انجمن گلف NCGU
ادعای ملی پوش اسكی:

فدراسیون با دو میلیارد بدهی مدیریت لاكچری دارد

فدراسیون با دو میلیارد بدهی مدیریت لاكچری دارد

انجمن گلف: ملی پوش سابق اسكی می گوید با رئیس فدراسون برای حل اختلافاتشان صحبت كرده است اما عدم پیگیری رئیس فدراسیون موجب شد تا این اختلافات همچنان پابرجا بماند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، چند روزی است كه اتفاقات سال قبل اسكی در مورد نحوه برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی برای قهرمانی جهان، وضعیت حضور اسكی بازان در اردوی تیم ملی و اختلافاتی كه بعد از آن بین بعضی از اسكی بازان و فدراسیون به وجود آمد، حواشی زیادی را برای این رشته به وجود آورده است. اوایل هفته بود كه حسین ساوه شمشكی در اعتراض به عدم تمدید كد فیز و استفاده رایگان از پیست اسكی توچال از فدراسیون انتقاد نمود.
ساوه شمشكی در مورد شروع اختلاف خود با فدراسیون به ایسنا اظهار داشت: سال قبل از ناحیه مچ پا مصدوم شدم و امكان تمرین با سایر اسكی بازان را نداشتم. حتی پزشك من در مورد شرایطم برای فدراسیون نامه نوشت اما فدراسیون اظهار داشت كه فقط نظر كمیته پزشكی خودرا قبول دارد بنا بر این از رئیس كمیته پزشكی فدراسیون نامه ای گرفتم در خصوص اینكه ۴ تا ۶ هفته امكان تمرین ندارم اما پنج روز پس از این مساله كمیته فنی تصمیم گرفت مسابقه انتخابی قهرمانی جهان را برگزار كند و به من هم گفتند باید شركت كنم. همان موقع به آقای افتخاری، رئیس فدراسیون نامه زدم و در حضور دبیر و نایب رییس فدراسیون با او صحبت كردم تا این مشكل را پیگیری كند اما ترتیب اثر نداد و من هم سوژه را با رسانه ها مطرح كردم.
او در مورد اینكه فدراسیون به درخواست او برای بیمه و حضور پزشك در اردوی تیم ملی انتقاد كرده است، اظهار داشت: در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ فدراسیون جلسه ای را با حضور آقای افتخاری، من به همراه پنج اسكی باز تیم ملی، نایب رییس فدراسیون و سرپرست كمیته فنی تشكیل داد. ما گفتیم كه یك ورزشكار اسنوبرد در قله توچال فوت شده است و باید یك پزشك را همراه تیم بفرستید تا در زمان حضورمان در اردوهای این چنینی كنارمان باشد. علاوه بر این خواستیم تا نامه دعوت به اردو بدهند چون با پیامك ما را به اردو دعوت می كردند در این شرایط و در صورت بروز اتفاق كسی گردن نمی گرفت. در همان جلسه آقای افتخاری گفت " مشكلات مالی مان حل شده است و به شما حق می دهیم، این مسائل را هم حل می كنیم" اما پس از آن نه تنها مشكلات حل نشد بله آغاز به كارشكنی و انگ چسباندن كردند. همین طور گفت روند دعوت به تیم ملی همین است و اگر قبول نكنید به فدراسیون و تیم ملی بی احترامی كرده اید. كدام فدراسیونی ورزشكارانش را با پیامك به اردو دعوت می كند؟
ساوه شمشكی در ادامه اظهار داشت: این مساله تا پس از قهرمانی جهان مسكوت ماند اما رئیس فدراسیون از انتقادهای من ناراحت شد و به رئیس هیات اسكی تهران فشار آورد تا من را از كمیته استعدادیابی كنار بگذارد. وقتی هم كه شنیدم فدراسیون كد فیز ورزشكاران را تمدید نمی كند، ۳۵۰ هزار تومان به حساب فدراسیون واریز و مداركم را كامل كردم اما الان فقط كد فیز من را تمدید نكرده اند، پس از آن هم تماس گرفتند كه در توچال نمی توانم رایگان تمرین كنم.
این اسكی باز ادعا كرد: آقای افتخاری می گوید فدراسیون دو میلیارد تومان بدهی دارد و برخی ورزشكاران مثل من برای آنها تعیین تكلیف می كنند و حقوق و بیمه می خواهند. اگر فدراسیون بدهی دارد پس چرا در جلسه ی سال قبل گفت مشكل مالی نداریم و وعده حل مطالباتمان را داد؟ در همین شرایطی كه می گویند مشكل مالی داریم یك ماشین بورگوارد ۸۵۰ میلیون تومانی را خریدند كه بیمه بدنه آن ۳۰ میلیون تومان و به اندازه پول ورزشكاران پایه تا بالاتر است، یك راننده هم استخدام كردند اما به ورزشكار می گویند بدهی داریم و زیاده خواهی می كنید. ۱۵ سال در تیم ملی بودم و برای پرچم كشورم زحمت كشیدم اما وقتی رئیس فدراسیون ماشین آنچنانی سوار می شود و به ورزشكارانی مثل من فشار می آورد، پس به دنبال از بین بردن روحیه مطالبه گری است.
ساوه شمشكی ادعای عبدی افتخاری در خصوص اینكه این ورزشكار با فدراسیون صحبتی نداشته را رد كرد و اظهار داشت: حقیقت ندارد، من سال قبل پس از مشكلاتی كه پیش آمد با آقای افتخاری در پیست اسكی دربندسر صحبت كردم. حتی حسن شمشكی(مدیرعامل پیست)، حسین كلهر (قربانعلی) و رستم كلهر هم بودند. از آقای افتخاری خواستم هر موقع كه صلاح دانست جلسه تشكیل بدهد و صحبت نماییم اما پیگیری نكرد. نظر او این است كه در مورد فدراسیون صحبت نكنیم تا هركاری كه دلش خواست انجام بدهد.
با دو میلیارد بدهی مدیریت لاكچری می كنند
او با اشاره به اینكه تنها هشت ماه به پاپان ریاست افتخاری زمان باقی مانده است، بیان كرد: اگر دوست ندارند مسابقه بدهیم در این مدت ۸ ماه هم مسابقه نمی دهم تا با رئیس بعدی رو راست صحبت كنم، هرچند نیازی به این كار نیست. من ورزشكار هستم و افتخار می كنم كه مجانی زیر پرچم كشورم اسكی كنم اما وقتی برای رسیدن به مطالباتمان فدراسیون می گوید دو میلیارد بدهكار است و در مقابل مدیریت لاكچری آنها را می بینم، واكنش نشان می دهم.
این اسكی باز افزود: هر قسمتی از صحبت هایم اشتباه باشد دو دستم را بالا برده و همه را گردن می گیرم. اگر آقای افتخاری به دنبال شفاف سازی است بیاید رو در رو و با حضور ۱۰ نفر صحبت نماییم. دروغ را كسی می گوید كه منفعتی داشته باشد. من تلفنی، مكتوب و حضوری با رئیس صحبت كردم اما ترتیب اثر نداد. حالا می گوید مقابل فدراسیون جو سازی می كنم در صورتیكه این رئیس فدراسیون است كه چوب لای چرخم می گذارد. فدراسیون خانه من است و آنها حالا آنجا نشسته اند، چرا من باید در خانه خودم مشكل درست كنم؟
تیم ملی را به ملك شخصی تبدیل كردند
ساوه شمشكی در پاسخ به اینكه با باقر كلهر، سرمربی تیم ملی مشكلی ندارید؟ بیان كرد: از سال ۱۳۸۳ با آقای كلهر هم تیمی بودم و با هم مشكلی نداریم. پیش از مسابقات ساپورو ژاپن مصدوم شدم و ۴۵ روز هر بار با هزینه ۱۰۰ هزار تومان فیزیوتراپی كردم و اگر با همان مبلغ بلیت توچال می خریدم، كمتر می شد. با این وجود حتی ۱۰۰ هزار تومان از هزینه درمان را پرداخت نكردند. علاوه بر این حقوق مصوب كمیته ملی المپیك برای حضور در بازی های آسیایی را هم ندادند.
او در این مورد اضافه كرد: ورزشكاران به صورت شخصی هزینه می كنند. همه می دانند یك ورزشكار هزینه هایی چون مكمل و لوازم میلیونی اسكی دارد، از كجا آنها تامین كنم؟ من ساكن منطقه یك تهران و مولتی میلیاردر نیستم، پدرم كارمند است، از كجا پول خرید اسكی ۱۶ میلیون تومانی را جور كنم؟ تیم ملی را به ملك شخصی تبدیل كردند و من هم اصلا نمی خواهم به اردوی ملی دعوت شوم، فقط اجازه بدهند كه به صورت شخصی تمرین كنم و دست از سر من بردارند.1398/08/21
22:42:35
5.0 از 5
4770
تگهای خبر: المپیك , بازی , بیمه , پزشك
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد