انجمن گلف NCGU
بازهم دنبال ركوردشكنی ام

هاشمیه متقیان: از دریافت جایزه بهترین ورزشکار سال ناامید نیستم

هاشمیه متقیان: از دریافت جایزه بهترین ورزشکار سال ناامید نیستم

انجمن گلف: پارادوومیدانی کشورمان که در بازی های پارالمپیک توکیو دوومیدانی ایران را برای اولین بار صاحب مدال این بازی ها کرد، امیدوار است که گزینه منتخب آسیایی ها در تعیین بهترین ورزشکار سال باشد.هاشمیه متقیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به این که از طرف کمیته پارالمپیک آسیا بعنوان یکی از ۵ نامزد کسب عنوان بهترین ورزشکار سال ۲۰۲۱ میلادی تعیین شده است، اظهار داشت: شک ندارم که عملکردم در بازی های پارالمپیک توکیو و این که برای اولین بار در تاریخ دوومیدانی و پارادوومیدانی ایران موفق به کسب مدال طلا در بخش پرتاب نیزه شدم در این انتخاب بی تاثیر نبوده است.
وی اشاره کرد: در بازی های پارالمپیک توکیو من رکورد جهانی پرتاب نیزه را شکستم و اینطور مدال طلا را گرفتم. هنوز شیرینی آن لحظه که رکوردشکنی و قهرمانی ام را مسجل کردم را حس می کنم و حتی از فکر کردن به آن هم لذت می برم؛ بااینکه آن بازی ها تمام شده، پرونده اش هم بسته شده است و باید به فکر آینده و دیگر رویدادها باشم.
این پارادوومیدانی کار اشاره کرد: در هر صورت به خاطر موفقیتی که در توکیو داشتم نامزد بهترین ورزشکار سال در بخش بانوان شده ام و از این حیث خوشحالم به ویژه که این مساله را یک موفقیت بزرگ برای ورزش زنان کشورم می دانم.
متقیان در مورد این که «چقدر احتمال می دهد که برنده جایزه بهترین ورزشکار سال شود؟» اظهار داشت: همیشه اعتقاد داشته ام که انسان خوش شانسی هستم و رحمت و لطف خدا همیشه شامل حالم بوده است. البته ورزشکاران دیگری هم که برای این جایزه کاندیدا هستند، به نوبه خود جزو بهترین ها هستند. دو دوومیدانی کار و دو ورزشکار تنیس روی میز رقیب من دراین زمینه هستند. از این که بتوانم در رقابت با آنها صاحب جایزه بهترین ورزشکار سال شوم، ناامید نیستم.

وی اشاره کرد: اگر این اتفاق بیفتد که یک موفقیت به ورزش بانوان ایران اضافه شده است و بابت آن شکرگزار خواهم بود. اگر هم این جایزه به من تعلق نگیرد، انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است، کماکان مصمم به تمریناتم ادامه می دهم چون اهداف بزرگی در پیش دارم.
این قهرمان بازی های پارالمپیک با اشاره به پیگیری تمریناتش اظهار داشت: پس از بازی های پارالمپیک دو هفته استراحت و پس از آن تمریناتم را پیگیری کردم چونکه برای بازی های پاراآسیایی سال آینده مصمم به کسب مدال و ارتقای رکورد هستم.
متقیان با یادآوری این که در بازی های پاراآسیایی اندونزی صاحب مدال طلا و نقره در پرتاب دیسک و نیزه شد، اشاره کرد: من فقط هر چهار سال یکبار در بازی های پاراآسیایی می توانم همزمان در دو بخش پرتاب دیسک و نیزه شرکت کنم، در مسابقات قهرمانی جهان و بازی های پارالمپیک فقط اجازه حضور در رقابت های پرتاب نیزه که تخصص اصلی ام است را دارم.
وی افزود: بدین سبب از فرصت حضور در بازی های پاراآسیایی هانگژو باید استفاده کنم تا هم طلای پرتاب دیسک را تکرار کنم و هم نقره پرتاب نیزه را ارتقا دهم، باید این مدال ها را با رکورد شکنی به دست بیاورم.
این پارادوومیدانی کار اشاره کرد: برای رسیدن به اهدافم هفته ای ۱۰ جلسه تمرین دارم، ۴ جلسه به تمرین بدنسازی و ۴ جلسه به تمرین پرتاب اختصاص دارد، ۲ جلسه هم تمرین هوازی دارم.
هاشمیه متقیان اظهار داشت: تمریناتم را زیر نظر مربی ام دنبال می کنم، در عین حال باید نیم نگاهی هم به حریفانم داشته باشم اما بیشترین تمرکزم روی خودم و وضعیت آمادگی ام است که فعلا از آن راضی ام.


منبع:

1400/11/16
23:16:09
0.0 از 5
525
تگهای خبر: المپیك , بازی , برند , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد