انجمن گلف NCGU
نمایندگان مجلس مصوب كردند

اختصاص ۲۷ صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به ورزش

اختصاص ۲۷ صدم درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده به ورزش

انجمن گلف: نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند از محل ۲۷ صدم درصد از کل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده اعتبارات لازم برای حوزه ورزش و اشتغال و ازدواج جوانان تامین کند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر و برپایه اعلام خانه ملت، نمایندگان مجلس عصر امروز سه شنبه ۱۷ اسفند در ساعات پایانی بررسی بودجه، با الحاق یک بند به ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱موافقت کردند. در این بند الحاقی آمده است:
دولت مکلف است ۲۷ صدم درصد از کل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت های ورزش بخصوص در حوزه معلولان و جانبازان اختصاص دهد. این مبلغ در ردیف های در ارتباط با وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش در بودجه سنواتی پیشبینی می شود و بعد از مبادله موافقتنامه در اختیار وزارت خانه ها قرار می گیرد.
تبصره ۱- این اعتبار فقط در استان ها هزینه می گردد.
تبصره ۲- پرداخت هرگونه وجهی از بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه ای ممنوع می باشد و در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است.
تبصره ۳- از مجموع عوارض و مالیات ۹ درصدی مبحث قانون مالیات بر ارزش افزوده پیش از توزیع آن منابع بین ذینفعان مبلغ مورد نظر این ماده کسر خواهد شد.
تبصره ۴- دولت مکلف است یک پنجم از منابع درآمدی ماده ۹۴ و یک پنجم از منابع درآمدی ماده ۷۲ این قانون را برای ازدواج و اشتغال جوانان بعنوان سهم وزارت ورزش مطابق بودجه سنواتی پیشبینی و هزینه نماید.


منبع:

1400/12/18
13:58:15
0.0 از 5
676
تگهای خبر: آموزش , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد