انجمن گلف NCGU
ناگفته های دختر وزنه بردار ایران:

دنبال حقم بودم اما گفتند وارد حاشیه نشو

دنبال حقم بودم اما گفتند وارد حاشیه نشو

به گزارش انجمن گلف دختر وزنه بردار ایران در مورد مشکلات و مسائلی که برایش به وجود آمد صحبت کرد و اظهار داشت: انتقادهایم به جا و عین حقیقت بود.پوپک بسامی در گفتگو با ایسنا به کنار گذاشته شدنش از تیم ملی وزنه برداری زنان اشاره و بیان نمود: پس از اینکه در مسابقات آسیایی نتیجه خوبی کسب نکردم، کنارم گذاشتند. اصلا کسی کاری به کارم نداشت که چه وضعیتی دارم و چه به سرم آمده است. این در شرایطی بود که حال روحی و روانی بدی داشتم چون زحمت کشیده بودم و نتیجه نگرفتم. اگر تلاش نکرده بودم آنقدر حالم بد نمی شد.
او اضافه کرد: یک سال پیش از مسابقات آسیایی ۲۰۲۱ تمام سالن ها به علت کرونا تعطیل شد. بنابراین خانه ام را بخاطر تمرینات تغییر دادم، خانه بزرگتری گرفتم و یک گوشه آنرا تجهیز کردم تا تمرین کنم. یکسال شبانه روز تمرین کردم، رکوردهای خیلی خوبی به ثبت رساندم و با رکوردهای خوب به اردوی تیم ملی وارد شدم اما متاسفانه به هزاران دلیل در مسابقات آسیایی نتیجه خوبی نگرفتم و پس از آن رهایم کردند. در ادامه هم کارم را از دست دادم، گرفتار افسردگی شدم، زخم معده گرفتم و یک عمل جراحی انجام دادم اما کسی از این مسائل خبردار نشد و برای کسی هم مهم نبود. انگیزه ام را هم کاملا از دست دادم اما به خودم کمک کردم و تمریناتم را از سر گرفتم.
بسامی با اشاره به اینکه بدترین روزهای زندگی ام را پس از مسابقات آسیایی تجربه کردم، تصریح کرد: از کودکی مستقل بودم و روی پای خودم ایستادم اما روزهای بدی را پشت سر گذاشتم. کارم را از دست دادم، باید ماهیانه پنج میلیون تومان اجاره بدهم تا بتوانم تمرین کنم. هزینه های سرسام آور مربی و سایر موارد هم بماند. در این شرایط حتی اسم من را برای بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی رد نکرده بودند و این را از راه دوستانم فهمیدم چون از آنها یکسری مدارک خواسته بودند اما سراغی از من نگرفتند که با پیگیری های شخصی موفق شدم اسمم را در فهرست قرار بدهم.
او در واکنش به این که از زمانی که به عدم دریافت کامل عیدی ها انتقاد نمود، فدراسیون مقابلش موضع گرفته، اظهار داشت: عید ۱۴۰۰ در اردو بودیم که آقای صالحی امیری از تمرینات ما بازدید و همانجا اعلام نمود مبلغی بعنوان عیدی برای ورزشکاران در نظر گرفته اند. عیدی پس از مسابقات آسیایی پرداخت گردید اما تنها ۳۰ درصد مبلغی که آقای صالحی امیری گفته بود، به حسابم واریز شد. به نایب رییس وقت انتقاد و حقم را مطالبه کردم. جواب داد که میزان عیدی به عملکرد ورزشکاران در مسابقات آسیایی بستگی دارد و از آنجاییکه عملکرد تو بد بوده این مقدار واریز شده است، حالا هم دنبال حاشیه نرو.
او افزود: گفتم دنبال حقم هستم نه حاشیه. نزدیک به سه سال در اردوهای تیم ملی بودم، به خاطر تمرینات و اهدافم از کار، زندگی و خانواده ام گذشتم اما در این زمان فقط یک مرتبه از فدراسیون حقوق گرفتم که مبلغ آن هم یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود. دوستان و نزدیکانم بارها به من گفتند انتقاد نکن چون از تیم ملی خط میخوری اما من کرد هستم و یک رگ حق طلبی دارم که نمی توانم حریف هایم را نزنم. انتقادهایم به جا و عین حقیقت بود، دروغی نداشتم که از کسی بترسم.
ملی پوش وزنه برداری به اقدام هیات وزنه برداری تهران پس از مسابقات آسیایی اشاره نمود و اظهار داشت: پس از اینکه برگشتیم، از هیات تهران گفتند، می خواهیم مراسمی بگیریم و از شما و آقای داودی تقدیر نماییم. گفتم آقای داودی مدال گرفته اما من عملکرد خوبی نداشتم. جواب دادند که شما نماینده تهران و برای ما پرارزش هستید، در این تاریخ به مراسم بیاید. روز بعد از راه پیامک به من گفتند مراسم به علت کرونا کنسل شده است اما چند روز بعد از راه اخبار و رسانه متوجه شدم که مراسم برگزار شده است. نمی دانم چرا آنگونه رفتار کردند و نخواستند در مراسم باشم.
او افزود: شرایطم خیلی بهم ریخته بود و بارها خواستم فکری به حالم بکنند اما کاری نکردند. استان تهران تعدادی ورزشکار در سطح تیم ملی دارد اما اصلا اهمیت نمی دهد که کجا تمرین می کند، مربی شان کیست و چه رکوردهایی می زنند. عجیب تر این که استان تهران پس از گذشت چهار سال از وزنه برداری زنان هنوز میله ۱۵ زنان ندارد. محروم ترین شهرها هم حداقل ۴، ۵ میله ۱۵ دارند. من هم با بدترین شرایط دو میله ۱۵ ایرانی در خانه دارم اما هیات تهران هنوز ندارد. میله ایرانی سه میلیون یا نهایت پنج تومان است. مگر می شود استانی به این بزرگی یک میله در سالن هایش نداشته باشد. این تاسف آور است و فقط وزنه براران زن را دلسرد می کند.
بسامی در پاسخ به این که رسیدگی به وزنه برداری مردان و زنان یکسان است، اظهار داشت: از وزنه برداری مردان خبر ندارم و نمی دانم شرایط شان چگونه است اما حداقل لیگ دارند و از این طریق درآمد کسب می کنند اما زنان از همه چیز محروم هستند. از طرفی مردان رکودرها و بدن هایشان را در لیگ حفظ می کنند، در سال چند مسابقه رسمی می دهند و با شرایط بهتری به مسابقات برون مرزی اعزام می شوند اما مسابقات کشوری زنان دو سال است که تعطیل شده است.
منبع:

1400/12/24
13:38:20
0.0 / 5
396
تگهای خبر: بازی , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد