انجمن گلف NCGU
برای تكرار موفقیت در هانگژو؛

رشته طلایی که نیاز به حمایت دارد

رشته طلایی که نیاز به حمایت دارد

رشته ای که توانست با دو مدال طلای خود رده ورزش ایران در بازیهای آسیایی را ارتقا دهد برای تکرار این موفقیت نیازمند حمایت های ویژه از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است.به گزارش انجمن گلف به نقل از مهر، دو مدال طلایی که کبدی برای کارون ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی به دست آورد ضامن این رشته برای اعزام باردیگر به این بازی ها شده است آنهم بعنوان یک رشته مدال آور در هر دو بخش مردان و بانوان.
البته مدال آوری کبدی در بازی های آسیایی محدود به دوره پیشین این بازی ها نمی گردد طوریکه تیم ملی کبدی مردان ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو و ۲۰۱۴ اینچئون بعنوان نایب قهرمانی دست یافت اما سومین حضور در فینال این بازی ها (۲۰۱۸ اندونزی) را با قهرمانی به انتها رساند.
در بخش بانوان هم تیم ملی کبدی ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو نتوانست تا فینال جلو برود و به حضور در دیدار رده بندی و کسب مدال برنز بسنده کرد. این حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ با راهیابی به فینال و نایب قهرمانی همراه شد، در بازی های آسیایی دوره پیش هم ملی پوشان کبدی بانوان مجدد یک پله ارتقا پیدا کردند و روی سکوی اول ایستاد.
با این پیشینه و حرکت رو به جلو و ممتدی که ملی پوشان کبدی ایران در بازی های آسیایی داشته اند، آنها دوره ی جدید این بازی ها را پیش رو دارند. مسلم است که سکویی بالاتر از قهرمانی برای ملی پوشان کبدی ایران نیست که در هانگژو پیگیر آن باشند اما حفظ همین سکو ماموریت سنگینی را روی دوش آنها گذاشته است.
برای این که این ماموریت به بهترین شکل ممکن ختم بخیر شود و مجدد به طلایی شدن منجر شود، اعضای کادر فنی تیم ملی کبدی مردان و بانوان مبادرت به ارزیابی وضعیت بازیکنان مختلف در فضایی گسترده کردند تا اینطور به همه بازیکنان مستعد فرصت حضور در اردوی تیم ملی را داده باشند.
در این زمینه و بعد از مسابقات قهرمانی کشور کبدی تا به امروز بیش از ۲۰۰ بازیکن در اردوهای مختلف توسط مربیان تیم ملی محک زده شده اند تا گلچین این بازیکنان ترکیب نهایی برای اعزام به هانگژو را تشکیل دهند.
در مجموع این که کبدی برای تکرار دو قهرمانی در دو بازی های آسیایی از ماه ها پیش دست به کار شده است کما این که عباس اورسجی رییس فدراسیون تاکید دارد که دراین زمینه حتی از برنامه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم جلوتر هستند.

وی در مراسمی که بمنظور اهدای حکمش برای دوره ی جدید ریاستش در فدراسیون کبدی انجام شد در مورد وضعیت تیم های ملی کبدی مردان و بانوان اینطور اظهار داشت: «ما از برنامه کمیته و وزارت هم جلوتر هستیم چونکه استارت اردوها را از مهرماه زده ایم و کادر فنی هردو تیم ملی بانوان و آقایان را هم انتخاب نموده ایم اما برای موفقیت در هانگژو نیاز به حمایت داریم چونکه شما بهتر می دانید تکرار و حفظ عنوان قهرمانی خیلی مشکل تر از قهرمانی است، بدین سبب اگر بودجه کافی و دیدارهای تدارکاتی در اختیار تیم های ملی مردان و زنان باشد میتوانم وعده بهترین مدال را بدهم.»
حمایت کافی مسئله ای است که سرمربی تیم ملی کبدی هم روی آن تاکید دارد. امیر مازندرانی که در بازی های آسیایی اندونزی هم هدایت این تیم را بر عهده داشت تاکید دارد که تیمش برای تکرار قهرمانی نیازمند دیدارهای تدارکاتی مناسب می باشد و این مساله میسر نمی گردد مگر با حمایت های لازم.
وی دراین زمینه اظهار داشت: به لحاظ برگزاری اردو از سایر تیم های آسیایی پیش هستیم طوریکه پس از ۶ مرحله اردو بازیکنان به شرایط برگزاری مسابقات تدارکاتی رسیده اند و الان وقت محک خوردن آنهاست.
مازندرانی اشاره کرد: فدراسیون واقعا تمام آنچه لازم بوده را در اختیار ما قرار داده اما ما نیازمند دیدارهای تدارکاتی هستیم و تمرین بدون دیدار تدارکاتی موجب سرخوردگی بازیکن می شود.
سرمربی تیم ملی کبدی درخواست خود از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بمنظور پشتیبانی از تیمش را اینطور مطرح کرد: تقاضا دارم زمینه برگزاری چند دیدار تدارکاتی با تیم های مطرح آسیایی را فراهم آورند.
به هر حال کبدی تنها رشته ای است که در هر دو بخش مردان و بانوان برای کاروان ایران در بازی های آسیایی مدال آور بوده است آنهم با قهرمانی؛ دو طلایی که کبدی در جاکارتا به دست آورد به یک باره موجب صعود ۶ پله ای کاروان ایران در جدول رده بندی و ایستادن در رده ششم شد.
این میزان صعود که با دو طلای تاریخی به دست آمد نتیجه کوشش های چندساله و مستمر بوده است اما تکرار این موفقیت ها حالا به حمایت گسترده تر و بیشتری نیازمند است. مسئولان ورزش اگر روی کبدی بعنوان رشته مدال آور حساب باز کرده اند قاعدتا هزینه های این مدال آوری باردیگر را هم محاسبه کرده و بر این اساس حمایت لازم را از این رشته خواهند داشت چون کبدی اثبات نموده که می تواند کمک حال کاروان برای ارتقا باشد.

1400/12/07
20:03:46
0.0 از 5
751
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد