص شد که نوشاد موفق به کسب سهمیه از راه رنکینگ نشده است. بدین سان نیما عالمیان تنها نماینده مرد تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو بود.


حذف جنجالی از المپیک
نیما عالمیان برای دومین مرتبه حضور در المپیک را تجربه می کرد. وی در نخستین مسابقه خود مقابل بازیکن انگلیسی شکست خورد. نیما بعد از این شکست راکت خویش را پرتاب کرد که حرکت او مورد انتقاد زیادی قرار گرفت. بعد از هجمه زیادی که به این حرکت عالمیان وارد شد، او ضمن عذرخواهی از مردم ایران به سبب باخت به نماینده انگلیس، بابت حرکت نابه جا در انداختن راکت بر روی میز، ابراز تاسف و پشیمانی کرد و دلیل این اتفاق را ایرادات مکرر داور به نحوه سرویس زدنش در لحظات حساس بازی دانست.


شانس مدال آسیا از دست رفت
دومین مسابقه مهم تنیس روی میز در سال ۱۴۰۰، قهرمانی آسیا بود. با عنایت به نبود چین، تیم ایران تنها یک گام با کسب مدال تیمی فاصله داشت که به هند باخت و از صعود به نیمه نهایی بازماند سپس با شکست تیم های هنگ کنگ و سنگاپور برای اولین مرتبه رتبه پنجم آسیا را به دست آورد. تیم ایران در این مسابقات توانست جواز حضور در مسابقات تیمی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را هم به دست آورد.
در بخش انفرادی هم نوشاد عالمیان تا مرحله یک هشتم نهایی پیش رفت که شکست خورد و حذف شد.
در بخش دو نفره تیم نوشاد و نیما عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی جدول دونفره در حالیکه یک قدم با کسب مدال فاصله داشت، شکست خورد و حذف شد.


عملکرد نه چندان خوب در قهرمانی جهان
مسابقات قهرمانی جهان آمریکا دیگر رقابت حساس تنیس روی میز ایران در سال ۱۴۰۰ بود. تیم نوشاد و نیما عالمیان با انجام یک بازی در جدول دونفره و شکست مقابل فرانسه حذف شد.
در جدول انفرادی هم نوشاد عالمیان و امیر حسین هدایی در مرحله یک سی و دوم شکست خوردند و حذف شدند.


طلسم ۴۹ ساله زنان شکسته شد
تیم ملی زنان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در جایگاه نهم قرار گرفت و نسبت به دور قبل دو پله ارتقاء رتبه داشت. زنان ملی پوش ایران موفق شدند بعد از ۴۹ سال به جمع ۱۰ تیم برتر آسیا صعود کنند و سهمیه حضور در قهرمانی جهان را هم به دست بیاورند.
ملیکا کرمی در همین مسابقات موفق شد برای نخستین بار در تاریخ پینگ پنگ زنان ایران به جمع ۱۶ بازیکن برتر قهرمانی آسیا راه پیدا کند.


مهمترین رویدادهای پیش رو
تنیس روی میز سال ۱۴۰۱ مسابقات مهمی چون بازی های کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی و مسابقات تیمی قهرمانی جهان را در پیش دارد.
با توجه به این که نوشاد در دوره قبل بازی ها توانست تاریخ سازی کند و مدال برنز گرفت این انتظار هست در این دوره هم عملکرد درخشانی از بازیکنان تنیس روی میز ایران ببینیم.1401/01/14
13:07:06
0.0 از 5
411
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تنیس
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد