انجمن گلف NCGU
هزینه ها كمرشكن شده؛

فضل الله باقرزاده: از لغو دو جام جهانی شمشیربازی خوشحال شدم!

فضل الله باقرزاده: از لغو دو جام جهانی شمشیربازی خوشحال شدم!

رییس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به منتفی شدن اعزام تیم ملی اسلحه سابر به دو مرحله جام جهانی اظهار داشت: اقدامات لازم را برای حضور در این دو رویداد انجام داده بودیم اما از لغو شدن شان خوشحال شدم.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر این که حفظ و ارتقای جایگاه تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در رنکینگ جهانی یکی از اولویت های فدراسیون شمشیربازی است، اظهار داشت: به همین دلیل حضور در تمام رویدادهایی که درتقویم فدراسیون جهانی تصویب شده را در برنامه قرار می دهیم. در همین راستا قرار بود این تیم در جام های جهانی لهستان و ایتالیا شرکت نماید اما هر دو رویداد به خاطر همه گیری باردیگر کرونا لغو شده است.
وی با یادآوری این که تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر پس از المپیک تا به امروز تنها درمسابقات گرجستان شرکت داشته است، اشاره کرد: برای این تیم و بازیکنانش لازم است که هر چه بیشتر در رویدادهای معتبر شرکت داشته باشند، برای سفر به لهستان و ایتالیا هم ما پس از کسب مجوز شورای برون مرزی، تمام اقدامات لازم را انجام داده بودیم با همه اینها از تصمیم فدراسیون جهانی برای لغو مسابقات استقبال کرده و واقعا خوشحال شدم!
رئیس فدراسیون جهانی شمشیربازی دراین زمینه به هزینه های اعزام های بین المللی اشاره نمود و اظهار داشت: تا پیش از شیوع و همه گیری کرونا، تیم ملی اسلحه سابر ایران حدودا در تمام رویدادهای مصوب در تقویم جهانی شرکت داشت. هزینه هر اعزام به طور متوسط ۵۰ میلیون تومان می شد اما امروز همان اعزام ها با همان شرایط بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان بار مالی برای فدراسیون دارد. هزینه های اعزام واقعا کمرشکن شده است. طبیعی است که هرچه اعزام ها کمتر باشد از این حیث فشار کمتری را متحمل می شویم آنهم در وضعیت اقتصادی که با آن مواجه هستیم.
باقرزاده اشاره کرد: تیم ملی شمشیربازی هم اکنون بالاتر از آمریکا و فرانسه و پس از کره جنوبی، ایتالیا، مجارستان، آلمان و روسیه در رده ششم جهان قرار دارد. این تیم باید جزو هشت تیم جهان باقی بماند و لازمه این مساله هم حضور ثابت در رقابت هایی است که از طرف فدراسیون جهانی برگزار می شود، غیبت در یک رویداد به منزله از دست رفتن امتیاز آنست و همین مسئله موجب عقب افتادن تیم ایران از رقیبانش می شود. در این میان اگر رویدادی از طرف فدراسیون جهانی لغو شود همه کشورها فرصت حضور در آنرا از دست می دهند نه فقط ایران، بنا بر این است که می گویم از منتفی شدن برگزاری جام جهانی لهستان و ایتالیا خوشحال شدم چون یک دفعه مالی را از روی دوش مان برداشت بدون این که نگرانی بابت عقب ماندن ملی پوشان از رقیبان جهانی شان داشته باشیم.
وی با تاکید بر این که در هر شرایطی اعزام ملی پوشان را از دستور کار خارج نمی نماییم، اشاره کرد: باید پذیرفت که این اعزام ها بار مالی سنگینی دارد با این وجود حضور در هیچ میدانی را از ملی پوشان اسلحه سابر دریغ نمی نماییم. البته این نگاه را در مورد ملی پوشان دیگر اسلحه ها هم داریم کمااینکه تیم ملی اسلحه اپه را راهی مسکو کردیم تا هم در مسابقات بین المللی این کشور شرکت داشته باشد و هم کمپ تمرینی.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با یادآوری این که فدراسیون جهانی هنوز در مورد جام جهانی مجارستان تصمیمی در خصوص لغو نگرفته است، اظهار داشت: بدین سبب حضور در این رویداد کماکان در برنامه است اما بعید نیست در نهایت برگزاری آن هم لغو شود. با این وجود اردوی تیم ملی اسلحه سابر برای این رویداد کماکان درحال پیگیری است.
باقرزاده همین طور به برنامه فدراسیون شمشیربازی برای اعزام تیم به مسابقات نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا اشاره نمود و اظهار داشت: این مسابقات از ۵ اسفندماه در ازبکستان شروع می شود. مجوز اعزام را گرفته ایم اما مقرر است بصورت محدود در این رقابت ها شرکت داشته باشیم. در کل با ۱۶ - ۱۵ بازیکن در دو بخش دختران و پسران این مسابقه شرکت خواهیم داشت.

1400/11/19
23:06:11
0.0 از 5
450
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد