انجمن گلف NCGU
رییس انجمن موی تای:

باید مستقل باشیم، نه زیر مجموعه هیچ فدراسیونی!

باید مستقل باشیم، نه زیر مجموعه هیچ فدراسیونی!

رییس انجمن موی تای ایران می گوید انجمن موی تای بودجه نمی خواهد اما نباید برای حداقل کاری که بر طبق منشور المپیک باید رعایت شود سنگ اندازی کنند.


جواد نصیری در گفت و گو با ایسنا درباب استقلال انجمن موی تای ایران اظهار نمود: یک نامه در رابطه با استقلال فنی و اجرائی انجمن موی تای ایران به وزارت ورزش زدیم و خواهان این مساله هستیم. در دو سال قبل از فدراسیون بین المللی موی تای(ایفما) نامه هایی به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ارسال شده در خصوص این که اساسنامه فدراسیون بین المللی موی تای مورد تایید IOC است و بر طبق منشور المپیک نوشته شده است. باتوجه به این منشور تشکیلات انجمن یا فدراسیون ها خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ عنوان نباید زیر مجموعه فدراسیونی باشد.
رییس انجمن موی تای ایران اظهار داشت: همین طور بر طبق قانون جدیدی که در ورزش ایران همین امسال تصویب گردید فدراسیون ها و هیات های ورزشی، نهادهای غیر دولتی و خصوصی هستند. با این وجود حتی بازنشسته ها هم می توانند کاندیدا و رییس هیات شوند. بدین سبب انجمن ها هم برمبنای همین قانون هستند و باید مستقل کار کنند. ما هم مغایر با قانون رفتار نکرده ایم. به لحاظ قوانین داخلی این رشته مجمع عمومی و اساسنامه دارد که مورد تایید فدراسیون آسیایی و جهانی است.
نصیری اظهار داشت: ما از طرف فدراسیون جهانی ماموریت داشتیم که این استقلال را انجام دهیم و کاری کردیم که تمامی انجمن های بین المللی رسمی باید انجام دهند. این رشته همانند خیلی از انجمن های دیگر مثل ساواتا عضو دائمی IOC و سازمان های بین المللی است. ما اعلام نموده ایم که باید مستقل باشیم و می خواهیم در امور فنی و اجرائی استقلال داشته باشیم. هر انجمن و فدراسیونی باید طبق اصول خود کارها را پیش ببرد.
رییس انجمن موی تای با اشاره به این که این انجمن در خواست هیچ بودجه ای ندارد اظهار داشت: در سال هایی که رییس انجمن بودم با وجود اعزام های زیاد بودجه ای دریافت نکردم. همین ماه قبل یک تیم به مسابقات جهانی اعزام کردیم بدون دریافت یک ریال بودجه از فدراسیون، وزارت و یا کمیته ملی المپیک. البته در مورد اعزام هم مشکلاتی بود که جای تامل دارد اما نمی خواهم به عقب برگردم. در آخر مسابقات هم مدال های زیاد و چندین سهمیه ورلد گیم کسب شد. تجلیل و تشکری هم از ورزشکاران نشد. حالا هم بودجه نمی خواهیم، برای حداقل کاری هم که می خواهیم سنگ اندازی می شود.
ایشان سپس اظهار داشت: خدا را شکر که وزیر ورزش شخصی است که به همه مشکلات ورزشکاران آگاه است. او مدیر، فنی و متخصص است و به داشتنش افتخار می نماییم. باید از این وزیر در سطح خودش انتظار داشته باشیم. انتظار ما این است که بر طبق منشور المپیک و طبق قوانین این رشته استقلال داشته باشد. کجای دنیای یک ورزش بین المللی که عضو سازمان های بین المللی و مورد تایید IOC است تحت پوشش فدراسیونی قرار گرفته که در هیچ کجای دنیا رسمیت ندارد. واقعا مورد تامل نیست. چقدر باید سلیقه ای رفتار شود.
وی ادامه داد: خواسته من و تمام اعضای مجمع این است که از منشور المپیک تبعیت شود. ما در این مورد پیشگام هستیم و می خواهیم با کمک شخص سجادی این اتفاق خوب رخ دهد. ما باید بر طبق قوانین مطالبه نماییم. من می خواهم از اساسنامه، مصوبات و اعضای مجمع دفاع کنم. امیدوار هستم وزیر ورزش نیز تاریخ ساز شود و مدل مدیریتی ورزش ایران را درست کند. باید در تاریخ ورزش ایران بگویند یک شخص که خودش المپین و ورزشی بود پله ای مدیریت کرد و تغییرات ایجاد کرد. همه رشته های انجمنی مثل ساواته، جوجیتسو، سامبو و... همه زیر نظر IOC هستند و باید مستقل کار کنند.
رئیس انجمن موی تای اظهار داشت: استانها هم باید با تعامل با انجمن و اداره کل استانها کارهای خودرا پیش ببرند. زمانی هم اگر منع قانونی بود باید پاسخگو باشیم ولی نباید سلیقه ای رفتار کرد. فوتبال سالنی و چمنی با هم متفاوت می باشد نمی گردد این رشته ها را ادغام کرد. باید یکی شنونده حرف های ما باشد. اگر با من نوعی مشکلی دارند کنار بگذارند چرا جامعه را می زنند. چرا باید موی تای زیر نظر یک فدراسیون بومی و داخلی که هیچ کجای دنیا شناخته نیست کار کند. بر طبق اساسنامه داخلی، منشور المپیک هم اینکار مغایر با قانون است.
وی به مشکلات اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی تایلند اشاره نمود و اظهار داشت: چندین ورزشکار برای مسابقات ریجستر شده بودند اما اعزام نشدند. ما با لابی توانستیم تنها یک شب پول هتل را پرداخت نماییم. به فدراسیون هم اعلام کردیم که اگر این ورزشکاران نروند پول حداقل یک شب را باید بپردازیم. آنجا هم با پرداخت این هزینه ها پول کم آوردیم. این ورزشکاران برای این مرز بوم اند و نباید این مشکلات وجود داشته باشد.
نصیری اظهار داشت: ما ابتدا بیش از ۱۰۰ نماینده برای مسابقات جهانی داشتیم اما اعلام گردید تعداد را کم نماییم. تعداد را به ۶۵ نفر رساندیم اما تنها ۱۵ نفر اعزام شدند. تایلند بحث پناهندگی نداشت اما ما مجبور شدیم تعداد نفرات خیلی کمی را تنها با یک مربی اعزام نماییم. سه رینگ داشتیم که گاهی هر سه ایرانی مسابقه داشتند. من خودم می دویدم تا بتوانیم هر سه ورزشکار را کوچ نماییم. دختران ما در آن مسابقات مدال طلا گرفتند اما تشکری هم نشد. داور زن ما بهترین شد.1400/10/17
14:41:27
0.0 از 5
562
تگهای خبر: استقلال , المپیك , برند , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد