انجمن گلف NCGU

سفر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان به ایران برای پی گیری مشکلات ورزشکاران مهاجر

سفر رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان به ایران برای پی گیری مشکلات ورزشکاران مهاجر

انجمن گلف: به دنبال سفر یک هیئت سه نفری از کمیته ملی المپیک افغانستان به ایران، نظرمحمد مطمئن، رئیس این کمیته نیز بمنظور بررسی مشکلات ورزشکاران مهاجر در جمهوری اسلامی ایران و رایزنی با مقام های ورزشی، به تهران سفر کرده است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از خبرگزاری صدای افغان(آوا) تصاویری که در اختیار خبرگزاری آوا قرار گرفته، نشست نظرمحمد مطمئن، رئیس کمیته ملی المپیک حکومت اسلامی طالبان را با تعدادی از فعالین ورزش مهاجرین در تهران نشان میدهد.
در این دیدار، نظرمحمد مطمئن با شماری از فعالین ورزشی مهاجرین که بیشتر نمایندگان فوتبال مهاجرین اند، دیدار کرده و مشکلات و طرح های پیشنهادی آنها را گوش می دهد تا در دیدار با مقامات و مسئولین جمهوری اسلامی ایران در تهران و همین طور حکومت اسلامی طالبان در کابل، برای حل این مشکلات تلاش کند.
برخی فعالان ورزش مهاجر مهاجر در این دیدار با رئیس کمیته ملی المپیک حکومت اسلامی طالبان در تهران، به مواردی از مشکلات ورزشکاران مهاجر همچون خروج و مراجعت کسانی که برای بازی های ملی انتخاب می شوند، ورود بازیکنان مهاجر به تیم ها و لیگ های سطح بالای ورزش ایران، عدم امکان شرکت مربیان و داوران مهاجر در کلاس های آموزشی و... اشاره کردند.
رئیس کمیته ملی المپیک حکومت اسلامی طالبان ضمن جمع آوری و یادداشت مشکلات ورزشکاران وعده سپرد که مشکلات آنان را پیگیری و در جهت حل آن تلاش خواهدنمود.
این در حالیست که قبل از این، هیئتی سه نفره از کمیته ملی المپیک افغانستان به ایران سفر کرده و با شماری از فعالان ورزش و ورزشکاران مهاجر در شهرهای مختلف جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرده است. در رأس این هیئت احمد ناصر زاخیلی، معاون مالی کمیته ملی المپیک و ریاست عمومی تربیت بدنی کشور قرار دارد، و دین محمد صافی و جان علم خان حسنی، دو عضو دیگر آنست.
زاخیلی در سفری به شهر قم، در دیدار با نمایندگان رشته های مختلف ورزشی مقیم این شهر، اعلام نمود که مقرر است در این سفر یک نفر مسئول عمومی بعنوان نماینده ی ورزشکاران مهاجرین انتخاب گردد تا مرجع و آدرس واحدی برای پیگیری و حل مشکلات ورزشکاران باشد که این فرد برمبنای رأی گیری عمومی طی چند روز آینده در تهران تعیین خواهد شد.
قرار بود این جلسه و رأی گیری عمومی روز دوشنبه، 23 اسفند در محل سفارت افغانستان در تهران اجرا شود اما به دنبال این تلاش ها، تعدادی از فعالان و نمایندگان قانونی ورزش مهاجرین از رشته های مختلف و همین طور پیش کسوتان ورزش مهاجرین از عملکرد این هیئت به ویژه عدم مشورت لازم با نمایندگان ورزش مهاجرین از رشته ها و فدراسیون های مختلف و همین طور برگزاری انتخابات عجولانه بدون اساس نامه و طرزالعمل انتقاد کرده و خواهان زمینه سازی بیشتر برای برگزاری انتخابات نماینده ورزش مهاجرین در ایران شدند.
منبع:

1400/12/25
21:13:55
0.0 از 5
634
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , بازیكن
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد