انجمن گلف NCGU

مجموعه چوگان قصر فیروزه روی هوا

مجموعه چوگان قصر فیروزه روی هوا

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون چوگان از وزارت ورزش و جوانان درخواست نمود که در ارتباط با وضعیت مبهم مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه)، تعیین تکلیف کند.


ابراهیم نوزایی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) که فدراسیون چوگان هم در آن مستقر است و چالش های به وجود آمده با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، اظهار نمود: در ارتباط با تعیین تکلیف این مجموعه ۲ بار با وزیر ورزش و جوانان صحبت کردیم و به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی فرمان داده شد اما عملا از طرف این شرکت اقدامی صورت نگرفت و مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) روی هوا است!
وی با اعلان اینکه علاوه بر این با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نامه نگاری کردیم تا وضعیت چوگان را در مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) مشخص نماید، اشاره کرد: متاسفانه این شرکت تحت عنوان تصرف در اموال دولتی به قوه قضاییه شکایت کرده است و معتقد هستند به سبب این که قرار داد به پایان رسیده و قرارداد جدیدی منعقد نشده به منزله تصرف است.
رئیس فدراسیون چوگان با اشاره به این که مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) بصورت قرارداد BOT در اختیار فدراسیون چوگان قرار داشته و حدود ۱۱ سال از زمان این قرارداد می گذرد، اظهار داشت: مسئولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور اعلام نموده اند که تاریخ این قرارداد به انتها رسیده است اما به لحاظ قانونی باید بدانیم که در قرارداد مربوطه بندهایی وجود داشته که شرکت توسعه و نگهداری باید به آن عمل می کرد.
نوزایی اضافه کرد: معتقد هستیم در صورت عمل نکردن شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به بندهای قرارداد مربوطه، برمبنای الحاقیه، این قرارداد به قوت خود باقی است.
وی با اشاره به این که هم اکنون اوضاع مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه)، مبهم است، اظهار نمود: ظاهرا مقرر است شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی این مجموعه را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد و مقوله درآمدزایی از آن مدنظر است.
رئیس فدراسیون چوگان با تاکید بر این که مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) بعنوان اثر ملی در لیست آثار ملی غیرمنقول ایران ثبت شده است، اشاره کرد: کاربری این مجموعه چوگان است و دراین زمینه مکاتبه ای با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری داشتیم و آنها هم به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نامه نگاری کرده اند که حق تغییر کاربری یا ساخت و ساز در این این مجموعه وجود ندارد و هر اقدامی در این راستا مغایر با قانون است.
نوزایی اضافه کرد: فدراسیون چوگان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی زیر نظر وزارت ورزش و جوانان کارهای خودرا پیش می برند و در ارتباط با چالش به وجود آمده وزارت ورزش باید تعیین تکلیف کند.
وی همین طور در ارتباط با ممانعت از ورود وی به فدراسیون چوگان که در مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) استقرار دارد، اظهار داشت: این مساله برطرف شد و صرفاً چالش واگذاری مجموعه چوگان و سوارکاری شهدا (قصر فیروزه) باقی مانده است.
منبع:

1400/12/04
20:49:17
0.0 از 5
774
تگهای خبر: برند , تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد