انجمن گلف NCGU
سرمربی دوچرخه سواری سپاهان:

چرخ دوچرخه سواران با افزایش دلار نمی چرخد

چرخ دوچرخه سواران با افزایش دلار نمی چرخد

به گزارش انجمن گلف اصفهان سرمربی تیم دوچرخه سواری سپاهان اظهار داشت: صفر تا ۱۰۰ورزش دوچرخه سواری از محصولات خارجی استفاده می شود و به قیمت دلار وابسته است، خیلی از افراد به جهت گرانی و افزایش قیمت دلار، این رشته را کنار گذاشتند.مهران اسماعیلی سودرجانی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به کسب مقام اول تیم دوچرخه سواری بزرگسالان سپاهان در کشور، اظهار نمود: از سال۹۳ به شکل جدی با تیم دوچرخه سواری سپاهان در دو رده جوانان و بررگسالان وارد لیگ کشور شدم، تیم جوانان همگی بومی هستند و نایب قهرمان لیگ جوانان کشور شدند.
وی ادامه داد: در تیم بزرگسالان سپاهان بیشتر از ۶۰ درصد رکابزن بومی در اختیار داریم که در بخش پیست بر سکوی نخست و در بخش جاده جایگاه دوم را به خود اختصاص دادند.
بازیکن سابق تیم ملی دوچرخه سواری، قهرمانی تیم سپاهان در لیگ را با اهمیت دانست و اظهار داشت: حدود ۱۳ تیم در لیگ برتر حضور دارند که هر سال یک یا دو تیم اضافه یا حذف می شوند، اما سپاهان هرسال در بخش پیست بر سکوی قهرمانی ایستاده است. این مورد در حالی اتفاق افتاده که اصفهان هیچ پیست اختصاصی ندارد، بنابراین دستاورد بزرگی است.
اسماعیلی سودرجانی افزود: تیم سپاهان هرسال در فدراسیون جهانی ثبت نام می کند و می تواند به صورت کنتیننتال در مسابقات جهانی شرکت کند، اما سال ۲۰۲۲ به جهت شرایط شیوع کرونا نتوانستیم جز ثبت نامی فدراسیون باشیم.
وی در مورد شرایط و سطح کیفی لیگ دوچرخه سواری کشور، توضیح داد: سطح کیفی لیگ افت داشته که ۹۰ درصد به خاطر رشد نرخ دلار است، چون که بازیکن نمی تواند از لوازم یدکی خوبی استفاده نماید.
سرمربی تیم دوچرخه سواری سپاهان تصریح کرد: از صفر تا ۱۰۰ ورزش دوچرخه سواری را محصولات خارجی تشکیل می دهند؛ از دوچرخه و وسائل مربوطه تا لباس و ابزار، پس به شکلی این ورزش به دلار وابسته است و خیلی از دوچرخه سواران به جهت گرانی موجود این رشته را کنار گذاشتند.
اسماعیلی سودرجانی افزود: امیدواریم دولت با حمایت و نظارت بتواند به این رشته کمک نماید. اخیراَ یک شرکت داخلی آغاز به تولید لباس کرده است، دوست داریم شرکتهای بزرگ در رشته دوچرخه سرمایه گزاری نموده تا به پیشرفت و توسعه این رشته کمک کنند.
وی افزود: امیدوارم بتوانیم در بخش دوچرخه سواری بانوان هم فعالیت خویش را گسترش داده و با توسعه ورزش بانوان، تیم های دوچرخه سواری را در بخش های مختلف رونق بدهیم.
بازیکن سابق تیم ملی دوچرخه سواری در مورد شرایط تیم ملی تصریح کرد: تغییر و تحولاتی در فدراسیون اتفاق افتاده و "علیرضا حقی"، بعنوان یکی از ورزشکاران حرفه ای و قوی کار خویش را به صورت علمی در مقام سرمربی آغاز کرده است. امیدواریم این انتخاب که از بطن جامعه ورزشی این رشته است، شرایط به خوبی را برای تیم رقم بزند.
اسماعیلی سودرجانی از دعوت مهدی و نیما ناطقی، محمد گنج خانلو، میرصمد پورسیدی، بهنام خلیلی خسروشاهی، محمداسماعیل چایچی، امیرحسین جمشیدیان و کیارش نادری به اردوی تیم ملی دوچرخه سواری بخش جاده و نیمه استقامت اطلاع داد و اظهار داشت: حدود هفت نفر از ملی پوشان دوچرخه سواری، از رکاب زنان تیم سپاهان هستند. همینطور محمد دانشور و احمد نصرآبادی هم در اردوی تیم ملی دوچرخه سواری بخش سرعت حضور دارند. این رکاب زنان هر سال در مسابقات آسیایی صاحب مدال بودند که البته دور قبل در جاکارتا به جهت برخی شرایط و بدشانسی ها نتوانستیم به مدال برسیم.
وی به مسؤلان فدراسیون پیشنهاد کرد: فدراسیون علم روز را ضمیمه تیم ملی کرده و با کادر و کمیته فنی قوی امیدواریم بتوانیم آینده خوبی برای این رشته رقم بزنیم. باید دقت کنیم که کمیته فنی تیم ملی از نسل جوان و به روز باشند تا رکاب زنان بتوانند به صورت علمی تمرین کنند.
سرمربی فلاورجانی سپاهان، این باشگاه را یکی از حامیان ورزش اصفهان دانست که تنها بر فوتبال تمرکز ندارد و از سایر باشگاه ها خواست که با حمایت های خود به توسعه دوچرخه سواری بعنوان یکی از رشته های علمی و همگانی که می تواند در سلامت جامعه موثر باشد، کمک کنند.
اسماعیلی سودرجانی با گلایه از سکان داران سابق هیئت دوچرخه سواری استان اصفهان بیان نمود: ومتاسفانه برخی از مسؤلان اسبق با سنگ اندازی ها مانع رونق دوچرخه سواری در استان هستند و امیدواریم با همراهی همگان قطار در حرکت این ورزش را به مقصد برسانیم.
وی در مورد برنامه مسابقات پیش رو تیم ملی دوچرخه سواری، توضیح داد: مسابقات قهرمانی آسیا در بخش پیست -هند را در پیش داریم که اردوهای آن درحال برگزاری است، همینطور مسابقات قهرمانی آسیا در بخش جاده هم در کشور ازبکستان بزودی برگزار می شود.
سرمربی تیم دوچرخه سواری سپاهان افزود: بازی های آسیایی یکی دیگر از مسابقات مهم پیش روی ما است که شهریورماه در گوانجو، چین برگزار می شود، امیدواریم بازیکنان خوب سپاهان هم در آن حضور داشته باشند.
اسماعیلی سودرجانی ضمن اشاره به چالش ها و موانع موجود در راه دوچرخه سواری ایران، بیان نمود: بزرگ ترین مانع سر راه ورزش دوچرخه سواری، تهیه سخت لوازم مورد نیاز است، مورد دیگر بالارفتن هزینه های سفرها است که سبب کاهش حضور در مسابقات می شود و همینطور کمبود مسابقه که بزرگ ترین معضل ورزشکاران ملی پوش است، در حالیکه باید با مسابقات زیاد، تجربه و تمرین بازیکنان بالا رود.
وی افزود: بهترین راهکار برای حل موانع موجود در ورزش دوچرخه سواری، جذب اسپانسر برای تیم ملی و تقویت باشگاه ها برای پشتیبانی از ورزشکاران است. همینطور اعزام مربیان برای کسب تجربه از بهترین مربیان خارجی تأثیر مستقیمی بر رشد تیم ملی دارد.
اسماعیلی سودرجانی اظهار نمود: سطح کیفی کلاس های آموزشی که برگزار می شود، تعریف چندانی ندارد و متاسفانه صرفاً جنبه مدرک گرایی دارد. این نحوه برگزاری کلاس هیچ تاثیری بر ورزش حرفه ای قهرمانی ندارد و شاید بتواند در سطح عمومی اطلاعات همگانی را بالا ببرد. بهترین راه فرستادن گزینشی مربیان داخلی به دوره های آموزشی در خارج از کشور است.
ملی پوش سابق تیم دوچرخه سواری در مورد اقدامات لازم فدراسیون برای ارتقا دوچرخه سواری، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که فدراسیون باید انجام دهد، ساخت پیست های حرفه ای و خوب در شهرهای مختلف است. همینطور باید دوچرخه های پیست باکیفیت وارد کرده و در اختیار هیئت های استانی قرار دهند تا ورزشکاران حرفه ای بهتری تربیت شوند.
اسماعیلی سودرجانی افزود: فدراسیون باید اقداماتی را برای جلب باشگاه ها و شرکت ها و تیم داری آنها در لیگ دوچرخه سواری انجام دهد و در کنار آن با تیم ها و باشگاه های موجود هم تعامل کرده و نگاه حمایتی خویش را از آنها برندارد.
وی وضعیت قراردادهای رکاب زنان را نامطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با وجود این که دوچرخه سواری بیشترین میزان مصرف انرژی را در بین ورزش ها دارد، اما قراردادهای خوبی با ورزشکاران بسته نشده و نمی تواند هزینه آنها را جبران کند.
سرمربی تیم دوچرخه سواری سپاهان در انتها تصریح کرد: دوچرخه سواری یک وزش المپیکی است که اگر مورد توجه مسئولین قرار گیرد، شانس کسب مدال را داریم، همان گونه که سابقه کسب مدال در بازی های آسیایی را داریم.
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، اردوی تیم ملی دوچرخه سواری ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی جاده و مسابقات بین المللی ترکیه تا ششم اسفندماه سالجاری با حضور پنج رکاب زن سپاهان در تهران برگزار می شود.
منبع:

1400/11/29
22:43:34
0.0 از 5
722
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , بازیكن
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد