انجمن گلف NCGU
یك كارشناس:

باید اعتراف کرد مدیری برای آینده ورزش خوزستان پرورش نداده ایم!

باید اعتراف کرد مدیری برای آینده ورزش خوزستان پرورش نداده ایم!

به گزارش انجمن گلف خوزستان یک کارشناس ورزشی اظهار داشت: در ورزش استان بازیکنان، ورزشکاران، مربیان و کارشناسان زیادی طی سالیان اخیر استعدادیابی و به ورزش استان و کشور معرفی شده اند اما باید اعتراف کرد در تربیت و پرورش مدیر بسیار ضعیف عمل کرده ایم و حدودا می توان گفت هیچ مدیری برای آینده ورزش استان نساخته ایم.


محسن بابادی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: اگر بخواهیم تمام مشکلات ورزش خوزستان خصوصا فوتبال طی ۳ دهه اخیر را بررسی و ریشه یابی نماییم، به مدیریت ناکارآمد و عمدتاً غیربومی می رسیم. همان گونه که نقش یک رهبر در یک اجتماع، نقش یک لیدر در جهت دهی و سازماندهی تماشاگران طی یک مسابقه ورزشی، جایگاه سرمربی در یک تیم و باشگاه ورزشی و مدیر هر شرکت یا اداره ای در هدایت، کنترل، سازماندهی و پیاده سازی اهداف آن مجموعه کلیدی ترین و مهم ترین موضوع قابل بحث است، نقش یک مدیر ورزشی توانمند بالای سر یک مجموعه ورزشی نیز از نان شب واجب تر است.
وی بیان کرد: به اعتقاد بنده طی سه دهه اخیر، هر چه در فوتبال پایه، رده های باشگاهی و سایر ارکان ورزش و حتی ادارات غیرورزشی استان ضربه خورده و عقب مانده ایم، به خاطر انتخاب های ناصحیح و ترجیح دادن روابط بر ضوابط و عدم شایسته سالاری در انتخاب ارشدترین عضو آن مجموعه ها بوده است. اگر اکنون چیزی از ورزش خوزستان باقی مانده، به خاطر تلاش ها و مدیریت قوی مدیرانی دلسوز و استخوان خورد کرده است که بدون رانت و لابی بر مسند ورزش استان تکیه زده و طی تصدی گری این پست ها، اقدامات شایسته و تاثیرگذاری انجام داده اند. مدیران خوشنامی که هنوز آوازه و ثمره خدمات آنها در جزیی ترین امورات ورزش استان کاملا مشهود است.
این کارشناس ورزش عنوان کرد: اما آن چه از نکات بالا مهم تر بوده، عدم کادرسازی و مدیرپروری در ورزش خوزستان است. در ورزش استان بازیکنان، ورزشکاران، مربیان و کارشناسان زیادی طی سالیان اخیر استعدادیابی و به ورزش استان و کشور معرفی شده اند، اما باید اعتراف کرد در تربیت و پرورش مدیر بسیار ضعیف عمل کرده ایم و حدودا می توان گفت هیچ مدیری برای آینده ورزش استان نساخته ایم و مشاهده می شود آن مدیران خوشنام، کاربلد و زحمتکش گذشته نیز یا دیگر در بین ما نیستند یا اینکه به مرز بازنشستگی یا کهولت سن رسیده اند.
وی افزود: ای کاش طی سه دهه اخیر افراد جوان، تحصیل کرده، خوشنام، دارای فن بیان، شجاع و آینده داری که دارای سواد، دانش یا توان مدیریتی بودند، شناسایی می شدند و چند سالی در کنار مدیران ورزشی حضور داشتند و در تصمیم گیری ها، چشم اندازها، چالش ها و جلسات شرکت می کردند تا انواع تجربیات مدیریتی را آموخته و کم کم می توانستند به بدنه ورزش استان تزریق شده تا آینده ورزش استان در پی پرورش چنین مدیران لایق و جوانی تضمین شود و خود این مدیران نیز می توانستند با به کار گیری تمامی ظرفیت ها، امکانات و منابع انسانی حال و آینده ورزش استان را بسازند اما متاسفانه چنین نشد و الان تعداد مدیران توانمند و موثر در ورزش استان انگشت شمارند.
بابادی اظهار داشت: یکی از محدود مدیران جوان که باتوجه به عناوین قهرمانی، مدارک و مدارج تحصیلی، مربیگری، مدرسی و کوشش های خود بصورت یک استثنا و بر اثر شایستگی هایش سکان هدایت ورزش استان را در دست گرفته، آقای بنی تمیم سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خوزستان است که از خود او که این راه سخت را پیموده تا به جایگاه فعلی رسیده، انتظار می رود مدیران جوانی از اقصی نقاط استان باتوجه به شایستگی هایشان را استعدادیابی و پرورش دهد و در کنار مدیران با تجربه در رشته های مختلف قرار داده تا بعد از چند سال تجربیات آنها را کسب کرده و بعد از بازنشستگی یا کنار رفتن یا حتی ارتقا آن مدیران باتجربه، ورزش استان خالی از مدیران لایق نمانده و مدیری جوان اما پخته، آشنا به کار و تربیت یافته در چرخه مدیریتی، سکان هدایت آن مجموعه ورزشی را پذیرفته تا خدای ناکرده محتاج مدیران ناکارآمد، سیاسی، تحمیلی و حتی غیربومی نشویم.
وی بیان کرد: اساسا آقای بنی تمیم توانایی پرداختن به این طرح ۳ تا ۵ ساله را داشته و جز این نیز از ایشان انتظار نمی رود. حتی در سایر ادارات، شرکتها و باشگاه های دولتی و خصوصی نیز می توان این ایده را پیاده سازی نمود تا گلچینی از بهترین مدیران برای آینده ورزش و حتی خارج از ورزش استان پرورش یافته تا چرخ ورزش استان به حرکت درآید و خدای ناکرده مجبور نشویم بعد از انتخاب مدیران کم تجربه و غیرمتخصص، هزینه های گزافی بابت اهتمام و خطا و... بپردازیم. به اعتقاد من اگر می خواهیم مانع از فروپاشی و به قهقرا نرفتن ورزش استان در سالهای آتی شویم، می توان روی این مساله بسیار مهم کار و برنامه ریزی نمود. دقیقا همان کاری که در کشورهای پیشرفته جهان و حتی آسیا همچون کره، ژاپن و... نیز انجام می شود.
این کارشناس ورزش اظهار داشت: امیدوار هستم آقای بنی تمیم و سایر مدیران ورزشی و حتی غیرورزشی و دیگر مجموعه های بزرگ و موثر استان، فرمانده پروری و مدیرسازی را سرلوحه کار خویش قرار داده تا خدای ناکرده فردا روز حسرت فرصت های از دست رفته را نخوریم. پیشنهاد می کنم حال که تا کنون چنین کاری نکرده ایم، با اقتباس از این ضرب المثل ها که "ماهی را هروقت از آب بگیریم تازه است"، یا "جلوی ضرر را هر جا که بگیریم منفعت است"، می توان برای آینده ورزش و حتی سیاست استان در سطح کلان برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت، بلندمدت و نیز تصمیم سازی داشت تا ورزش استان در سال های آتی از رخوت و عقب ماندگی فعلی که ریشه در عدم آینده نگری سالهای اخیر دارد، بیرون رود.
منبع:

1400/11/23
12:44:13
0.0 از 5
629
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد