انجمن گلف NCGU
پولادگر:

برخورد IOC سیاسی است

برخورد IOC سیاسی است

معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: برخورد IOC در برابر اتفاقات کشورها کاملا سیاسی است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، محمد پولادگر در حاشیه مسابقات قهرمانی کشور پاراوزنه برداری مردان که در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شد، اظهار داشت: مرحوم سیامند رحمان در تمام عرصه ها از جمله؛ اخلاق، منش پهلوانی و افتخاراتی که کسب کرده آن قدر شایسته است که سال ها طول می کشد تا کسی بتواند رکورد سیامند رحمان را در پارالمپیک به ثبت برساند.
وی ادامه داد: این مسابقات چون با حضور نماینده کمیته بین المللی پارالمپیک برگزار شد از اعتبار بین المللی برخوردار بود و رکورد مسابقات برای وزنه برداران داخلی و خارجی به ثبت رسید. ازاین رو جا دارد که از اسبقیان و همکارانش به خاطر برگزاری این گونه رقابتها تقدیر و تشکر نماییم.
پولادگر همینطور در مورد بدهی مالیاتی برخی فدراسیونها و مسدود شدن حساب آنها هم اظهار نمود: خود من هم زمانی که ریاست فدراسیون تکواندو را بر عهده داشتم، درگیر چنین مسئله ای بودم، البته طی سالهای قبل برخی فدراسیونها این مشکل را حل و برخی دیگر آنرا رها کردند، باید در این حوزه در وزارت ورزش به کمک سایر دوستان مذاکراتی بین دو وزارت ورزش و اقتصاد و دارایی صورت بگیرد تا این گونه مشکلات که گریبانگیر تمام فدراسیونهاست، برطرف شود.
وی درباره وضعیت کاروان ایران در بازیهای آسیایی هانگژو چین، اظهار داشت: امیدوارم در این بازیها افتخارات خوبی را در تمام رشته های ورزشی کسب نماییم. همت و تلاش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک این است که کاروان کیفی به این رقابتها اعزام نماییم. به نظر من مهم ترین نتیجه ای که در این بازیها کسب می شود، تلاشی است که ورزشکاران انجام می دهند، بهتر است به این تلاش ها و همت بالایی که ورزشکاران دارند، توجه گردد.
وی در پاسخ به این پرسش که بخاطر جنگ بین روسیه و اوکراین، تحریم هایی ضد روسیه اعمال شده و این مقایسه می شود با جنگ هایی که در کشورهایی مثل سوریه و یمن اتفاق افتاده بود، نظر شما در این حوزه چیست؟ اضافه کرد: برخوردی که صورت می گیرد، این است که IOC هم سکوت کرده و این نشان داده است که به شدت سیاسی هستند. برخلاف شعارهایی که می دهند که ورزش از سیاست جداست، ولی کاملا در این قصه کاملا سیاسی برخورد می کنند.
وی افزود: این همه تجاوز و جنگ هایی که طی سالهای گذشته تحمیل شده سبب محرومیت هیچ کشوری نشده است. با ظالمانه ترین شکل ممکن به مردم بی پناه حمله کردند و حتی اجازه ارسال کمک های مردمی هم داده نمی گردد، اتفاقی که شاید در قرون وسطی هم رخ نمی داد، در این جنگ ها اتفاق افتاده ولی در برابر آنها سکوت کردند. این جا یک دفعه رگ انسانی آنها بیرون زده نشان داده است که این برخورد یک برخورد سیاسی است و اصلا در جهت پشتیبانی از یک کشور نیست. شما مصداق آنرا در سایر کشورها دیدید که کاملا برعکس عمل کردند. امیدوارم جامعه مردم جهان به این ظلم هایی که در کشورهای مختلف صورت می گیرد، نگاه بی طرفانه و انسان دوستانه که در تمام ادیان به آن اشاره شده است، داشته باشند و بر اساس عدالت و انسان دوستانه رفتار کنند.
او در آخر درباره زمان برگزاری انتخابات سایر فدراسیونهای ورزشی، تصریح کرد: چند فدراسیون که دوره آنها به اتمام رسیده، انتخابات آنها اوایل سال آینده برگزار می شود.
منبع:

1400/12/13
16:38:28
0.0 از 5
790
تگهای خبر: المپیك , بازی , پهلوانی , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد