انجمن گلف NCGU
نصیرزاده:

نقد وزارت ورزش به فعالیت بانوان درست بود

نقد وزارت ورزش به فعالیت بانوان درست بود

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون بدنسازی اظهار داشت: نگاه وزارت ورزش به فعالیت بانوان در بدنسازی مثبت است و می توان با حفظ چارچوب ها کار را جلو برد.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، نشست خبری عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نخستین دوره رقابت های آسیایی فیتنس چلنج، انجام شد.

رییس فدراسیون بدنسازی، با بیان اگر ورزش امروزه تبدیل به صنعت شده است، اظهار داشت: مسابقات کاپ آسیا در ۶ رشته به میزبانی کیش برگزار می گردد و کشورهای مختلف جهان در این رقابت ها حضور خواهند داشت و رئیس فدراسیون جهانی بدنسازی نیز به ایران سفر خواهدنمود. مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می گردد.

وی درباره تعداد شرکت کنندگان و حضور بانوان در این مسابقات اظهار داشت: موافقت اولیه وزارت ورزش و شورای برون مرزی برای برگزاری این مسابقات را داشتیم. در فیتنس چلنج بانوان نمی گویم ممنوع کردند اما شورای برون مرزی منوط به موافقت معاونت بانوان کردند و جلسه آن فردا انجام می شود. فکر می کنم باتوجه به دفاعیات و مجوزهای قبلی که داریم مشکلی دراین زمینه وجود نداشته باشد. در هر صورت اگر وزارت ورزش با برگزاری رقابت های بانوان مخالفت کند به فدراسیون جهانی هم اعلام نموده ایم بدون حضور بانوان برگزار می گردد.

رئیس فدراسیون بدنسازی، اشاره کرد: مسابقات بانوان بدون حضور مردان در سالن برگزار می گردد و حتی داوران نیز از بانوان خواهند بود و اساسا تمامی موارد در نظر گرفته می شود. تا این لحظه هند، عراق و سوریه اعلام حضور کرده اند و افغانستان نیز اعلام نمود مشکل بودجه داریم اما با آقای صالحی امیری صحبت کردیم که گفت وظیفه ماست که کمک نماییم تا این کشور نیز بتواند در این مسابقات حاضر شود. همین طور برای کشورهای قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، ژاپن و روسیه دعوتنامه ارسال شده و فکر می کنم با رایزنی های انجام شده کشورهای زیادی برای حضور در این مسابقات به ایران بیایند.

نصیرزاده در پاسخ به این پرسش که آیا جوایز نقدی نیز در رقابت های کاپ آسیایی اهدا خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: جایزه نقدی برای این مسابقات درنظر نگرفتیم اما اگر بتوانیم حامی مالی پیدا نماییم احتمال دارد به نفرات برتر نیز جوایز نقدی داده شود.

وی درباره مباحث مربوط به مخالفت وزارت ورزش با فعالیت بانوان در رشته های بدنسازی، اظهار داشت: به اعتقاد من نقد معاونت بانوان منطقی بوده است. در رشته هایی مثل مچ اندازی و پاورلیفتینگ بانوان با موافقت وزارت ورزش فعالیت داشتند اما مجوز کتبی برای این رشته ها وجود نداشت. فیتنس چلنج هم به همین شکل. خانم کاظمی پور این نگاه را ندارد که فعالیت بانوان ممنوع شود اما می گوید باید چارچوبی دراین زمینه وجود داشته باشد و برمبنای دستورالعمل مسابقات اجرا شود. اتفاقا معاونت بانوان بیشتر از ما مشتاق فعالیت بانوان است و اساسا با همکاری و مشارکت می توانیم به تفاهم های لازم برسیم.

رییس فدراسیون بدنسازی درباره برگزاری مجمع فوق العاده این فدراسیون و ملاحث مطرح شده در این مجمع، اظهار داشت: برمبنای دموکراسی که وجود دارد این حق طبیعی اعضای مجمع است که از رییسی که انتخابش کردند سوال کنند ما نمی دانیم کدام یک از روسای هیات ها سوال داشته اند اما معاونت قهرمانی خواهان برگزاری مجمع فوق العاده شد. در این مجمع یکسری موضوعات که بیشتر برمبنای شنیده ها بود عنوان شد اما هیچکدام از این موضوعات ثابت نشده بود، بطورمثال گفته بودند در فدراسیون مدرک مربیگری می فروشند ما گفتیم حتی یک مورد را ثابت کنید که تا این لحظه حتی یک مورد هم ثابت نشده است.

وی اشاره کرد: خیلی سوالات از روی عدم آگاهی بود. ما به سوالات پاسخ دادیم و مستندات را ارائه کردیم. در نهایت رایی که دوستان دادند نیز نشان از این بود که پاسخ ما موجب روشنگری شده است. بسیاری از ابهامات از روی عدم اگاهی بود. اگر دوستان می آمدند و توضیح می خواستند اساسا ما مستندات را ارائه می کردیم.

نصیرزاده در آخر اظهار داشت: در حاشیه این رقابت ها در کیش نیز کنگره بین المللی صنعت و بازارسازهای نوین برگزار می گردد و فدراسیون با مشارکت خود در جهت درآمدزایی در این راه گام برداشته است.

همین طور حسین پوربشاش رئیس کنگره بین المللی و صنعت و بازارسازهای نوین اظهار داشت: باتوجه به ترویج مربیگری آنلاین در دوران شیوع ویروس کرونا و استفاده از برخی نرم افزارها، آمادگی داریم درمرکز نوآوری بعنوان پشتیبان علمی کنار فدراسیون باشیم و پاویون مخصوص رشته فیتنس را نیز در نمایشگاه برپا می نماییم.

منبع:

1400/10/18
17:19:40
0.0 از 5
546
تگهای خبر: تیم , داور , رقابت , سفر
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد