انجمن گلف NCGU
تثبیت جایگاه مقصودلو؛

جایگاه ۱۶ خادم الشریعه در بین ۱۰۰ شطرنجباز برتر جهان

جایگاه ۱۶ خادم الشریعه در بین ۱۰۰ شطرنجباز برتر جهان

به گزارش انجمن گلف بر مبنای رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج، سارا خادم الشریعه و پرهام مقصودلو تنها بازیکنان ایرانی در بین ۱۰۰ بازیکن برتر بخش آزاد و بانوان هستند که به ترتیب رده های ۱۶ و ۳۶ را در اختیار دارند.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، فدراسیون بین المللی شطرنج (فیده) رده بندی جدید بازیکنان فعال در این رشته ویژه ماه مارچ را منتشر نموده است. بر مبنای رده بندی انتشار یافته پرهام مقصودلو همچون گذشته تنها شطرنجباز ایرانی حاضر در بین ۱۰۰ بازیکن برتر جهان است که توانسته جایگاه خویش را در این لیست حفظ کند.
بر این اساس سوپر استاد بزرگ شطرنج ایران با ریتینگ ۲۷۰۱ همچنان در رده سی و ششم جهان قرار دارد.

در رده بندی فیده «مگنوس کارلسن» همچنان با ۲۸۶۴ ریتنیگ صدرنشین است. پس از این شطرنجباز نروژی، علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۸۰۴ صاحب جایگاه دوم است. «لیرن دینگ» چینی هم در این رده بندی با ریتینگ ۲۷۹۹ در رده سوم قرار گرفته است.
در بخش بانوان هم سارا خادم الشریعه بعنوان تنها بازیکن ایرانی حاضر در لیست ۱۰۰ نفره شطرنجبازان برتر جهان صاحب رده ۱۶ است. این استاد بزرگ شطرنج بانوان کشورمان صاحب ریتنیگ ۲۴۸۸ است. در این بخش «یوفان هین» چینی با ریتینگ ۲۶۵۰ همچنان صدرنشین است. «الکساندرا گوریا چکینا» از روسیه با ریتنیگ ۲۶۱۰ دوم است و یک شطرنجباز چینی دیگر به نام «ونژون یو» با ریتینگ ۲۵۶۰ در جایگاه سوم ایستاده است.

در رده سی رنکینگ جهانی شطرنج هم عیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۸۰۴ صدرنشین ۱۰۰ شطرنجباز برتر این رده است. در این بخش آرش داغلی با ریتینگ ۲۴۴۱جایگاه ۹۸ را در اختیار دارد.

1400/12/11
16:48:10
0.0 از 5
704
تگهای خبر: بازی , بازیكن , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد