انجمن گلف NCGU
یوسفی:

نامه ای از AFC دریافت نکردیم

نامه ای از AFC دریافت نکردیم

به گزارش انجمن گلف مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در نشست خبری که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد، اظهار داشت: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی میرات دار پروژه های ناتمام زیادی است که اهتمام داریم برحسب اولویت ها به پایان برسانیم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، علیرضا عاصم یوسفی در نشست خبری که امروز شنبه ۱۶ بهمن در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار نمود: چهل و ۳ سال است که از تولد انقلاب سپری می شود و باید طی این سالها شاهد بلوغ و باروری این درخت شکوهمند باشیم. دولت خدمتگزار و بالطبع آن وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی عزم و اراده خودرا به کار بستند تا مسئولیت ها به نقطه شکوفایی تبدیل گردد.
وی اظهار داشت: ۲۱۱ پروژه ملی و استانی آماده افتتاح است که شامل ۵۹ پروژه شهری و ۱۵۲ روستایی، ۳۴ سالن ورزشی، ۱۲ زمین فوتبال چمن مصنوعی بزرگ، ۱۴۰ زمین مینی فوتبال، ۵ استخر سرپوشیده، ۱۸ اماکن ورزشی، ۲۰۱ فضای روزباز و... است که در مجموع ۲۲۶ پروژه با اعتبار ۶۲۲ میلیارد تومان به اماکن و چرخه ورزش اضافه خواهد شد که تا آخر سال جاری به ۶۲۱ پروژه خواهد رسید.
عاصم یوسفی درباره بدهی فدراسیون ها به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اشاره کرد: بدهی فدراسیون ها طی سالهای قبل انباشته شده و به ۱۱۰ میلیارد تومان تا به امروز رسیده است. شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی یک شرکت کاملا دولتی و تحت نظارت دستگاه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی است و باید پاسخگوی بدهی خود از فدراسیون ها، جامعه ورزش و بهره برداران و پیمانکاران باشد، اینکه فدراسیون ها بدهی دارند و پرداخت نمی کنند باید بگویم که همه از یک خانواده هستیم. تعیین و تکلیف این ارقام به نفع شرکت توسعه و فدراسیونهاست.

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی همین طور درباب بدهی دو تیم استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: این دو تیم متعلق به وزارت ورزش و جوانان است و طی سال جاری یا سال آینده بدهی های این دو باشگاه پرداخت می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وظیفه ساخت و ساز برعهده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است، اضافه کرد: وظیفه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ساخت و ساز است، جانمایی و نیازسنجی وظیفه اداره کل استانهاست، برخی پروژه ها طی ۴ ماه گذشته ۶۵ تا ۷۰ درصد پیشرفت داشتند که البته این پروژه ها در ۱۳ سال قبل مسکوت مانده بودند و ساخت آنها به کندی پیش می رفت، طی ۴ ماه گذشته هیچ پروژه ای به این سرعت نمی توانست آماده شود اما با تلاش دوستان شرکت توسعه و حمایت های سجادی توانستیم این تعداد پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.

یوسفی همین طور درباب برخی ایرادات وارده به آزادی از طرف AFC، اظهار داشت: هنوز از ای اف سی در این خصوص نامه مکتوبی دریافت نکردیم، بیش از ۵۰ سال است از بهره برداری مجموعه ورزشی آزادی می گذرد.
وی پیرامون ایراداتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه آزادی گرفته، اظهار داشت: هنوز از ای اف سی چیزی مکتوب دریافت نکردیم اما در حالت کلی آزادی فرسوده است و بیش از ۵۰ سال از بهره برداری آن می گذرد. ایراداتی هم دارد اما در ۴ ماه گذشته به سمت اصلاح رفتیم، بطورمثال سالن ۱۲ هزار نفری که سقف آن آب می داد را اصلاح کردیم. ۶۰ میلیارد تومان برآورد هزینه شده که بصورت رایگان ظرف ۲۵ روز سقف آماده شد و برای مسابقات کشتی نظامیان جهان مورد استفاده قرار گرفت و برای استخر قهرمانی هم برنامه داریم. دستور وزیر است تا اصلاحات کامل صورت بگیرد.
مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره این که برخی از پروژه ها ناتمام مانده و برنامه شرکت توسعه برای این زمین ها چیست، اظهار نمود: امروز تعدادی به افتتاح رسیده و تعدادی هم در هفته دولت سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسانیم. در مورد زمین فدراسیون ها در مجموعه آزادی با همکاران مان جلسه گذاشتیم. زمین هایی نیز وجود داشت که به نفع شرکت برگرداندیم و هیچ فدراسیونی در آزادی زمین ندارد. در تلاش هستیم با طراحی برجی همه فدراسیون ها را در آزادی تجمیع نماییم.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره استادیوم ۴۰ هزار نفری آزادی، اظهار داشت: استادیوم ۴۰ هزارنفری بانوان ۱۳ سال پیش آغاز به ساخت کرد اما به خاطر مشکلات پیمانکار پروژه تعطیل و در نهایت مسکوت می ماند. در این ۱۰ سال زیان هایی از شرکت دریافت می شود و امسال هم از طرف پیمانکار ضرری حدود ۷.۵ میلیارد اعلام گردید. جلسه ای با او گذاشتیم و قرار شد این پروژه در اختیار شرکت باشد. فکر می کنم سال بعد این پروژه را وارد ساخت نماییم تا سال های بعد به بهره برداری برسد.
یوسفی همین طور درباره این که برخی تیم های فوتبال مانند فجر، نساجی و... نگرانی هایی درباره عدم زمین مناسب دارند، اظهار داشت: ما در ۴-۵ ماهی که مستقر شدیم پروژه های بالای ۶۵ درصد را روی مدار آوردیم. استادیوم هایی قبلا تولید شده و شاید در آن منطقه مورد نیاز نبوده، اینها میراثی هستند که به ما رسیده و اگر این پروژه ها به سرانجام نرسد مستهلک می شوند و از بین می روند. برخی هم مطالبه تکمیل پروژه دارند، سفرهای استانی که وزیر و معاونان رفته اند این مطالبات بوده، نمی توانیم آنها را رها نماییم و سراغ ۵ ورزشگاه برویم.
وی افزود: انزلی را روی مدار آوردیم و آماده کردیم. انزلی نوسازی شده و در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد اما برخی موارد در زمینه مدیرکل است. سال ۹۴ شرکت توسعه ۳۰۴ میلیارد تومان نقد بودجه عمرانی داشته، امسال ۳۵۰ میلیارد تومان به اوراق بودجه شرکت است در صورتیکه باید ۳۵۰۰ میلیارد می شد. وضعیت بودجه را هم باید ببینیم اما با همه این موارد و کسری بودجه افتتاحیه ها انجام شد که کار بسیار بزرگی است. همه هدف وزارت این بوده که حال مردم خوب شود و نشاط به مردم برگردد. ما دروغ نمی گوییم اما تلاش مان را به کار می گیریم.
وی پیرامون این پرسش که استقلال و پرسپولیس آواره زمین تمرین هستند و حتی تیم های مازندرانی هر روز در رفت و آمد هستند، اظهار نمود: استقلال و پرسپولیس زمین تمرین دارند.
یوسفی در پاسخ به این پرسش که پس چرا گل محمدی استعفا داده و زمین تمرین در تهران کم است، اظهار داشت: نمی دانم گل محمدی چه نکته ای گفته است اما با درویش صحبت کردم و وی گفت مشکلی وجود ندارد. این که می گویید این دو تیم زمین اجاره ای دارند، در دنیا کدام تیم به این شکل نیستند؟ این تیم ها درآمد دارند. باتوجه به تاریخی که ایران دارد همه دنیا از ما برداشت کرده اند، این که بگوییم هر کاری آنها انجام می دهند درست است و برای ما اشتباه، این طور نیست. حالا این دو تیم برای وزارت ورزش هستند و مشکلی وجود ندارد. هر جا هم مشکلی باشد در خدمت آنها هستیم. حتی زمین فولاد برای ماست و مالکیت زمین برای شرکت توسعه است و آنها وارد یک قرارداد بیوتی شده اند. استقلال و پرسپولیس هم می توانند این کار را انجام دهند اما آنها خواستند دولتی کار کنند.
یوسفی درباره وضعیت پیست سوارکاری گنبد، اظهار نمود: مالکیت پیست برای شرکت توسعه است و بهره برداری که سرویس دهی دارد، هیات سوارکاری استان است. تمام مسئولیت با آنهاست و شرکت توسعه فقط طرف قرارداد است.
یوسفی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه چند رییس وعده تجمیع فدراسیون ها را داده اند مانند وعده ای که در باشگاه انقلاب داده شد و شما هم وعده ساخت برج در آزادی داده اید، اشاره کرد: برای راه اندازی و ایجاد یک ساختمان نیاز به زیرساخت است. مجموعه انقلاب برای آستان قدس است و بخش اعیانی آن برای ماست. آن فردی که می خواست این کار را انجام دهد نمی دانم چه شرایطی مد نظرش بوده و کسی را نقد نمی کنم اما مجموعه آزادی کامل برای وزارت ورزش و شرکت توسعه است. این که می خواهیم برج فدراسیون ها را راه اندازی نماییم این طور نیست که آنها مستاجر ما شوند و بدهی ها تکرار شود بلکه کارشناسی پیش می رویم. با برخی فدراسیون ها صحبت کردم. برای راه اندازی هزارمتر ساختمان، یک فدراسیون حدود ۱۰-۱۵ میلیارد نیاز دارد اما در برج فدراسیون ها می توانند با فضای مشاعی با ۷ میلیارد تومان وارد شوند.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره این که چرا استقلال و پرسپولیس باید هزینه تبلیغات را بپردازند و این پولها کجا هزینه می شود، اظهار داشت: ورزشگاه آزادی حدود ۷۰۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد تا به وضعیت مطلوب برسد. تیم ها قرار نیست برای هر بازی یک میلیارد بدهند، هزینه هر بازی ۲۳۹ میلیون است و آن یک میلیارد برای توافق بین تیم ها، سازمان لیگ، شرکت توسعه که مقرر شد، تعیین شده است. هزینه آزادی برای یک بازی لیگ ۱۰ میلیارد است و رقمی که برای ۳۰ بازی جذب شده ۳۰۰ میلیارد است آنجا بود که ما گفتیم استقلال و پرسپولیس باید این هزینه ها را جذب کنند. سازمان لیگ هم متضرر نشده و عددی که برمی دارد بیشتر از قبل است. ۱۰ درصد این مبالغ را شرکت توسعه برمی دارد که برای نگهداری آزادی و توسعه ورزش خواهد بود.
یوسفی درباره این که شما در صحبت های خود گفتید میراث دار اقدامات گذشته هستید، اشاره کرد: اقدامات خوبی در سالهای قبل انجام شده و اتفاقاتی هم در این راه افتاده است. مهرماه که وارد شرکت توسعه شدیم همه می گفتند این شرکت سرمایه دار است، ۶ ماه حقوق پرسنل معوقه مانده بود و ۵۰ میلیون سپرده بود. بیمه پرسنل هم معوق و حدود ۱۴۰ میلیارد بدهی به روز شرکت بود. حدود یک ماه بعد قسمتی از این بدهی ها و معوقات پرداخت گردید و توانستیم مدیریت نماییم. شرکت هم اکنون در وضعیت مطلوبی به سر می برد و اتفاقاتی که در قبل افتاده می توانست به این شکل نباشد.
وی درباره این که هزینه ۵۸۰ میلیاردی برای بازسازی آزادی از کجا تامین می شود، اضافه کرد: قسمتی از تبلیغات تامین می شود و بخش دیگر را با سرمایه گذاران صحبت می نماییم تا به وضعیت مطلوب برسیم.
وی در آخر همین طور درباب این پرسش که زمزمه هایی برای انحلال شرکت توسعه شنیده می شود، اظهار داشت: من بعنوان مدیرعامل از انحلال شرکت توسعه خبر ندارم.
منبع:

1400/11/16
22:38:02
0.0 از 5
751
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد